Hepsiburada garanti belgesi yollamadı

Tuna11

Hectopat
Daha fazla  
HepsiBurada üzerinde, HS 35 kulaklığını satın aldım. Ancak içinden garanti belgesi çıkmadı ve garanti belgesini fotoğrafı bile olsa bize yollamıyorlar. Bu olayın üzerinden 2 ay bile geçmeden, bir gün kulaklığı kafama takarken kulaklıkta çatlak oluştu. İade etmek istedik 2 ay geçti diye kabul etmediler. Garanti belgesi olmadığı için Penta da kabul etmiyor ürünü. Artık ürünü görmediğim sürece hiçbir şey almayacağım.

Rezalet.

Garanti belgesi istemeyi denemediniz galiba ? Sizde bir hata olmuş diye büyük bir şirkete böyle şeyler diyemezsınız bence. Ayrıca satıcıyla iletişime geçip garantiye yollayabilirsiniz.

Tüketici hakem heyetine başvur gerekli delillerle. İade etmen mümkün değil zaten. Servise verirsin, servis karar verir garantiden onarım veya iadeye. Tüketici hakem heyetine başvur geç olmadan. Hepsiburada'ya gönderdiğiniz garanti belgesi isteklerini ve göndermediklerini de güzelce belirtin. Bir de neden garanti belgesi istiyorlar ki? Fatura yeterli diye biliyorum. Siparişlerim kısmında fatura gözükür.

Tüketici hakem heyeti: Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi

Garanti belgesi istemeyi denemediniz galiba ? Sizde bir hata olmuş diye büyük bir şirkete böyle şeyler diyemezsınız bence.
Denedik. Faturayı istediler, yolladık. Telefon ettik ve durumu anlattık müşteri hizmetlerindeki kadın biz şikayetimizi açıklayınca tamam bitti mi? dedi ve geçiştirdi.

E-mail adresine baktınız mı? Hepsiburada siparişlerim kısmında fatura görüntüle çıkması lazım.
Fatura var (yırtık). Garanti belgesi yok.
Burda hata sizde. Garanti belgesi yoksa teslim almayacaktınız ürünü. E-posta olarak gelmiş olabilir kontrol edin.
Garanti belgesi yok diye aradık onlar müessesemize aykırı diyerek yollamadılar.

Ben 2018de bilgisayar aldım, kardeşim teslim almıştı, kargo poşetiyle birlikte atmışlar faturayı çöpe, Hepsiburada'yı aradım talep ettim, hem aynı gün satıcı firma benle iletişime geçip mail yoluyla gönderdi fatura kopyasını, garanti belgesi ile birlikte.

Geri
Yukarı