Hepsiburada iade ettiğim ürün servise gönderiliyor

Nahz

Kilopat
Merhaba, geçen ki paylaştığım "Hepsiburada iade işlemi hızlandırılabiliyor mu?" Konusun da, "iade açıklamasına sadece ürünü beğenmedim." Diye tavsiyeler de bulunuldu. Ben de tavsiyelere uydum ve açıklamayı değiştirerek, "ürünü beğenmedim" şeklinde değiştirdim.

Bugün aradılar ve "biz ürünü kontrol edemiyoruz, servise gönderip rapor alacağız." Diye cümle kurdular, ardından ise benim iade amacımı sordular. Yani iade mi istiyorsunuz? Değişim mi istiyorsunuz? Diyerekten.

Benim burada ki sorum acaba servise gönderilmesi normal midir? Çünkü monitör de bana 1 ölü pixel olarak geldi fakat ben bunu açıklamaya eklemedim. Sadece beğenmedim diye açıklama yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü pikselin 1 olması firmalar tarafından genelde kusurlu sayılmaz. Servise gitmesi de normal, kullanıcının ürüne karşı herhangi bir hasarı olmuş mu onu kontrol ediyorlar. Yani geri alacakları ürünün eksiksiz kusursuz olduğunu. Aynı şekilde eğer 1 ölü piksel kullanıcı için kusurlu sayılmıyorsa firma için de sayılmaması gerekli. Bunun takipçisi olun. Servise gitmesi normal, 1 ölü piksel için iade reddedilirse normal olmaz.

15 gün içinde kullandığın beğenmeme olsun ya da olmasın kullandığın cayma hakkını o rapor bağlamaz. Raporda bir şey çıkarsa kendi kusurlarını belgelemiş olurlar.

Ayıplı mal sattıkları belgelenir. Tahminim satıcıya hesap soracaklar.
Internetten nasil monitor alabiliyorsunuz aklim almiyor.
Mağazadan alınan ürünü beğenmediğinde cayma hakkın olmaz. Garanti kapsamına girmeyen kabul edilebilir ölü piksel veya ışık sızması gibi sorunlarda çok işe yarar internetten alınan ürün için hakkın olan cayma hakkı.
Bazı ürünlerin bariz arızası olmaz ama olması gereken performansta çalışmaması gibi durumlar da var. Ekran kartındaki coil wine sesi, modemin kötü kablosuz performansı, modemin düşük internet hızı sunması, anakart yüzünden düşük işlemci, RAM veya SSD performansı, PSU'dan gelen coil wine sesi....

Son düzenleme:
Ayıplı mal sattıkları belgelenir. Tahminim satıcıya hesap soracaklar.

Mağazadan alınan ürünü beğenmediğinde cayma hakkın olmaz. Garanti kapsamına girmeyen kabul edilebilir ölü piksel veya ışık sızması gibi sorunlarda çok işe yarar internetten alınan ürün için hakkın olan cayma hakkı.
Bazı ürünlerin bariz arızası olmaz ama olması gereken performansta çalışmaması gibi durumlar da var. Ekran kartındaki coil wine sesi, modemin kötü kablosuz performansı, modemin düşük internet hızı sunması, anakart yüzünden düşük işlemci, RAM veya SSD performansı, PSU'dan gelen coil wine ses
Aciksacasi 200-300 TL ustu birsey yapmiyorum internetten. Guvenmiyorum saticilara. Kendi orjinal sitesi olursa belki alirim ornegin Sony Sennheiser gibi. Normal de teknoloji magzalarindan aliyorum birsey lazim oldumu. Onlarin kendi sitelerinden bile almiyorum. Internette bununla ilgili cok sikayet var. Ornegin Vatandan urun alan kisinin urunu kargoda kirilip zarar goruyor. Vatan sucu kullaniciya atiyor. Ticarette inanilmaz bir dolandiricilik ahlaksizlik var. Ben de isterdim herseyimi internetten alayim. Ama olmuyor iste. Satici duzgun biri ciksa kargoda patliyor urun.
Yaşadığım şehir de çok teknoloji firmaları yok, sadece vatan bilgisayar var. Vatan bilgisayar da ise pahalı olduğu için internetten ucuza alabiliyorum.
2000TL ye satilan telefona 300-500 daha koyup teknoloji magzasindan almayi tercih ederim.

Aciksacasi 200-300 TL ustu birsey yapmiyorum internetten. Guvenmiyorum saticilara. Kendi orjinal sitesi olursa belki alirim ornegin Sony Sennheiser gibi. Normal de teknoloji magzalarindan aliyorum birsey lazim oldumu. Onlarin kendi sitelerinden bile almiyorum. Internette bununla ilgili cok sikayet var. Ornegin Vatandan urun alan kisinin urunu kargoda kirilip zarar goruyor. Vatan sucu kullaniciya atiyor. Ticarette inanilmaz bir dolandiricilik ahlaksizlik var. Ben de isterdim herseyimi internetten alayim. Ama olmuyor iste. Satici duzgun biri ciksa kargoda patliyor urun.

2000TL ye satilan telefona 300-500 daha koyup teknoloji magzasindan almayi tercih ederim.
Ben de her önüme gelen satıcıdan almıyorum. Satıcı hepsiburada olduğu için almıştım. Yoksa hepsiburada gibi sitelerin sadece aracılık yaptığı satıcılardan almam. Farklı sitelerden ise araştırarak alırım. Hepsiburada güvenimi boşa çıkarmadı ve iadeyi kabul etti. :)

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı