Hep kardeşim savunuluyor

277445

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar, 2 3 hafta önce Ryzen işlemci anakart RAM SSD aldırdım babama. Sonra şifre koydum bilgisayara kardeşim 1 saat oynayabilir miyim diyor, hayır diyorum. İkide bir tak tak sesler yapıyor. Klavye mousedan mousem bozdu bir şey demedim, 3. değiştirdim, sinirlendim, bir daha da vermedim. Babama söyledi babam da 1 saat oynatır diyor. Hayır diyorum babam haklarımı keseceğini söyledi. Ekran kartını almayacağını söyledi. Kardeşim tak tak ses yapıyor klavyede mouse da sinirleniyorum. Geçen yatmaya gittim, laptopu almış ses yapıyor, uykumu kaçırdı. Sinirlendim gece gece ağzıma geleni saydım. 7/24 Discord'da hep kardeşim haklı bıktım delireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar, 2 3 hafta önce Ryzen işlemci anakart RAM SSD aldırdım babama. Sonra şifre koydum bilgisayara kardeşim 1 saat oynayabilir miyim diyor, hayır diyorum. İkide bir tak tak sesler yapıyor. Klavye mousedan mousem bozdu bir şey demedim, 3. değiştirdim, sinirlendim, bir daha da vermedim. Babama söyledi babam da 1 saat oynatır diyor. Hayır diyorum babam haklarımı keseceğini söyledi. Ekran kartını almayacağını söyledi. Kardeşim tak tak ses yapıyor klavyede mouse da sinirleniyorum. Geçen yatmaya gittim, laptopu almış ses yapıyor, uykumu kaçırdı. Sinirlendim gece gece ağzıma geleni saydım. 7/24 Discord'da hep kardeşim haklı bıktım delireceğim.
Ailen en azından seni insandan sayıyor, benimkler derslerim 100 olmadağı için bana değer vermiyorlar seninkide dert mi? :(

Kardeşinin yaşı kaç? Eğer küçükse, çocuklar üzerinde çok fazla etkisi olur bilgisayarın, örneğin gelişim konusunda gerileme gibi. Kısaca bundan bahsedebilirsin ya da belirli makaleleri okutabilirsin ailene.

Ailene internetten çocukların bilgisayar üzerindeki etkilerini izlet :) sonrası kendi kendine gelişir.

Bir de aileler bilgisayar hakkında pek bilgi sahibi değillerdir 500TL'ye bir laptop aldır onla oynasın.

Kardeşini bilgisayarını kullanırdir. Bak bunun ileride cok faydasını göreceksin. Her ne kadar benle bilgisayar toplamaya yanaşmasada ortak çıkarlar için birlikte paraları birleştirip yeni şeyler alabiliyoruz. Kısa vadede zararli çıksanda uzun vadede faydali olacaktır.

Babana sorunlarından bahset rahatsız ediyor de klavyeye vuruyor de konuşursan sorunu çözersin kardeşim benim.

Oynasa ne olur ki? Sadece merak ettim.
Bende onu merak ettim. Hayır, ne ara paylaşmayı unutan bir toplum olduk. Benim de kardeşim var 20 yasinda, küçük değil belki ama dikkatsiz. Isterse bilgisayarı bozsun, alınabilecek hiçbir şey kardeşimden değerli değil. Onun için konu sahibi arkadaşa da tavsiyem bu, parayla alinabilecek hicbir şeyi kardeşinin önüne koyma. Her şey alınır ama kardeş ya da aile asla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı