#Helpturkey etiketi dünya gündeminde

Yani hocam bazı ülkeler bize yardım gönderiyor ya. Onların da uçakları vs. ´´varsa´´ kesinlikle göndermeleri gerektiğini düşünüyorum da. Ne de olsa onlar da bizde müslümanız. Lafta değil icraatde de olmalı bu durum.
Arap Yarımadası ülkelerinde yangın filosu olmayacakta kimde olacak?
Meksika Körfezinde patlayan petrol borusu kaç gün söndürülemedi.
Öyle bir durum onların başına gelme ihtimali çok daha fazla, hazırlıklılardır.
Göndermeme sebeplerini gerçekten merak ediyorum.

Arap Yarımadası ülkelerinde yangın filosu olmayacakta kimde olacak?
Meksika Körfezinde patlayan petrol borusu kaç gün söndürülemedi.
Öyle bir durum onların başına gelme ihtimali çok daha fazla, hazırlıklılardır.
Göndermeme sebeplerini gerçekten merak ediyorum.
Hocam ben sadece Pakistan'ı kastettim. S. Arabistan'ı vs. kastetmedim.

İsrail yardım talebinde bulundu ama bizimkiler 🙈🙉🙊
İşin kötü yanı İsrail ile iyi ticaret yapıyoruz.
Amaç yine ümmetin gönlünü kazanmak herhalde.

O çürük denilen uçakların bakımı tam olsaydı ve erken müdahale edilseydi bu kadar gündem bile olmazdı.
Benim en çok zoruma giden Yunanistan-İsrail gibi ülkeler yardım teklifi ederken din kardeşlerimiz devlet büyüklerimiz gibi 3 maymunu oynadı. Sonradan sanırım İran gönderdi.
Bütün ülkeler yakın komşusuyla siyasi olarak ne kadar kötü vaziyette olursa olsun afet durumunda duyarsız kalmamalıdır diye düşünüyorum.
Ülkemiz o yönden çok iyi, din kardeşlerimizin maskeye ihtiyacı olsa biz uçaklarla kendimiz götürüyoruz.
Malesef din kardeşlerimizden bir cacık olmaz.
Arapların hiçbirine güven olmayacağı düşüncesindeyim. Kişisel olarak değil, devlet olarak.
Aralarında iyisi de vardır ama, 3-5 kişi anca.
Zaten en çok peygamber Araplara yollandı. Bu kadar çok peygamber yollanması ne kadar kötü bir toplum olduklarını gösteriyor. Pek değişmemişler.

Malesef din kardeşlerimizden bir cacık olmaz.
Arapların hiçbirine güven olmayacağı düşüncesindeyim. Kişisel olarak değil, devlet olarak.
Aralarında iyisi de vardır ama, 3-5 kişi anca.
Zaten en çok peygamber Araplara yollandı. Bu kadar çok peygamber yollanması ne kadar kötü bir toplum olduklarını gösteriyor. Pek değişmemişler.
Her seferinde sırtımızdan vuran kişileri destekleyen ülkemize gelmelerini kabul eden hümanist türk insanını anlamıyorum.
Gördüğüm en pis toplum olmalarını geçtim, onlarla bizim Müslümanlık dinini yorumlama şeklimize baksaydık Yunanistan bile daha çok din kardeşimiz olurdu.
Ticari olarak anlaşmalar yapılsın, ülkemizdeki fabrikaları ve toprakları satın almasınlar. Kendi kurduğumuz fabrikaları kendimiz yönetsek daha iyi değil mi? Onlar işletince bir cacık olmadığını anlamış olmamız gerekiyordu ama hala bir sürü imar projesine beraber girildi.

İşin kötü yanı İsrail ile iyi ticaret yapıyoruz.
Amaç yine ümmetin gönlünü kazanmak herhalde.
Din gardaşıma laf söyleyemezsin😡 dowa etcem.

Yeni konular

Geri
Yukarı