Hepsiburada başka ürün yolladı

TARIK BABADAĞ

Femtopat
Katılım
25 Eylül 2021
Mesajlar
37
27/11/2021 tarihinde Hepsiburada üzerinden Techburada mağazasından Gigabyte Aorus RTX 3060 Elite 12 GB ekran kartı siparişi verdim. Aradan 3 gün geçtikten sonra mağazayı arayıp kargonun neden geciktiğini ve ellerinde ürünün olup olmadığını sordum. Ürünün mevcut olduğunu ve gönderileceğini ilettiler. 2/12/2021 tarihinde (Gigabyte GeForce RTX 3060 eagle OC 12 GB GDDR6 192bit DX12 NVIDIA ekran kartı) bana ulaştı. Mağaza ile iletişim kurup sorduğumda stokta olmayan ürünün kendi kendine satışa açıldığını ve ellerinde bunun bulunduğunu (satışta bu kart hiç yoktu) o yüzden de bunu gönderdiklerini söylediler. Ürünü iade edebileceğimi veya kabul edebileceğimi başka bir şey yapamayacaklarını ilettiler. Gelen kart istediğim alt modeli oluyor ne yapmam gerekir? Fiyatlar değişti iade etsem tekrar alamayacağım.
 
Katılım
4 Şubat 2014
Mesajlar
7.452
Çözümler
13
 

BeastHunter

Picopat
Katılım
20 Ekim 2021
Mesajlar
272
Sineye çekip kullan ya da iade edip kurtul. Ben olsam iade ederdim. Zaman kaybına gerek yok her geçen gün istediğin karta uzaklaşıyorsun.

Bana kalırsa sineye cekilecek bir durum değil hakkını almalı. Bunu firmalar ilk defa yapmıyor çoğu kişinin başına geldi hakkını isteyen alabiliyor örnekleri var bayağı bu durumun.
 
KS
KS
TARIK BABADAĞ

TARIK BABADAĞ

Femtopat
Katılım
25 Eylül 2021
Mesajlar
37
Sineye çekmek kandırıldığını kabul etmekle aynı şey. Enayi değiliz sonuçta ya da tek uyanık onlar değil. Aradan 5 gün geçti fakat kasım indirimlerinden taksit fırsatlarından ve erteleme olayından yararlanmıştım. Bunları boş versek bile bu kartı şu an satışta dahi yok. Kaldı ki dün ki fiyattan bile bulunmuyor hiçbir şey.
 
KS
KS
TARIK BABADAĞ

TARIK BABADAĞ

Femtopat
Katılım
25 Eylül 2021
Mesajlar
37
Satıcı şah mat yapmış ya "enayi" olacaksın ya da kartsız kalacaksın. Umarım hakkınızı alabilirsiniz ve satıcının yanına kalmaz bu uyanıklık.

Bulduğum her yere şikayette bulundum peşini bırakmayacağım bu işin. Konuyu araştırırken birçok benzeri olaya denk geldim ve açıkçası insanımıza acıdım. Amazon. Jpden de ekran kartı aldım 6 günde geldi ve tam da dedikleri gibi. Türkiye de 6 günde geldi ve alt modeli. Üzerine yetmez gibi adamlar vergi iadesini kendi kendilerine yaptılar.
 
Yukarı