Hepsiburada iadeyi kabul etmiyor

İadeyi servis üzerinden yapmasına gerek yok. Beğenmedim der iade eder, ürünün zaten sorunlu olduğu kabak gibi belli. Sadece yıldırma politikası uyguluyorlar.
Beğenmedim demek ile üründe sorun var demek iki ayrı şey. Ürünü iade ederken sorun var dersen garantiden belge istiyorlar. Eğer beğenmediğini beyan edip iade edersen direkt almak zorundalar.

Beğenmedim demek ile üründe sorun var demek iki ayrı şey. Ürünü iade ederken sorun var dersen garantiden belge istiyorlar. Eğer beğenmediğini beyan edip iade edersen direkt almak zorundalar.
Aynen bende bunu düşünerek beğenmedim diye iade ettim de kabul etmiyorlar

Satıcı isterse kurşun geçirmez ambalaj içerisinde göndersin, 14 günlük cayma hakkı var. Sıfır ürün gönderdik gibi bir savunma olabilir mi ya? HB ikinci el monitör mü satıyor sanki.

Eğer 14 gün dolmadıysa iade almak zorunda, 14 günü geçtiyse hakem heyetine gidilebilir ya da aranızda anlaşacaksınız.
Zaten ürün iade etmek isteyenlerin en büyük hatası, ürünün sorunu var demek oluyor. Beğenmedim iade etmek istiyorum deseler, garanti konuları falan devreye girmeyecek. Gereksiz detay vererek, karşı tarafa koz geçmiş oluyor. Sonra garanti işlemlerini devreye sokuyorlar. Her zaman uyarıyorum, ürün iade etmek istediğiniz de sorun var demeyin diye.
Duruma göre değişir bu, MSI Z170 GAMING anakartım bozuldu ve servise gönderdim, o süre zarfında gittim Vatan'dan Z270 anakart aldım eve gelip montajını yaptım ama kart sorunlu çıktı, USB'lerin hiçbiri çalışmıyordu akşama kadar uğraştım ama çalışmadı sonuçta, akşam gidip durumu anlattım. Garantiye yollayın dediler, zaten garantide bir anakartımın olduğunu bunu da sırf o yüzden aldığımı söyledim, hala yok olmaz değişmez vs dediler. Ben ısrar edince müdür bey ile görüşün o zaman dediler ve müdür ile görüştükten sonra mağazadan değişim yapıldı.
Beğenmedim deseydim değişim olmazdı çünkü mağazadan alınan ürünlerin çoğunda kutusu açıldıysa eğer 14 gün cayma süresi yok.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu izleyin kısaca monitörü biraz yüz üstü tutun belki düzelir.

Satıcı isterse kurşun geçirmez ambalaj içerisinde göndersin, 14 günlük cayma hakkı var. Sıfır ürün gönderdik gibi bir savunma olabilir mi ya? HB ikinci el monitör mü satıyor sanki.

Eğer 14 gün dolmadıysa iade almak zorunda, 14 günü geçtiyse hakem heyetine gidilebilir ya da aranızda anlaşacaksınız.

Duruma göre değişir bu, MSI Z170 GAMING anakartım bozuldu ve servise gönderdim, o süre zarfında gittim Vatan'dan Z270 anakart aldım eve gelip montajını yaptım ama kart sorunlu çıktı, USB'lerin hiçbiri çalışmıyordu akşama kadar uğraştım ama çalışmadı sonuçta, akşam gidip durumu anlattım. Garantiye yollayın dediler, zaten garantide bir anakartımın olduğunu bunu da sırf o yüzden aldığımı söyledim, hala yok olmaz değişmez vs dediler. Ben ısrar edince müdür bey ile görüşün o zaman dediler ve müdür ile görüştükten sonra mağazadan değişim yapıldı.
Beğenmedim deseydim değişim olmazdı çünkü mağazadan alınan ürünlerin çoğunda kutusu açıldıysa eğer 14 gün cayma süresi yok.
Mağazadan alındığı için garanti sürecine tâbi tutulması normal. Çünkü elden alındığı için iade olmuyor. Fakat alınan ürün mağazadan alınsa bile değişim hakkının sağlanması gerekir. Sıfır aldığın bir ürünün ilk günden garanti sürecine girmesi kadar tüketici haklarını gasp eden bir durum yok. Ben de aynı şekilde birçok kez aldığım ürünleri müdürlerden onaylı olarak değişim sağladım. Normal çalışanlar bu riske girmiyor. Ama iyi niyetli müdürler çözüm bulabiliyor.

Benim dediğim İnternet üzerinden yapılan alışverişler içindi. Direkt sorun olduğunu belirtmeden iade hakkını kullanmak daha kolaylık sağlıyor. Yoksa, garanti süreçlerini falan devreye sokuyorlar. Ve süreç uzadıkça uzuyor. Beğenmedim veya memnun kalmadım dediğiniz takdirde yapacakları tek şey iade etmek veya iade etmemek oluyor. Boşuna süreci uzatmadan ve garanti işleri ile yorulmadan sonuca daha çabuk ulaşabiliyorsunuz. Ha tabii kimi firma ürünü iade aldıktan sonra inceleyip sorun olduğunu görürse, durumu kötüye kullanarak bunu sizin yaptığınızı düşünebilir. O da ayrı bir handikap oluyor. Bu yüzden alınan ürünlerin kutu açılışı ile beraber video kayıtlarını da almak doğrusu olur. Kanıt bulunması gerek.

Anlaşılan Hepsiburada üzerinden yaptığım son alışveriş bu oldu güzelde oyaladilar 14 gün süre de geçti yarın THH'ye bütün yazismalarla birlikte başvurumu yapacağım almak istediğim monitörde bugün indirim oldu onu da alamıyorum sayelerinde.
Şikayet var oluşturduğum kayıt üzerinden Hepsiburada aradi elektronik ürünün kutusu açıldığı için iade alınmadığını iddia ediyorlar.

Son düzenleme:
Element uyduruyorlar malum yerlerinden.

Verdim sizi THH'ye öyle ya da böyle alacak iadeyi şikayet var konu açınca fark ettim ben işin boyutunu 2. el ürün gönderdikleri kırık ürün gönderdikleri bile olmuş müşteriye bizde Hepsiburada aracı güvendeyiz diye alışveriş yapıyoruz bir daha mi asla 3 krs fazla verir Amazon'dan alirim en azından bunlarin ağzını çekmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı