Hepsiburada benden habersiz iade gerçekleştirdi

Bakın muadil ürün tanımı: Muadil, arzulanan bir şeyin, özelikle istenilen özeliği bakımından, diğeriyle neredeyse tamamen aynı olma duru mudur?
Benim aldığım laptop ile gördüğüm muadil ürün arasındaki tek fark benim ürünümün işlemcisi R7 5800H muadil ürünün işlemcisi ise i7 10870H, diğer tüm özellikler aynı. Bu ürün nasıl muadil olmaz?

Ancak kanunda seçim hakkının tüketicide olduğu yazıyor ve tüketici; para iadesi, yeni bir ürün ya da muadil bir ürün seçebilir yazıyor. Ki ayrıca ben müşteri hizmetlerini aradığımda istersem muadil ürün seçebileceğimi söylediler ancak şimdi diyorlar ki elimizde muadil ürün yok, ancak ben muadil ürün olduğunu görebiliyorum. Bu haksızlık değil mi?
Bende aynı şeyi söylüyorum siz istediğiniz kadar aynı deyin onlar aynı değil deyip anlaşmayı kabul etmezler. Siz istiyorsanız uğraşın ama boşa zaman kaybı .

Aynı şey 2020'nin son aylarında Hepsiburada'dan monitör aldığımda başıma gelmişti. Ölü piksel sorunu nedeniyle ürünü geri gönderip iade değil değişim istediğimi defalarca belirtmiştim. Çünkü 900 TL'ye aldığım monitör ben gönderdiğimde 1100 TL idi. Ancak bana sormadan iade yapıldı. Uğraş dur derken Tüketici Hakem Heyetine başvurdum 2020'nin Kasım ayında. Yeni monitör aldım ancak hâlen çıkacak kararı bekliyorum, sırf şu an 1300 TL olan monitörü 900 TL'ye alıp hakkımdan vazgeçmemek için. Kararı bekleyişim 6 ayı bulacak yakında ama pandemiden dolayı 8 aya kadar uzayabilirmiş.
1620727089895.png

Aynı şey 2020'nin son aylarında Hepsiburada'dan monitör aldığımda başıma gelmişti. Ölü piksel sorunu nedeniyle ürünü geri gönderip iade değil değişim istediğimi defalarca belirtmiştim. Çünkü 900 TL'ye aldığım monitör ben gönderdiğimde 1100 TL idi. Ancak bana sormadan iade yapıldı. Uğraş dur derken Tüketici Hakem Heyetine başvurdum 2020'nin Kasım ayında. Yeni monitör aldım ancak hâlen çıkacak kararı bekliyorum, sırf şu an 1300 TL olan monitörü 900 TL'ye alıp hakkımdan vazgeçmemek için. Kararı bekleyişim 6 ayı bulacak yakında ama pandemiden dolayı 8 aya kadar uzayabilirmiş.
Eki Görüntüle 1018055
Gerekirse ben de bekleyeceğim, bunların kirli düzenlerine ses çıkarmalı herkes
Eki Görüntüle 1018055
Sonuç çıkarsa beni de bilgilendirirsen gerçekten çok sevinirim

Gerekirse ben de bekleyeceğim, bunların kirli düzenlerine ses çıkarmalı herkes

Sonuç çıkarsa beni de bilgilendirirsen gerçekten çok sevinirim
Keşke herkes sizler gibi uğraşsa belki satıcılar değişir. Ama şuan müşteri memnuniyeti ,satış kaygıları fazla olmadığı için çok rahatlar.
Ayrıca bana kızgın emoji atanlar ben gerçekleri soyluyorum. Sizin hoşunuza gitmese de ticari hayat böyle.

Ürün ellerinde olmadığı için paranızı iade etmişler sorun nedir? Paranızı mı eksik
Yani 14 gün boyunca ben bekletildim bu süreçte 4 bin TL zarardayım ve bana sormadan iade işlemi gerçekleşiyor, sizlerin başına ne gelse ne yapacağınızı bilmiyorum ama ben hakkımı arayacağım. Kanunda açıkça iade değişim ya da muadil hakkının müşteride olduğu yazıyor.

Yani 14 gün boyunca ben bekletildim bu süreçte 4 bin TL zarardayım ve bana sormadan iade işlemi gerçekleşiyor, sizlerin başına ne gelse ne yapacağınızı bilmiyorum ama ben hakkımı arayacağım. Kanunda açıkça iade değişim ya da muadil hakkının müşteride olduğu yazıyor.
Ürün linkini atabilir misiniz? Ayrıca 4 bin TL zararda olmanız için adamların hesabınıza 10 bin TL yatırmış olması gerekiyor veya size 10 bin TL'lik ürünü size satmış olmaları gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı