Hepsiburada kulaklık iade alıyor mu?

lucitikxD

Hectopat
Hepsiburada'dan kulaklık almak istiyorum fakat iade şartlarında "kulaklık iade alınamıyor" diyor. Fakat şöyle bir tarafı da var;
Madde 24 – (1) tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin tüketici kredisi sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir.

Sizce alsam sıkıntı çıkar mı? Bozuk çıkmasından korkuyorum.

Hepsiburada'dan kulaklık almak istiyorum fakat iade şartlarında "kulaklık iade alınamıyor" diyor. Fakat şöyle bir tarafı da var;
Madde 24 – (1) tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin tüketici kredisi sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir.

Sizce alsam sıkıntı çıkar mı? Bozuk çıkmasından korkuyorum.
AirPods 2. nesil almıştım, beğenmediğim için iade ettim kabul ettiler. 2 yıl önce de kulaküstü kulaklık iadesi yapmıştım onu da kabul ettiler. Satıcı Hepsiburada ise sıkıntı çıkarmıyorlar.

Alıyor. 3 gün kullandıktan sonra bozulan kulaklığımı iade etmiştim 2 ay önce.

Bozuk çıkarsa mecbur iade alacak. Oradaki iade almama meselesi keyfi olarak caymalarda, hijyenik olmayacağından dolayı var. Bu durumda bile bazen iade alabiliyorlar.

İnternetten aldığın her ürün iade hakkına sahiptir giyim, değerli eşya vs. bunların sözleşmesi farklıdır eğer bozuk çıkarsa ya da beğenmezseniz sorunsuz iade edebilirsiniz.

Hocam kulaklık istisna bir ürün. Özellikle kulak içi modellerde teknik biraz arıza veya kusur olmadığı sürece iade almiyor firmalar.
Çok nadir bir iş, ana satıcı Hepsiburada, Apple, Samsung gibi satıcılardan alırsanız iade olasılığı daha yüksek.

Satıcı Hepsiburada ise bilmiyorum ama başka bir satıcı ise iade kabul edebilir ben Corsair kulaklık almıştım 1 gün içinde bozuldu sol tarafından ses gelmemeye başladı ilk başta kabul etmeyeceğini söyledi kullandığım için garantiye vermemi söyledi ama sert çıktım şikayet edeceğimi söyledim ve kargo yaptım habersiz ve kabul etmek zorunda kaldı ve iadeyi onaylayacağını söyledi.

AirPods 2. nesil almıştım, beğenmediğim için iade ettim kabul ettiler. 2 yıl önce de kulaküstü kulaklık iadesi yapmıştım onu da kabul ettiler. Satıcı Hepsiburada ise sıkıntı çıkarmıyorlar.
Satıcı Hepsiburada değil.
O sözleşmede istisna ürünler de belirtilmiştir. En aşağıyı okuyun.
Ürün belirtilmemiş. Tüketicinin Cayma Hakkı – Rüknettin KUMKALE, YMM
Bozuk çıkarsa mecbur iade alacak. Oradaki iade almama meselesi keyfi olarak caymalarda, hijyenik olmayacağından dolayı var. Bu durumda bile bazen iade alabiliyorlar.
Anladım teşekkürler
Bozuk olması durumunda alacaklardır diye tahmin ediyorum ve sipariş ediyorum. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı