Hepsiburada kargo hala gelmedi

Aynı günlerde ben de geçen yıl Hepsiburada üzerinden alışveriş yapmıştım toplam 600 TL. Bunlar: Ekran kartı, Power Supply ve birkaç fan. Tam 2 hafta ürün gelmedi. En sonunda geldi ve gelen paket küçücük, içinden çıkan şey ise telefonlar için kulaklık çoklayıcı oldu. Yani o süre boyunca çıldırdım. Yoğunluk olabilir evet ama bu kadar mı olur..

Geri ödeme talep ettim. İlgilenmediler ve aynı numara ile aradığımda ise açmadılar. Müşteri hizmetlerini geçtim, depoya kadar aradım ancak nafile. Gelen 10 TL'lik üründen çıkan fatura da toplam ödeme 600 TL görünüyor, talep ettiğim ürünlerin adı yazıyor ama gelen ürün kulaklık çoklayıcısı. Çıldırmamak elde değil. :D

Gelen yanlış ürünü geri yolladım ve 13 gün ise tüm kanıt ve belgeler ile tüketici haklarına şikayette bulundum. Daha sonra 1 hafta içeresinde ödeme geri geldi ve bende 150 TL daha fazla vererek daha iyilerini Vatan Bilgisayar'dan aldım. Yani o firma pişmanlık benim için...

Merak ettim de kargo firması yurt içi mi? Arkadaşımda Black fridayde PSU aldı 1 hafta şubede durdu her gün araca yüklendi yazıp akşam teslim edilemedi yazıyordu evde olduğu halde onun da sizin gibi iyice sinirleri bozuldu ama sonunda geldi sizinki de gelir en kötü şubeden alırsınız.

Kargo şirketini arayıp sorun. Takip numarası vardır elbet, değil mi?
14 günlük iade hakkın ürün eline ulaşınca başlıyor diye biliyorum ben. Ayrıca madem gelmediyse şubeye gidip neden elden almıyorsunuz da evde bekliyorsunuz?
Şubeye gidip daha detaylı bir bilgi edinin. Eğer şubede ise zaten kargonuzu alabilirsiniz.

Arkadaşlar kargo şirketi belli olsa gidip almayı bende biliyorum. Hepsiexpress ile gönderiliyor. Numarayı aradığımda ise yoğunluk nedeniyle en geç 5 aralığa kadar teslim edilecek diyor.

Hepsiburada'dan telefon aldım ve tahmini gönderim gününden önce telefonumu tedarik edip gönderdiler. Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Arkadaşlar kargo şirketi belli olsa gidip almayı ben de biliyorum. Hepsiexpress ile gönderiliyor. Numarayı aradığımda ise yoğunluk nedeniyle en geç 5 aralığa kadar teslim edilecek diyor.

Hepsiexpress çok sıkıntılıymış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel anlamda benim gözümde kocaman bir SIFIR. Sosyal'e bakarsanız kaç kişiyi mağdur ettiklerini görürsünüz.
Hepsiburada sitesinde başka satıcılar da var, o satıcılardan alışveriş yapılırsa herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Hepsiburadanın kendisinden sipariş vermek zorunda değilsiniz.

Hepsiburada sitesinde başka satıcılar da var, o satıcılardan alışveriş yapılırsa herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Hepsiburadanın kendisinden sipariş vermek zorunda değilsiniz.

Hocam bazen orada da sıkıntı çıkabiliyor. Hepsiburada bir dönem orada satış yapanlar için geri ödeme de bulunmadı ve oradaki satış yapan firmalar satışları kapattı. Yani sipariş vermiş olan bile sorun yaşamıştır.

Eğer alacağınız ürün N11 veya Gittigidiyor da var ise ve fiyat farkı yok ise oradan almak mantıklı olabilir. Zira ödeme de havuz sistemi bulunuyor. Sadece satıcı geri bildirimlerine bakmak önemli.

Kolay gelsin... :)

Hocam bazen orada da sıkıntı çıkabiliyor. Hepsiburada bir dönem orada satış yapanlar için geri ödeme de bulunmadı ve oradaki satış yapan firmalar satışları kapattı. Yani sipariş vermiş olan bile sorun yaşamıştır.

Eğer alacağınız ürün N11 veya Gittigidiyor da var ise ve fiyat farkı yok ise oradan almak mantıklı olabilir. Zira ödeme de havuz sistemi bulunuyor. Sadece satıcı geri bildirimlerine bakmak önemli.

Kolay gelsin... :)
Dostum kendi yaşadıklarıma göre cevap verdim.

Dostum kendi yaşadıklarıma göre cevap verdim.

Tamam hocam biz neye göre cevap verdik? Başımıza gelmemiş veya şikayetler de okumadan sallamasyon bir bilgi vermiyoruz. Yani burada firma kötülemiyoruz ama yoğunluk olduğu zaman firma da olan olayları söylüyoruz. Eğer başınıza geldiyse zaten aynı taraftayız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı