Hepsiburada.com Üzerinden Telefon Alacaklara Telefon Tavsiyeleri

feneresevdalı

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 4650G
GPU: RX Vega 7
RAM: 2x8 Goodram 3600 MHz CL 18
SSD: Kingston A2000 500 GB M.2 NVME
PSU: FSP Hyper K 500w 800+
Öncelikle bu benim ilk telefon öneri postum. Listedeki cihazlara ilaveler ya da eleştiriler yapmak isterseniz açığım. Başlıyoruz.

Alcatel 1s 2020
-> Çok çok düşük bütçede büyüklerimiz için alınabilecek en uygun donanımda cihaz
-> Helio P22 çipine sahip cihaz 3 GB RAM'e sahip. 32 GB depolama alanına sahip cihaz arka tarafta 13 MP, 5 MP, 2 MP çözünürlüklerinde 3 adet arka ve 5 MP çözünürlüğünde 1 adet ön kameraya sahip. Listemizin açılışını bu modelle yapıyoruz.

General Mobile GM 21
-> 1500 TL bandında telefon bakanlara hitap ediyor. Cihazı özellikle Type-C portunun bulunmaması (GM markasının Micro-USB soketli cihazlarında kronik arızalar çokça görülmüştü. Beni listeye eklerken epey düşündürdü), hızlı şarj desteğinin olmaması ve 720p ekranı ile listeye eklerken oldukça düşündüğüm bir cihaz.
-> Unisoc SC9863A çipine sahip cihaz 3 GB RAM'e sahip. 32 GB depolaması ve 13MP+0.08MP+0.08MP çözünürlüklerinde 3 adet arka kameraya 8 mp çözünürlüğünde 1 adet ön kameraya sahip.

Meizu M10
-> F/P diyebileceğimiz modellerin başlangıcı diyebilirim. Helio P25 çipine sahip cihazda 3 GB RAM var. 32 GB depolama alanına 13 MP, 2MP, 2 MP çözünürlüklerinde 3 adet arka kameraya 8 mp çözünürlüğünde 1 adet ön kameraya sahip. Flyme arayüzünün Global çapta güncellemelerde şu sıralar sıkıntılı olması alırken düşündürecek modeller arasına ekliyor. Bir sonraki modele göz atmanızı tavsiye ederim :)

REALME C21
-> 2000 TL altında alabileceğiniz ennnn muhteşem cihaz. F/P diye buna derim dostum :) Cihaz MediaTek Helio G35 çipinden güç alıyor. 4 GB RAM'e ve 64 GB depolamaya sahip. 13 MP + 2 MP + 2 MP çözünürlüklerinde 3 adet arka kameraya 5 MP çözünürlüğünde 1 adet ön kameraya sahip. Ön kamerada 1080p 30 FPS kayıt, 720p ekran ve hızlı şarj desteğinin olmaması ve en önemlisi Type-C portu bulunmaması gibi dejavantajları olsa da 5000 mAh pili ve güçlü donanımı ile ilk F/P kralımız diyebilirim.

Realme C25
-> C21'in bir üst modeli. Type-C portunu ve hızlı şarj desteğini görmek sevindirici. Ön kameranın 1080p 30 FPS'de takılı kalması ve 720p çözünürlük dezavantajları gözardı edilirse hoş cihaz.
-> MediaTek Helio G70 çipinden güç alan cihaz 4 GB RAM'e ve 64 GB depolamaya sahip. 48+2+2 MP çözünürlüklerinde 3lü arka kamera dizilimine ve 8 mp ön kameraya sahip.

Dipnot: Bu bütçeden sonra cihazlara dair yorum yapmayacağım. Donanım özelliklerini epey üzerinden ekleyeceğim.
Dipnot 2: A21s ve A52 ve Desire 20 Pro modelleri marka tercihini Samsung ve HTC markaları üzerinden kullanmak isteyen kullanıcılar için eklenmiştir.
Dipnot 3: GM 21 Pro, Redmi Note 9 Pro ve POCO X3 Pro modelleri F/P modellerdir.
Dipnot 4: Apple ürünleri donanım kıyasına eklenmemiştir. (kas gücü kağıt üstünde üstün modellere göre uzun vadede daha avantajlı olduklarını düşünüyorum)

Diğer Cihazların Donanım Kıyaslamaları:

Akakçe Fiyatları:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı