Hem teknik hem de endüstri lisesi nasıl oluyor?

Anlamadım. İkisi bir arada karışık mı yoksa ayrı ayrı mı?
Meslek lisesine giden biri olarak söylüyorum ATP kısmı hem meslek derslerinin işlendiği hem de Üniversiteye dönük hazırlıkların yapıldığı kısımdır ve LGS puanıyla girilir biz ATP' ye Anadolu Teknik Programı diyoruz. AMP kısmı var birde Anadolu Meslek Programı buraya normal Okul Başarı Puanı ile girilir ve AMP kısmı Üniversite kazanmak isteyen bir insanın olmak isteyebileceği bir yer değildir çünkü 11 ve 12. sınıfta matematik eğitimi almazlar ve haftanın 3 günü staj yaparlar sanayide, yani çalışırlar. ATP kısmında ise tam tersidir haftanın 5 günü okulda bulunulur ve meslek derslerine ek arttırılmış kültür dersleri mevcuttur. (Fizik, Matematik, Kimya Edebiyat vs.) umarım açıklayıcı olmuştur.

Meslek lisesine giden biri olarak söylüyorum atp kısmı hem meslek derslerinin işlendiği hem de üniversiteye dönük hazırlıkların yapıldığı kısımdır ve LGS puanıyla girilir biz Atp'ye Anadolu teknik programı diyoruz. AMP kısmı var bir de Anadolu meslek programı buraya normal okul başarı puanı ile girilir ve AMP kısmı üniversite kazanmak isteyen bir insanın olmak isteyebileceği bir yer değildir çünkü 11 ve 12. sınıfta matematik eğitimi almazlar ve haftanın 3 günü staj yaparlar sanayide, yani çalışırlar. Atp kısmında ise tam tersidir haftanın 5 günü okulda bulunulur ve meslek derslerine ek arttırılmış kültür dersleri mevcuttur. (fizik, matematik, kimya edebiyat vs.) Umarım açıklayıcı olmuştur.

Aynı okulda farklı yerler yani?

Yeni konular

Geri
Yukarı