Hepsiburada iade/değişim raporu süreci

cearee

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Hepsiburada'dan aldığım (satıcısı Hepsiburada) ASUS monitörümü garantiye yollamıştım. Servis monitörün tamiri mümkün olamayacağından dolayı değişim veya iade seçmemi istediler bende değişim istedim sonra değişim raporunu gönderdiler. Hepsiburada'yı aradım talep falan oluşturdum verdiği kargo koduyla değişim raporunu HB ya gönderdim. Raporun hepsiburadaya ulaşmasından tam 7 iş günü geçti. Taleplerim kısmından kontrol ettiğimde halâ talep değerlendiriliyor diyor. Ne zaman cevap alabilirim? Aradığımda herkes birbirinden farklı cevaplar veriyordu biri Max 7 iş gününde sonuçlanacaktır diyor, biri bilmiyorum diyor hepsi ayrı bir şey o yüzden buraya danışmak istedim.

Şu anki değerini almak gibi bir durumu maalesef yok. Fatura tutarı ney ise onu kendisine iade ederler fakat arkadaş sanırsam monitöründen memnun olduğu için aynı monitörden istemiş. Bence hepsi burada firmasından daha üst yetkili bir merciğe ulaşabilirseniz sizin faydanıza olacaktır. Çağrı merkezindekilerin sadece prosedür gereği robotik cevaplar vermesi gayet normal. Buna ek olarak kendim monitörümü ASUS servisine gönderdim ve günlerdir kayıt etmelerini bekliyorum sisteme. :)

Şu anki değerini almak gibi bir durumu maalesef yok. Fatura tutarı ney ise onu kendisine iade ederler fakat arkadaş sanırsam monitöründen memnun olduğu için aynı monitörden istemiş. Bence hepsi burada firmasından daha üst yetkili bir merciğe ulaşabilirseniz sizin faydanıza olacaktır. Çağrı merkezindekilerin sadece prosedür gereği robotik cevaplar vermesi gayet normal.
Aldığım fiyattan iade yapsalar onada şükür tamam da ama cevap veren yok 7 iş gününden beri. O sıkıntı işte
Çok geçmiş olsun bende olduğu gibi çok uğraşmaktan saçlarınız dökülecek.
Kaç ay uğraşmam gerekecek acaba :(

Baktınız 2-3 gün içerisinde de çözüm bulamadınız Tüketici Hakları Mahkemesine E-Devlet üzerinden başvurup talep oluşturabilirsiniz. Fakat bu işlemde en azından 1.5 ile 2 hafta gibi bir süre sürebilir.

Değişimi iptal ettir iadeyi al. Şuan değeri neyse onu iste. Belki vermezler ama dene.
Vermezler de iade değişim fark etmez benim için yeter ki sonuç olumlu olsun
Baktınız 2-3 gün içerisinde de çözüm bulamadınız Tüketici Hakları Mahkemesine E-Devlet üzerinden başvurup talep oluşturabilirsiniz. Fakat bu işlemde en azından 1.5 ile 2 hafta gibi bir süre sürebilir.
Teşekkürler. Satıcı başkası olsaydı belki satıcıyı arayıp daha iyi olumlu sonuç alabilirdim. Bundan sonra hepsiburada dan ürün almam aldırtmam

O zaman dediğim gibi iade iste şuan Hepsiburada sitesinden mesaj kısmına gir ve ordan sorununu seç. Bu saatte arayınca açıyorlar diye biliyorum iade etmelisin.

O zaman dediğim gibi iade iste şuan Hepsiburada sitesinden mesaj kısmına gir ve ordan sorununu seç. Bu saatte arayınca açıyorlar diye biliyorum iade etmelisin.
Ürün serviste kaldı. Adamlara zar zor ulaşıyorum değişim raporunu iade yapmalarına imkan yok keşke iade olsa

Aldığım fiyattan iade yapsalar onada şükür tamam da ama cevap veren yok 7 iş gününden beri. O sıkıntı işte

Kaç ay uğraşmam gerekecek acaba :(
Valla dostum ben tam pandemi zamanında laptop değişimi için uğraştım. Toplam 7-8 ay sürdü değişim için çok uğraştım thh,avukat gitmediğim yer kalmadı en son paramı kurtarayım dedim iade için de çok uğraştım olan bana oldu hem kur vurdu hem saçlar gitti sinirden.
@Potemkin @alyhisa sıkıntı nedir arkadaşlar ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı