Hepsiburada benden habersiz iade gerçekleştirdi

wwpixie

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Ben 14 gün önce Hepsiburada üzerinden yine Hepsiburada satıcısından 14.200 TL'ye bir laptop aldım. Ancak gelen ürün ayıplı maldı ve ben ürünü hemen değişime yolladım. Bu 14 günlük süreç içerisinde ellerinde aynı ürünün stoğu yoksa mudail bir ürün istediğimi defalarca belirtmeme rağmen bana haber verilmeden para iadesi yaptılar. Ürün Hepsiburada'da başka satıcılar tarafından şuan 18.000 TL'ye satılıyor ve ben Hepsiburada ile iletişime geçtiğimde para iadesinin yapıldığını, artık bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. Bu durumun hukuktaki yeri nedir? Ben müşteri olarak bana sorulmadan alınan bu karara nasıl tepki vermeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,
Ben 14 gün önce Hepsiburada üzerinden yine Hepsiburada satıcısından 14.200 TL'ye bir laptop aldım. Ancak gelen ürün ayıplı maldı ve ben ürünü hemen değişime yolladım. Bu 14 günlük süreç içerisinde ellerinde aynı ürünün stoğu yoksa mudail bir ürün istediğimi defalarca belirtmeme rağmen bana haber verilmeden para iadesi yaptılar. Ürün Hepsiburada'da başka satıcılar tarafından şu an 18.000 TL'ye satılıyor ve ben Hepsiburada ile iletişime geçtiğimde para iadesinin yapıldığını, artık bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. Bu durumun hukuktaki yeri nedir? Ben müşteri olarak bana sorulmadan alınan bu karara nasıl tepki vermeliyim?

Gidin dava edin hocam.

THH'ye başvurun.
Ürün fiyatı 11.000 lirayı geçtiği için Tüketici Mahkemesi'ne başvurmam gerekecek ve büyük ihtimalle süreç inanılmaz uzayacak. Koskoca firma bunları yapıyorsa diğer firmaları düşünemiyorum
Yapılan işlem normal. İade etmişsiniz onlarda hazır fiyat yükselmişken fırsatı değerlendirmişler.

Ben ürünü iade etmedim, ürünün değişimini istediğimi ve eğer stok yoksa muadil ürün istediğimi onlarca kez kayıt oluşturarak belirttim

THH'ye başvurun.
Ürün fiyatı 11.000 lirayı geçtiği için Tüketici Mahkemesi'ne başvurmam gerekecek ve büyük ihtimalle süreç inanılmaz uzayacak. Koskoca firma bunları yapıyorsa diğer firmaları düşünemiyorum

Ben ürünü iade etmedim, ürünün değişimini istediğimi ve eğer stok yoksa muadil ürün istediğimi onlarca kez kayıt oluşturarak belirttim
Ürün ellerinde olmadığı için iade almışlar siz yeni anlaşma teklif etmişsiniz ama onlar teklifinizi kabul etmemişler. Sonuç olarak uğraşırsanız süreç çok uzun olur büyük ihtimal de onlar kazanır.

Ürün ellerinde olmadığı için iade almışlar siz yeni anlaşma teklif etmişsiniz ama onlar teklifinizi kabul etmemişler. Sonuç olarak uğraşırsanız süreç çok uzun olur büyük ihtimal de onlar kazanır.
Ancak kanunda seçim hakkının tüketicide olduğu yazıyor ve tüketici; para iadesi, yeni bir ürün ya da muadil bir ürün seçebilir yazıyor. Ki ayrıca ben müşteri hizmetlerini aradığımda istersem muadil ürün seçebileceğimi söylediler ancak şimdi diyorlar ki elimizde muadil ürün yok, ancak ben muadil ürün olduğunu görebiliyorum. Bu haksızlık değil mi?

Geri
Yukarı