Hepsiburada, BIOS güncellemesi için yollanan anakartı iade aldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Loxhel

Centipat
Daha fazla  
Hepsiburada üzerinden indirimli şekilde (469₺) aldığım B450M-S2H anakartta BIOS güncellenmesi için destek talebi açtım. İade ve değişim adı altında açtığım talebe özellikle uzunca güncelleştirilmesini istediğimi yazdım. Ürünün içine not bile bıraktım. Ama gelen mail ile ürünün iadesinin yapıldığını ve Hepsipay cüzdanıma paranın aktarıldığını söylediler.

Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? 2 kez aradım müşteri hizmetlerini ve onlar da destek talebi açtılar. Malum efsane cuma bitmeden 70 lira farkla tekrar mı alsam yoksa dönüşlerini mi beklesem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok da doğru yapmışlar. Ben olsam aynısını yapardım.

Üreten firma armut mu topluyor? Niye onlara göndermiyorsun da gönderme sebebinin iade olacağı Hepsiburada'ya gönderiyorsun?
Yanlış yönlendirildim. Arkadaşım Hepsiburada'ya yollamamı, onların servisle iletişime geçeceğini ve BIOS'u güncelleştireceklerini söyledi. Pek böyle tecrübelerim olmadığından böyle bir hata yaptım. Haklısınız. Peki geri alamaz mıyım anakartı?

Servise göndermeliydin Hepsiburada'ya gönderme sebebin ne ki? Hepsiburada teknik servis sağlamaz yetkili servisler varken.

Konuyla ilgili hakem heyetine başvurmanı öneririm.
Alamaz mıyım artık geri?

BIOS güncellemesini kendin de yapabilirdin. Zor bir işlem değil. Tekrar spariş verebilirsin ürünü. İade yapıldıysa sonuçlanan alışverişi neden tekrar göndersinler?

Tüketici hakem heyetinin pek bir şey yapacağını zannetmiyorum, sonucunda usulüne uygun iade almışlar.
BIOS güncellemesini kendin de yapabilirdin. Zor bir işlem değil. Tekrar spariş verebilirsin ürünü. İade yapıldıysa sonuçlanan alışverişi neden tekrar göndersinler?
Eğer işlemcisi üst nesil ise görüntü vermez, 1 veya 2. nesil işlemci takması gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı