Tüketici hakem heyeti kimi haklı bulur?

KilliGobek

Picopat
Merhabalar Hepsiburada.com satıcısından almış olduğum SteelSeries mouse arızalı olarak servis raporu ile tarafıma tekrar ulaştı. Görüldüğü gibi değişim ürünü olmadığı için iade ediyorlar:
IMG_20201026_132130.jpg

Ben aldığımda 150 TL idi şimdi mouse 400 TL değişim olmuyorsa üst model vermeleri gerekmez mi? Üst modeli de vermeleri mümkün değilmiş. Bu durumda heyete değişim yapmadıkları için başvursam bir üst modeli talep edebilir miyim? Değişim ürünü ellerinde yokmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Para iadesi yaparlar. Onu da 150tl yaparlar. Arkadaşın dediği gibi SteelSeries'e mail atarsanız belki "müşteri memnuniyeti" üzerinden yürüyüp bir üst modeli alabilirsiniz. Ancak firmanın para iadesi ile kurtulma şansı yüksek.

Para iadesi yaparlar. Onu da 150tl yaparlar. Arkadaşın dediği gibi SteelSeries'e mail atarsanız belki "müşteri memnuniyeti" üzerinden yürüyüp bir üst modeli alabilirsiniz. Ancak firmanın para iadesi ile kurtulma şansı yüksek.
Neden? Değişim için ürün yoksa üst modeli vermek zorunda diye biliyorum. İade alma gibi bi zorunluluğum yok. Ben değişmelerine aynı ürüne razıydım. @BilgisayarKurdu aydınlatır mısın? Etiket gitmiyor galiba ya.

Neden? Değişim için ürün yoksa üst modeli vermek zorunda diye biliyorum. İade alma gibi bi zorunluluğum yok. Ben değişmelerine aynı ürüne razıydım. @BilgisayarKurdu aydınlatır mısın? Etiket gitmiyor galiba ya.
Yok. Para iadesi ya da birebir ürün değişimi. Aynı olay benim başıma gelmişti gene hepsiburadadan.

Geri
Yukarı