Hepsiburada, kusurlu ürünü değiştirmek yerine iadeye zorluyor

desteciemir

Hectopat
Daha fazla  
3 ay önce Hepsiburada'dan Lenovo Legion 5 RTX 3060 laptopu 14 bin TL'ye aldım. Laptopun ekranında sıkıntı vardı, servise gönderdim. Servise gidince anakartında da problem olduğu ortaya çıktı ve servis anakartla, ekranın LCD'si dahil tüm bileşenlerini değiştirdi. Daha sıfır üründe bu kadar parçanın değişmesi içime sinmedi ama laptopu değişitirmeye kalksam uzun zaman laptopsuz kalacağımı bildiğimden sesimi çıkarmadım.

Servisten geldikten sonra ise ekran kartı ve işlemci hiç görmediği 99-87 gibi dereceleri görmeye başladı ve yeni takılan ekranda ölü pixel vardı. Bu halde kullanamam dedim ve ürünün kusurlu olduğunun raporunu almak için tekrar servise gönderdim ve servis DOA formunu bana gönderdi. Böylece benim seçimlik haklarım yasal olarak doğdu ama gel gelelim Hepsiburada'ya, bana yanlış beyanlarda bulunarak para iadesini kabul etmem için uğraşıyorlar. Tabii fiyatlar şimdi arttı ya, para iadesi işlerine geliyor. DOA formunda "anakart arızalı, ürünsüz iade gerçekleşecektir" diye yer alan bu cümleden bu formun para iadesi formu olduğunu, kabul etmezsem ürünü göndereceklerini söyleyerek yanıltıcı beyanlarda bulunuyorlar. Farklı farklı gün arayıp para iadesi için diretiyorlar. Yasa, kanun falan takmayıp mağdur ediyorlar. Yaklaşık 1 aydır laptop bende değil ve bir sürü işimi gerçekleştiremiyorum. Aynı zamanda öğrenci olduğumdan, dersler içinde gerekli ama Hepsiburada'nın umurunda değil. Mecbur tüketici hakem heyetine şikayet ettim. Benim için Hepsiburada devri kapandı. Umarım diğer insanlara bu tür mağduriyetler yaşatmazlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İade işlerine geliyor ondan sürüklüyorlar. Anakart aldım uygun fiyata. Kargo param parça etmiş kutuyu. Dokunmadan değiştirme talebi gönderdim. İade sayıp fiyatı yükselttiler :)

İade işlerine geliyor ondan sürüklüyorlar. Anakart aldım uygun fiyata. Kargo param parça etmiş kutuyu. Dokunmadan değiştirme talebi gönderdim. İade sayıp fiyatı yükselttiler :)

Bunlara diyecek söz yok. Hukuk, kanun falan takmıyorlar. Devletimiz bu konuda bir şeyler yapsada bizde rahatlasak keşke. Size de geçmiş olsun.

İmkanınız var ise Amazon ve Trendyol'dan tercih edin bu tarz ürünleri. Klavye iadem için 1 ay uğraştım Hepsiburada ile.

Dersimi aldım. Öyle yapacağım artık. Aldığım cihazı çok sevmiştim, Amazon'da da yok diye almıştım mecbur.

Bunlara diyecek söz yok. Hukuk, kanun falan takmıyorlar. Devletimiz bu konuda bir şeyler yapsada bizde rahatlasak keşke. Size de geçmiş olsun.

Dersimi aldım. Öyle yapacağım artık. Aldığım cihazı çok sevmiştim, Amazon'da da yok diye almıştım mecbur.
Hocam Başvurun THH'ye ama Sözleşme kabul ediyoruz satın almadan önce bundan dolayı iade alıp ya da değişime sokmak onların ellerinde.

Hocam başvurun THH'ye ama sözleşme kabul ediyoruz satın almadan önce bundan dolayı iade alıp ya da değişime sokmak onların ellerinde.

Benim durumda ürün ayıplı olduğundan seçimlik haklarım doğuyor. Seçimlik haklarından istediğini de müşteri seçer. Satıcı seçemez ama adamlar dinlemiyor yasaları.

Hocam Başvurun THH'ye ama Sözleşme kabul ediyoruz satın almadan önce bundan dolayı iade alıp ya da değişime sokmak onların ellerinde.
Hocam o sözleşmeden üstün yasa var, yasaya uymak zorunda sözleşme ki yasaya uymayan sözleşme zaten geçersiz hükmündedir.
@desteciemir Hocam herhangi bir gelişme var mı?

Son düzenleme:
Hocam o sözleşmeden üstün yasa var, yasaya uymak zorunda sözleşme ki yasaya uymayan sözleşme zaten geçersiz hükmündedir.
@desteciemir hocam herhangi bir gelişme var mı?

Benim onayım olmadan para iadesi yaptılar. THH'yi arayarak benden izinsiz para iadesi yaptıklarını belirttim ve dosyaya not düştüler. Adem Helvacı'yla birkaç saat önce konu hakkımda görüştüm ve sağ olsun kendisi çok detaylı şekilde önerilerde bulunarak THH kararını beklemeden satıcıyı manevi tazminat vb konularda sıkıştırmamı önerdi ve daha sonraki gelişmelerde yardımcı olacağını belirtti. Hakkımı aramaya devam ediyorum, eğer sonuçlanırsa buraya yazarım.

Geri
Yukarı