Hem oyunu hem dersi aynı anda yapamiyorum

Gyegejwu

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben yaklaşık 4 5 ay önce oyun oynamayı bıraktım. Nedeni ise ders ve oyunu aynı anda yapamadığım için ailem yasakladı. Çünkü oyun oynamak için dersten kaytariyordum, oyunu yasakladiklarından sonra sadece derslerime odaklandim. Yaptığım testleri ve sınavları başarıyla geçtim, bursluluk sınavına katildim ama bir sıkıntı var. Hayat çok tatsız geçiyor. Daha 13 yaşıma yeni girdim ve pandemi yüzünden disariya çıkamıyorum. Tek yaptığım şey ders, ders ve ders sabah canli dersler öğlenleri ek canlı dersler akşamları kurs ve soru çözümü uyku gerçekten çok sıkıldım. Sizce ne yapmam lazım? Ailem liseye kadar dişimi sık diyor ama daha liseye 2 var.

Merhabalar ben yaklaşık 4 5 ay önce oyun oynamayı bıraktım. Nedeni ise ders ve oyunu aynı anda yapamadığım için ailem yasakladı. Çünkü oyun oynamak için dersten kaytariyordum, oyunu yasakladiklarından sonra sadece derslerime odaklandim. Yaptığım testleri ve sınavları başarıyla geçtim, bursluluk sınavına katildim ama bir sıkıntı var. Hayat çok tatsız geçiyor. Daha 13 yaşıma yeni girdim ve pandemi yüzünden disariya çıkamıyorum. Tek yaptığım şey ders, ders ve ders sabah canli dersler öğlenleri ek canlı dersler akşamları kurs ve soru çözümü uyku gerçekten çok sıkıldım. Sizce ne yapmam lazım? Ailem liseye kadar dişimi sık diyor ama daha liseye 2 var.
Hocam o nedir öyle hep ders ders oyunda olacak hayatta ama şu var liseye kadar dişinizi sıkın gerçekten iyi bir liseye gitmek çok önemli.

Hocam o nedir öyle hep ders ders oyunda olacak hayatta ama şu var liseye kadar dişinizi sıkın gerçekten iyi bir liseye gitmek çok önemli.
Çile bitmiyor ki. Liseye gidecek. (ki bende lisedeyim) 9.sınıf çok önemli. 10 sınıfta başarılı olmazsan kötü olur. 11. sınıf çok önemli çünkü 1 sene sonra sınav var. 12. sınıf allaha emanet. Ya oyun oynamayacaksın ya da dersle oyunu birlikte yürütmeyi öğreneceksin.

Dostum 13 yaşında bu kadar ders odaklı olamaman gerek fakat aynı zamanda da oyun bağımlısı olmaman gerek bu ince çizgi çok önemli. Hobiler edinmeye çalış örneğin resim çizmek, spor yapmak veya enstrüman çalmayı öğrenmek gibi.

Bence ailen ile bir saat belirleyin örneğin; pazertesi 5'den 8 kadar gibi yaparsanız daha iyi olur.

Ben sadece Cuma akşamları ve Cumartesi günleri oyun oynuyordum. Onda da Ders-oyun-ders-oyun şeklinde. Hafta içi yasak olması ders için, hafta sonu izinli olması da kafayı yememeniz için iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı