Hepsiburada kullanılan ürün iadesi

@SKNET Ürünü iadeye bugün gönderdim. Satıcı Hepsiburada değil, orada satış yapan bir mağaza. Hepsiburadayı arayıp, biraz derdimi anlattım. İlgileneceğiz gibi şeyler dediler.

@SKNET Ürünü iadeye bugün gönderdim. Satıcı Hepsiburada değil, orada satış yapan bir mağaza. Hepsiburadayı arayıp, biraz derdimi anlattım. İlgileneceğiz gibi şeyler dediler.

Evet, diğer satıcılar böyle yapabiliyor. Daha önce başıma geldi ancak işin sonunda iadeyi kabul ettiler, bazı satıcılar yapıyor bunu ama o ürünü o platformda satıyorsa bunun yasal gereksinimlerini kabul etmiş olur.

@TimoLoX Xiaomi yardım etmedi diye bir mesaj yok konu içerisinde bunu nereden çıkardın? Hakkım var mı? Yok mu? Bunu merak ettiğim için açtım konuyu. Yırtık dondan çıkar gibi her şeye atlamayın.

İade almadıklarını o ürünü sana satarken sözleşmeye tıklatıyorlar zaten. Sen okumadan geçersen böyle olur.

İade almadıklarını o ürünü sana satarken sözleşmeye tıklatıyorlar zaten. Sen okumadan geçersen böyle olur.

Böyle bir şey söz konusu değil, cayma hakkı kapsamında olmayan ürünler haricinde aldığınız herhangi bir ürünü 14 gün içerisinde koşulsuz olarak iade edebilirsiniz., sözleşmeye böyle bir madde ekleseler bile bu madde ilgili kanun ile çeliştiğinden dolayı geçerli değildir. İmzaladığınız ya da kabul ettiğiniz sözleşmeler yasalarla çelişemez, çelişiyorsa sözleşme maddesi geçersizdir.

Düzenleme; Aşağıdaki bağlantıdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.(Cayma hakkı üçüncü bölümde başlıyor.)

İade hakkınızın kapsamı bununla sınırlı değil, bu sebeple iade almak zorundalar. Ürünü bekletmeyip kargolayın kendilerine, 14 gün bu şekilde geçerse iade süreciniz daha zor bir hâl alabilir.

Benim iade ettiğim ürünlerde dediğim gibi cep telefonu, kulaklık gibi pek ucuz olmayan ürünler de vardı bu sebeple öyle bir bahaneyle iade almamaları mümkün değil. Sizin ürününüz Hepsiburada satıcısından mı alınmıştı?
Siz hangi sitelerden bu ürünleri alıp iade edebildiniz?

Siz hangi sitelerden bu ürünleri alıp iade edebildiniz?

Bu ürünleri Hepsiburada'dan almıştım ve iade ettim.

Talebiniz olumsuz sonuçlandı yazanda ürün yanlış gönderilmişti, iade talebime iade ya da değişim yapılabilir notu eklemiştim, iade yerine değişim yapıldı onun için olumsuz sonuçlandı yazıyor. Bunların dışında da aldığım ve iade ettiğim ürünler var, tek ekran görüntüsüne sığmadıkları için eklemiyorum.

1632336793305.png

Bu ürünleri Hepsiburada'dan almıştım ve iade ettim.

Talebiniz olumsuz sonuçlandı yazanda ürün yanlış gönderilmişti, iade talebime iade ya da değişim yapılabilir notu eklemiştim, iade yerine değişim yapıldı onun için olumsuz sonuçlandı yazıyor. Bunların dışında da aldığım ve iade ettiğim ürünler var, tek ekran görüntüsüne sığmadıkları için eklemiyorum.

Eki Görüntüle 1171472
Cep telefonunu iade ederken kutusunu jelatinini acip kullanmis miydiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı