Hepsiburada.com Kargo İşlemi

• Konuyu başlatan 9544
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

9544

Kilopat
Makaleler
46
Yer
Dark
Daha fazla  
Tek seferde iki kitap siparişi verdim, hiçbir işlem yapmadan diğeri kargoya verilmiş ve kargo takip numarası tanımlanmış, ikinci sipariş kargolama işleminde bunlar ayrı ayrı mı yollanacak bana?

Destek sistemine mesaj yazdım dönüş olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır arkadaşım ikisini beraber yolluyorlar ben aldım 2 ayrı ürünü birinin kargo süresi 5 gün falandı ama ikisi aynı anda geldi.

Arada 5 gün fark varsa ayrı ayrı da gönderilebilirler. Kargo takip linkine tıklarsan, 1. kitabın nerede olduğunu görebilirsin.
Eğer semtinizdeki toplama merkezine gelmişse 5 gün beklemez, adresine ayrı ayrı, farklı günlerde teslim edilir.

Arkadaşa 2 kitap tek kargo ile geldi diye sana da öyle olacak diye bir çıkarımda bulunamayız.
Aynı ürüne ait 2 farklı parça bile farklı 2 kargo ile gelebilir.

Çünkü 2. ürünün tedarikçi firma tarafından bekleniyor olma durumu da olabiliyor.
Kısacası kargonu takip edeceksin, semtine gelmediyse bekleniyor demektir, geldiyse 1-2 gün içerisinde dağıtıma çıkabilir de.

Ya daha önce yine iki kitap aldım aynı kargo takip numarası tanımlıydı kitaplarda. Destek sisteminden mesaj geldi ama çok yanlış anlamış olmalılar ki alakasız bir cevap geldi.

Şu durumda.
İlk kargo teslimat sürecinde yazıyor hala yola çıkmamış, bu durum beni kargolar ayrı ayrı yollanacak ve her ikisi için kargo ücreti isyebilecekleri için gıcık ediyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Kargolar ayrı ayrı gelse bile hiçbir şekilde ek kargo ücreti alınmıyor merak etme.
Zaten kargo parası dahil ödemeyi yapıyorsun ve ardından şirket siparişini adresine iletmekle yükümlü oluyor.

Siparişi ne şekilde yaptın sen bu arada? Tek seferde 2 ürün mü?
Daha önceden tek siparişte 2-3 ürün içeren çok alışverişlerim oldu, tek üründe 2 farklı parçanın farklı zamanlarda farklı kargolar ile gönderildiği siparişlerim oldu.
Hiçbirinde, siparişi verirken ödediğim kargo ücreti harici bir ücret ödemedim.

İster 5 gün bekler tek kargo ile gelir, ister 2 farklı kargoda ayrı ayrı gelir.
Sen kargo takip linkine 1. ve 2. ürün için ayrı ayrı tıklayıp nerede oldukları hakkında bilgi alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı