Hem oyun hem de iş için 15000 TL bilgisayar önerisi

Bütçe
15000
Makaleler
8
Yer
KAHRAMANMARAŞ
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Herkese iyi akşamlar sevgili Technopat ailesi. Geçen sene kasım sonunda kendime hem oyun hem de iş için HP Pavilion 15 EN2030NT model dizüstü bilgisayarı almıştım. Onu almadan önce tabii ki daha iyilerini almayı düşündüm ama artan dolar kuru nedeniyle bu dizüstü bilgisayarı satın almak zorunda kalmıştım. Şimdi ise elimde ekstra bütçe var iken şu an kullandığım dizüstü bilgisayarı satıp hem iş için hem de oyun oynamak için bilgisayar almak istiyorum. İş amaçlı dedim ama hangi sektörde olduğunu sorarsanız bilgisayarı piksel art oyunlar geliştirmek için kullanacağım ve renklerde doğru seçimler yapmam gerekiyor. Oyun atmosferini iyi yapabilmem ve müşterilerimi etkilemem için önemli. Tabii ki doğru renkleri göremeden ve seçemeden bunu yapmam imkansız. Ayrıca oyun oynayanda bir insanım. İşten sonra hep oyun oynuyorum. Oynadığım oyunlar ise hep AAA diye tabir ettiğimiz oyunlar. Yani ekran ve ekran kartı benim için önemli. Bütçeme uygun tavsiyelerinizi bekliyorum.

Herkese iyi akşamlar sevgili Technopat ailesi. Geçen sene kasım sonunda kendime hem oyun hem de iş için HP Pavilion 15 EN2030NT model dizüstü bilgisayarı almıştım. Onu almadan önce tabii ki daha iyilerini almayı düşündüm ama artan dolar kuru nedeniyle bu dizüstü bilgisayarı satın almak zorunda kalmıştım. Şimdi ise elimde ekstra bütçe var iken şu an kullandığım dizüstü bilgisayarı satıp hem iş için hem de oyun oynamak için bilgisayar almak istiyorum. İş amaçlı dedim ama hangi sektörde olduğunu sorarsanız bilgisayarı piksel art oyunlar geliştirmek için kullanacağım ve renklerde doğru seçimler yapmam gerekiyor. Oyun atmosferini iyi yapabilmem ve müşterilerimi etkilemem için önemli. Tabii ki doğru renkleri göremeden ve seçemeden bunu yapmam imkansız. Ayrıca oyun oynayanda bir insanım. İşten sonra hep oyun oynuyorum. Oynadığım oyunlar ise hep AAA diye tabir ettiğimiz oyunlar. Yani ekran ve ekran kartı benim için önemli. Bütçeme uygun tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ben olsamHP 4G8T6EA Ryzen 5-5600H 8 GB 256 GB SSD 4 GB RTX3050Ti 15.6" W10H Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri bunu alıp artan paraya +8 GB RAM ve paneli renk açısından iyi bir ekran alırım. Bana kalırsa tek eksi yanı ekran 60Hz fakat AAA oyunlarda o kadar Hz gerekli değil sanırım zaten.

Ben olsam HP 4G8T6EA Ryzen 5-5600H 8 GB 256 GB SSD 4 GB RTX3050Ti 15.6" W10H Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri bunu alıp artan paraya +8 GB RAM ve paneli renk açısından iyi bir ekran alırım. Bana kalırsa tek eksi yanı ekran 60Hz fakat AAA oyunlarda o kadar Hz gerekli değil sanırım zaten.
Bu şu an kullandığım dizüstü ile aynı. Belki ayrı ekran olabilir ama taşınabilirlik açısından sorun olacaktır.
Bu dizüstü bilgisayar oyunculara yönelik. Ben birazcık daha profesyonel amaçlı bir şeyler lazım.

Bu şu an kullandığım dizüstü ile aynı. Belki ayrı ekran olabilir ama taşınabilirlik açısından sorun olacaktır.

Bu dizüstü bilgisayar oyunculara yönelik. Ben birazcık daha profesyonel amaçlı bir şeyler lazım.

Bunlar bakabilirsin o zaman:

Bunlar bakabilirsin o zaman:
Tavsiyeniz üzerine Vivobook modelini gözüme kestirdim ama diğer önerilere de açığım.
Bu bilgisayar oyun odaklı. Ben hem iş yapacağım hem de oyun oynayacağım. Yani ikisini de yapabileceğim daha iyi bir dizüstüne ihtiyacım var.

Attığım Viobook'un yanı sıra bunada bakabilirsiniz hocam:

Attığım Viobook'un yanı sıra bunada bakabilirsiniz hocam:
Hocam Victus modelleri Pavilion'un alt modellerini içerir. Yani Pavilion'u satıp Victus almak pek mantıklı gelmiyor.

Geri
Yukarı