Hepsiburada, Logitech G29'u çizik bahanesiyle iade almadı

Hikmet Benol

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, olayı sizlere başından beri anlatacağım.

22 Mayıs gününde Hepsiburada'dan Logitech G29 almıştım. Zaman ayıramadığımdan iade bahanemi malzeme kalitesi üzerine kurmuştum yani "tatmin etmedi" yönünde kurdum. Firma bana "Ürününüzde çizik var" dedi ve reddetti. Neyse, dün yani 16 Haziran'da elime ulaştı. Ürünü açıp baktım ve üründe çizik yok. Belirttikleri fotoğrafı da alıntıya koyacağım.

sözde çizik.JPG

Firmanın yolladığı fotoğrafta çizik var. Lakin ürün benim değil.

direksiyon (4).jpg

Bana gelen üründe çizik yok. Bir şey yok.

Hepsiburada ile iletişime geçtim ve söyledikleri şu "Ürününüz iadesi kabul olması için kullanılmamış olması lazım." Ben zaten ürünü "Malzeme kalitesi tatmin etmedi" diyerekten yolladım.

Böyle bir durum yaşayan var mı?

THH başvurabilir miyim?

Ne de olsa şu an elimde olan ürün çiziksiz lakin firma kablolarını filan bağlamamış bile. Ben ürünü yolladığımda kablolar filan özenlice bağlanmıştı. Firma kutuya bile eziyet çektirmiş bu arada.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilk 14 gün içerisinde koşusuz şartsız iade garantisi vs. Diyorlar bence hakkınızı sonuna kadar arayın THH başvuraabilirisiniz.
Sağ olsunlar ben ürünü yolladığımda 7. günündeydi. Firma sağ olsun 14 günü harcadı.
Tabii bir de Hepsiburada'nın kargoyu alma günleri derken zamanı su gibi harcıyorlar.

Sağ olsunlar ben ürünü yolladığımda 7. günündeydi. Firma sağ olsun 14 günü harcadı.
Tabii bir de Hepsiburada'nın kargoyu alma günleri derken zamanı su gibi harcıyorlar.
Firamada dururken geçen süre 14 günlük süreden sayılmamalıydı. İtiraz edin.

Kullanıp kullanmamakla alakası yok bu olayın. Zaten mağazadan bakıp alınamadığı için beğenilmezse diye iade hakkı veriliyor. Nasıl kullanılmış ürün iade edilemez? THH başvurmayı deneyin. Size gönderilen çizik fotoğrafını ve orijinal fotoğrafı koyarsanız kabul edilirsiniz bence.

En kötü ihtimalle Hepsiburada müşteri hizmetleri ile çözmeye çalışın.
Şu Türkiye'de bir firma işini düzgün yapsa keşke. Amazon pek uğraştırmıyor bu konularda.

En kötü ihtimalle HepsiBurada müşteri hizmetleri ile çözmeye çalışın.
Yazdım. Whatsapp kullanmıyorum normalde. Sırf bunun için indirdim ve yazdım. Biri geldi ürünün kullanılmamış olması lazım diyor. O zaman nasıl "tatmin etmedi." diyerek iade edeceğim ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı