#Helpturkey etiketi dünya gündeminde

İspanyanın uçakları yarın yola çıkacak ama THK'da gelecek uçaklardan 9 adet var hiçbiri de kullanılmıyor.

Hocam Pakistan da aynı şekilde mi? Bilmiyorum da.
Onlar bildiğim kadarıyla dua ile yanımızda oldular.
Ukrayna-Azerbaycan haberi aldıkları an gönderdiler Rusya'dan kiralama, AB'den de (İspanya-Hırvatistan)
bizim çürük dediğimiz uçakların desteğini aldık.
Ukrayna'a zaten fazlasıyla destek veriyoruz ve karşılığında da bence çoğu ülkeden daha iyi yaklaşımlar yapıyorlar.
Klavye hatası için özür dilerim.

Onlar bildiğim kadarıyla dua ile yanımızda oldular.
Ukrayna-Azerbaycan haberi aldıkları an gönderdiler Rusya'dan kiralama, ABD'den de bizim çürük dediğimiz uçakların desteğini aldık.
Ukrayna'a zaten fazlasıyla destek veriyoruz ve karşılığında da bence çoğu ülkeden daha iyi yaklaşımlar yapıyorlar.
Hocam onların durumu var mı bu tür durumlar için?

Kendimizi Dünyaya mahcup ediyoruz. Bir yandan da hashtag'a destek vermek durumunda kalıyorum, yapacak bir şey yok.
Hocam yangınlar sönsün de gerekirse mahcup olalım, hiç önemli değil. Herkes elinden geldiği kadar destek vermeli bence, hashtag desteklerine abanalım. Gerektiğinde biz de başka ülkelere yardımda bulunuyoruz, onlar da bize yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Ümmetin lideri reisimiz ve süslüman yengemizle yangınları söndüreceğiz🇹🇷

Hocam yangınlar sönsün de gerekirse mahcup olalım, hiç önemli değil. Herkes elinden geldiği kadar destek vermeli bence, hashtag desteklerine abanalım. Gerektiğinde biz de başka ülkelere yardımda bulunuyoruz, onlar da bize yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
Elbette destekte bulunmalıyız, önceliğimiz yangının sönmesi ve zarar görenlerin yardımıdır. Ama bizim bunlara gücümüz yeterken, var olan uçaklar kullanılmıyorken, devletin tam desteği vermemesine ve buna isyan eden bir halkın gündem oluşturmasına üzülüyorum.

Nasıl yani?
Bu arada yazım yanlışı yapmışım, ABD değil AB ülkeleri gönderdi.
Her ülkenin kendisine ait yangın filosu vardır diye düşünüyorum.
Yani hocam bazı ülkeler bize yardım gönderiyor ya. Onların da uçakları vs. ´´varsa´´ kesinlikle göndermeleri gerektiğini düşünüyorum da. Ne de olsa onlar da bizde müslümanız. Lafta değil icraatde de olmalı bu durum.

Geri
Yukarı