Hepsiburada iadeyi kabul etmiyor

KARA57

Kilopat
Daha fazla  
Hepsiburada üzerinden almış olduğum monitör iadesinde satıcı biz size sıfır kapalı kutu ürün gönderdik diyerek ürünü iade almıyor, göderdiği monitörde ışık sızmaları mevcut. Sizce nasıl bir yol izleyebilirim?

Müşteri temsilcisine diyorum kavun mu bu koklayıp anlayacağım die yok kutusunu açmışsınız iade almıyorlar diyor resim atıyorum.

Parasını verip sifir aldığım üründe ben niye garantiyle ugrasim.

Dosya Ekleri

• 1637956435022_fact_2.jpg
    1637956435022_fact_2.jpg
    31,5 KB · Görüntüleme: 208
Bunun sizin yasal hakkınız olduğunu belirtin. Eğer bu yasalara uymayacaklarsa o zaman e-ticaret işine girmeyecekler. Tatlı sert bir dille kanunları yerine getirmelerini isteyin. Yoksa THH ile söke söke hakkınızı alacağınızı söyleyin. Süreç uzun sürebilir fakat kazanan siz olursunuz.

Bunun sizin yasal hakkınız olduğunu belirtin. Eğer bu yasalara uymayacaklarsa o zaman e-ticaret işine girmeyecekler. Tatlı sert bir dille kanunları yerine getirmelerini isteyin. Yoksa THH ile söke söke hakkınızı alacağınızı söyleyin. Süreç uzun sürebilir fakat kazanan siz olursunuz.

Aynı şekilde yazdım şimdi THH başvuru yapıyorum. Böyle saçma bir sebep olamaz. Ürünün kutusu açıldı diye iade almıyorlar. Neymiş servise gönderecekmişim, servis raporu alacakmışım. Sıfır parasını peşin verdiğim şeyin derdiyle ben niye uğraşayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Almak zorundalar. 14 Gün içinde iade hakkın var.
Satıcı firma ile irtibata geçip gerekli fotoğrafları gönderin kabul etmezse şikayet edeceğinizi söyleyin. O da büyük ihtimalle erkek ya biraz yükselecektir size bu durumda direk yüzüne kapat telefonu ve şikayet işlemlerine başla.

Hepsiburada iade sürecinde çok zorluyor. Garantiden gelen iade kağıdına rağmen 2 hafta para iadesini yapmamışlardı. THH başvurdum hemen iade yapıldı.
Aynı şekilde yazdım şimdi THH başvuru yapıyorum. Böyle saçma bir sebep olamaz. Ürünün kutusu açıldı diye iade almıyorlar. Neymiş servise gönderecekmişim, servis raporu alacakmışım. Sıfır parasını peşin verdiğim şeyin derdiyle ben niye uğraşayım?
Bu arada iade ederken sorunla iade etmek istiyorsanız servis kağıdı almanız lazım. Beğenmedim diyerek iade ederseniz böyle bir olay yaşamazsınız.

Geçecekler o işi. Çoğu firma tüketiciyi uğraştırıp, caydırmak için bu yola başvuruyor. Zaten ekonomi batık, bir ürüne on kat fazladan para veriyoruz. Bir de bu tür ahlaksızlıklara maruz kalıyoruz. Bir tane de sorunsuz olan firma olsa. Türkiye'de sadece Amazon TR üzerinden alışveriş yapılır. Gerisi yanından geçemez. Sorgusuz sualsiz müşteri memnuniyetini uygulayan tek yer.

Ben 3 tane monitör iade ettim hiç bir sıkıntı yaşamadım. Kutularken nasıl kutuladınız?
Ayrıca hangi satıcı, belirtirseniz yorum yapabiliriz. Çoğu satıcı düzgün paketlenmiş bir şekilde iade alıyor.
Müşteri temsilcisine diyorum kavun mu bu koklayıp anlayacağım die yok kutusunu açmışsınız iade almıyorlar diyor resim atıyorum.

Parasını verip sifir aldığım üründe ben niye garantiyle ugrasim.
Bu arada bu IPS glowa benziyor, ışık sızması sabit bir noktada iken glow açıya göre değişir.
Farklı açılardan resim atma şansınız var mı?

Geri
Yukarı