DeadsCrazy

Kilopat
Makaleler
1
Birkaç gündür bu sorunla karşı karşıyayım. Eskiden hiç kulaklıgı taktıgımda böyle yapmazdı.
Başka PC'de de denedim onda olmuyor, sadece benim PC'de oluyor. Realtek HD kurdum, benim anakartla uyumlu olmadıgı icin gözükmedi. Başka bir yolu var mı? Sorunu düzeltmek icin örnek vermem gerekirse her hangi bir film,video izlerken ya da oyun oynarken hem kulaklıga geliyor hem dışarda da veriyor sesi.
Bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses simgesine sağ tıklayıp "Kayıttan yürütme aygıtları"na tıklayın. Pencerenin bir görselini ekleyin konuya.

Ses simgesine sağ tıklayıp "Kayıttan yürütme aygıtları"na tıklayın. Pencerenin bir görselini ekleyin konuya.

Ekran Alıntısı.PNG

Ses sürücüsü ayarlarını kontrol edin. Her iki çıkışın da aynı anda çalışması gibi bir ayar varsa kapatın.
Yoksa, kullanmadığınız aygıtı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Görev çubuğundaki ses ikonuna tıklayınca seçenekler çıkmıyor mu?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    227,1 KB · Görüntüleme: 173
PC'nizde line-out (Hoparlör/kulaklık) çıkışında kullanılan dişi stereo jakta
oluşmuş iç sıkıntıdan olabilir. Bu kulaklığın 3.5 mm.'lik stereo erkek jakı bu dişi jaka girdiğinde, dişi jak içinden bu hoparlör bağlantısnı otomatik kesen yaylı iç mekanik sistem kaynaklı bir zaafiyetten olabilir, kendi kanımca. (Realtek ses denetiminden sadece kulaklık çıkışı işaretli olduğu halde bu durum direk olarak dişi jaka takılı iken görülüyorsa eğer.) Bu donanım arızası bir yazılımla veya bu yazılımdaki bir ayarla değil, dişi stereo jakın tam olarak değişmesiyle çözülebilir. Yani PC servisine, PC tamircisine bu PC'yi göstermeniz gerekecektir. Kolay gelsin.

Ses sürücüsü ayarlarını kontrol edin. Her iki çıkışın da aynı anda çalışması gibi bir ayar varsa kapatın.
Yoksa, kullanmadığınız aygıtı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

bunu nasıl yapacagım hakkında bir kaç ekran resmi atabilirmisiniz
bek bilgim yok bu konularda

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı