Hepsiburada İade

emretaneroglu

Decapat
Geçen gün almış olduğum monitörü 14 günlük iade hakkımı kullanarak Hepsiburada'ya talep açtım. Bana kargo gönderim kodu geldi. Öncelikle ilk sorum bu kod ile Sürat Kargo'ya gittiğim zaman sadece kodu söyleyip gönderecek miyim yoksa farklı bir işlem gerekli mi? 2. Sorum ise kutu ile beraber faturayı da göndermeli miyim, yoksa bende mi kalması gerekiyor? 3. Olarak ise müşteri hizmetlerinin verdiği bilgiye göre teknolojik ürünlerde kutusu açılıp kurulum yapıldıktan sonra iade alamayacaklarını söylediler. Tabii ki inanmadım çünkü tüketici haklarında böyle bir şey yazmıyor. Kutu içeriğinde eksik yok. Sadece kutunun altınca küçük ezikler var. Bu yüzden sorun yaratırlar mı? Son sorum ise bana verilen kod ile gönderdiğim zaman Hepsiburada'ya mı göndermiş olacağım yoksa atmış olduğum firmaya mı? Biraz uzun oldu kusura bakmayın aldığım ürün biraz pahalı olunca kafada biraz fazla soru kalıyor.

1. Cevap sadece kodu hangi kargo için verdilerse o firmanın herhangi bir şubesinde görevliye vermeniz yeterli adresi ücret olayını otomatik hallediyor.
2. Cevap faturayıda göndermeniz gerekiyor.( Göndermeden fotokopisini almanızda yarar var. Olası THH başvurusu için.)
3. Cevap mesafeli satış sözleşmesi gereğince 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunuyor. (istisnai ürünler hariç bunlar akıllı saat,toner,kartuş yani sarf malzemeler ve hijyenik ürünler.)
4. Ve son sorunun cevabı ürünün satıcısı kim ise ona gönderilir.

Bizde yanlış mal gelmişti, tam hatırlamıyorum ama faturayı alıyorlar galiba. Sen yanına ne varsa al kargoyla beraber gelen orada söylüyorlar. 1, 2.
Benim bildiğim mal hasar görmemişse kutuyada çok bir şey olmamışsa bir sıkıntı çıkmıyor, alıyorlar ama sen yine de onlara herhangi bir kurulum yapmadığını söylersin.

1) Sadece sürat kargonun koduyla gondermen yeterli farkli bir islem yok.
2) Fatura, kutudan cikan ise gonder e-faturadan bahsediyorsan cikartip gondermene gerek yok.
3) Hijyenik urunlerin sadece iadesi olmadigini biliyorum monitorde bir hasar soz konusu degilse almak zorundalar.
4) Hepsiburadaya diye biliyorum.

1. Cevap sadece kodu hangi kargo için verdilerse o firmanın herhangi bir şubesinde görevliye vermeniz yeterli adresi ücret olayını otomatik hallediyor.
2. Cevap faturayıda göndermeniz gerekiyor.( Göndermeden fotokopisini almanızda yarar var. Olası THH başvurusu için.)
3. Cevap mesafeli satış sözleşmesi gereğince 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunuyor. (istisnai ürünler hariç bunlar akıllı saat,toner,kartuş yani sarf malzemeler ve hijyenik ürünler.)
4. Ve son sorunun cevabı ürünün satıcısı kim ise ona gönderilir.
Size çok teşekkür ederim.Bütün sorularımı cevapladığınız içim. Peki sizce sorunsuzca iade olur mu? Uğraştırırlar mı beni?

Sen ürünü bağlayıp kullandığın için o ürün 2.el olarak kabul ediliyor ve iade almıyorlar. Bunu nasıl anlarlar yada anlarlar mı bilemem. 14 gün iade olayı yanlış anlaşılıyor. Yukarıda arkadaşların saydığı istisna ürünler kullanılmamış olsalar bile alınmazlar ancak diğer teknolojik ürünler "kullanılmamış olmak" kaydıyla alınırlar. Yani kullanılmamışsa sebep sormaksızın iade alınır koşulsuz o demek. Tabi çoğu üründe kullandığı halde kullanmadım diyenleri anlayamıyorlar orası ayrı 😂
Ürünü tertemiz sil ayarlarını sıfırla hiçbir yerde bir iz kalmasın kullanıldığı anlaşılırsa almazlar

Sen ürünü bağlayıp kullandığın için o ürün 2.el olarak kabul ediliyor ve iade almıyorlar. Bunu nasıl anlarlar yada anlarlar mı bilemem. 14 gün iade olayı yanlış anlaşılıyor. Yukarıda arkadaşların saydığı istisna ürünler kullanılmamış olsalar bile alınmazlar ancak diğer teknolojik ürünler "kullanılmamış olmak" kaydıyla alınırlar. Yani kullanılmamışsa sebep sormaksızın iade alınır koşulsuz o demek. Tabi çoğu üründe kullandığı halde kullanmadım diyenleri anlayamıyorlar orası ayrı 😂
Ürünü tertemiz sil ayarlarını sıfırla hiçbir yerde bir iz kalmasın kullanıldığı anlaşılırsa almazlar
Hiç sanmıyorum. O kadar araştırdım hiç böyle bir şey görmedim. Ayrıca tüketici haklarının sayfasında da böyle bir şey yazmıyor. Hatta gerekçe belirtmeme bile gerek yok. 14 gün içerisinde istediğim gibi iade edebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı