Hepsiburada Değişim İstediğim Ürünü İade Etti

arda511

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Geçen ay Hepsiburada'dan indirimli olarak 2800 TL'ye bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi telefonlardan biri olan Asus Zenfone 5Z aldım. Telefonun ekranında ölü piksele benzer ışık hüzmesi gibi bir hata çıktı. Ürünü ilk baş Asus Teknik Servisi'ne yolladım bana değişim raporu gönderdiler. Bende raporu kargoya vererek Hepsiburada'ya ulaştırdım. Rapor ellerine ulaştıktan bir hafta sonra müşteri hizmetlerini aradım. Ürün stoklarında yoksa para iadesi yapacaklarını söylediler. Ertesi gün bana para iadesi yaptılar halbuki ben mesajımda ürünün iadesini değil yenisiyle değiştirilmesini istemiştim. Şuan bu fiyata alabileceğim istediğim özelliklerde bir telefon yok. Telefon stoklarında bulunmasa bile başka bir yerden temin edemezler mi? İadeyi değişime çevirmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Telefonda çıkan üretim hatası (Fotoğraf ile çok belli olmuyor.)
20190320_171205.jpg

Servisten gelen Değişim Raporu
Degisim raporu.jpg

Geçen ay Hepsiburada'dan indirimli olarak 2800 TL'ye bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi telefonlardan biri olan Asus Zenfone 5Z aldım. Telefonun ekranında ölü piksele benzer ışık hüzmesi gibi bir hata çıktı. Ürünü ilk baş Asus Teknik Servisi'ne yolladım bana değişim raporu gönderdiler. Bende raporu kargoya vererek Hepsiburada'ya ulaştırdım. Rapor ellerine ulaştıktan bir hafta sonra müşteri hizmetlerini aradım. Ürün stoklarında yoksa para iadesi yapacaklarını söylediler. Ertesi gün bana para iadesi yaptılar halbuki ben mesajımda ürünün iadesini değil yenisiyle değiştirilmesini istemiştim. Şuan bu fiyata alabileceğim istediğim özelliklerde bir telefon yok. Telefon stoklarında bulunmasa bile başka bir yerden temin edemezler mi? İadeyi değişime çevirmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Telefonda çıkan üretim hatası (Fotoğraf ile çok belli olmuyor.)
Eki Görüntüle 387015

Servisten gelen Değişim Raporu
Eki Görüntüle 387016
Ben bunu farketmezdim sanırım.. Etsemde problem etmezdim yani problem edilemeyecek kadar küçük. Belki ekranı bu şekilde ama anakart ömrü sağlam bir telefon ? Bilmiyorum insanlar neden bu kadar küçük şeylere takılıyorlar. Geçen gün mesela 144hz bir monitör aldım. İnternette neler neler söylemisler 1300 liralık 144 hz monitör işte. Kargodan gelene kadar içim içimi yedi. Açtım içim aktı resmen keyiften öyle güzel. Beklentiler düşük olunca insan daha zevkli bir yaşam sürüyor. Ordaki ufak noktayla iyi anlaşabilirsin ya da peşine düşüp kafa patlatap hayattan bir kaç haftanı kendine zehir edebilirsin. Tercih senin.

Ben bunu farketmezdim sanırım.. Etsemde problem etmezdim yani problem edilemeyecek kadar küçük. Belki ekranı bu şekilde ama anakart ömrü sağlam bir telefon ? Bilmiyorum insanlar neden bu kadar küçük şeylere takılıyorlar. Geçen gün mesela 144hz bir monitör aldım. İnternette neler neler söylemisler 1300 liralık 144 hz monitör işte. Kargodan gelene kadar içim içimi yedi. Açtım içim aktı resmen keyiften öyle güzel. Beklentiler düşük olunca insan daha zevkli bir yaşam sürüyor. Ordaki ufak noktayla iyi anlaşabilirsin ya da peşine düşüp kafa patlatap hayattan bir kaç haftanı kendine zehir edebilirsin. Tercih senin.
Doğru söylüyorsun insanların çok ön yargısı var özellikle de bu forumda. İnsanlar hep aynı markaları öneriyor kişisel isteklere bakmadan...

@Silinen üye Ben o ürüne hatasız kusursuz parası ödüyorsam nokta değil milim hata olmayacak. Bu ülkede para kolay kazanılmıyor. Benden para alırken ne vaat ettiler ise onu vermek zorundalar.
Teknolojik ürünlerde hiçbir şeyin garantisi yok ve "ben parasını veriyorsam en iyisi olacak nokta çiziksiz !" diyorsunuz fakat realite öyle olmuyor çoğunlukla. Teknolojik ürünler şans oyunu gibi. Belkide bu telefonu kullanmaya devam etsen 7 sene kullansan 7 sene gık demeyecekti telefon. Şimdi alacağın telefon belki seni teknik servislerde süründürecek ya da paranla rezil edecek. Bu arada paranın kolay kazanıldığına dair bir söylemde bulunmadım. Ama bu denlo takıntılı tutumlar kimseye zarar vermez kendin hariç bil isterim.

Ürünü hediye olarak bedava verseler inan ki bu kadar kafama takmazdım ama para verip aldığım bir ürünü sorunsuz kullanmak isterim. Şuan eski telefonum Note 4'ü kullanıyorum ekranında yanık mevcut. Bunda da bu sebepten ötürü ekranında ileride daha kötü sorunlar oluşmayacağı ne malum? O zaman servise derdimizi de anlatamayız kullanıcı hatasına döndürürler.

Ürünü hediye olarak bedava verseler inan ki bu kadar kafama takmazdım ama para verip aldığım bir ürünü sorunsuz kullanmak isterim. Şuan eski telefonum Note 4'ü kullanıyorum ekranında yanık mevcut. Bunda da bu sebepten ötürü ekranında ileride daha kötü sorunlar oluşmayacağı ne malum? O zaman servise derdimizi de anlatamayız kullanıcı hatasına döndürürler.
Ya tabiki oldu mu en iyisi olsun, sorun çıkarmayacak bir ürün olsun ama şansınıza böyle bir ürün gelmiş. Dedigim gibi anakart kalitesi başka bir durum. Belki bu telefonu senelerce sorunsuz kullanacaktınız şimdi sırf ekranı için alacağınız ürün madur edecek daha ilk seneden. Belli olmaz dediğim gibi tabi hakkınızı arayın peşine düşün en iyisi olduğunu düşündüğünüz şeyi yapın. Ama ben düşünürdüm ordaki o nokta benim stres olup kafa patlatmama, insanlarla yüz göz olmama, maduriyet yaşamama değer mi diye. Kendi adıma ben problem etmezdim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı