Hepsiburada Monitör İadesi Kabul Etmedi

Bu flicker free özelliği ne işe yarıyor ki o zaman? :D PES oynarken topun arkasındaki izi hissedebiliyorum bu derece olayı normal mi karşılıyorlar cidden?

Futbol oyununda fazlaca görünebilir hızlıca hareket eden tek o var çünkü.

Flicker free olayı farklı freesync esnasında olan daha farklı.

Monitörün ghosting azaltma ayarları var onları denediniz mi? Piksel tepki süresini en hızlı olarak ayarlarsanız büyük oranda azalacaktır. Freesync kapanacak ve parlaklık ayarı yapamayacaksınız maalesef.

Freesync olanı önlemenin yolu yok mu peki? PUBG Lite'da da oluyor. Mesela FPP modunda lazer görüş takılıyken sağa sola seri hareketlerde acayip bir şey oluyor ghosting üstü bir şey resmen.

Ben tam gözümle görmediğim için tam olarak sorunu anlayamıyorum.
Tahmin ettiğim freesync den kaynaklı flicker onun çaresi de freesync kapatmak başka çaresini bilmiyorum.

Ben tam gözümle görmediğim için tam olarak sorunu anlayamıyorum.
Tahmin ettiğim freesync den kaynaklı flicker onun çaresi de freesync kapatmak başka çaresini bilmiyorum.

MSI monitörü naptınız hocam 1 sene kullandıktan sonra? Parlaklık da düşüyor sanki freesync açınca. Kaliteli bir DP kablosu kullansam fark olur mu? HDMI kullanıyorum.

HDMI ile tecrübe etmedim kutusundan DP 1.4 kablo çıkıyor zaten.
Freesync parlaklık seviyesine dokunmaz sadece tepki hızını en hızlı yaptığınızda düşer parlaklık, ve değiştirilemez.

HDMI ile tecrübe etmedim kutusundan DP 1.4 kablo çıkıyor zaten.
Freesync parlaklık seviyesine dokunmaz sadece tepki hızını en hızlı yaptığınızda düşer parlaklık, ve değiştirilemez.

Model G24C4 benim. Freesync açınca oluyor dedikleriniz hocam sabitleniyor parlaklık nedense. DP kablosu çıkmadı bende.

Arkadaşlar 14 günlük iade süresi ürünü göndermek için değil, talebinizi satıcıya aktarmak için geçerli olan süredir. Daha sonra ürünü kargoya verebilirsiniz. @DeSouzaAlex 14 gün içerisinde arayarak talebini belirttiysen hukuken cayma hakkını kullanmana mani bir durum yok.
Kutunun açılmasının iade hakkını engellediğine yönelik söylemler ise senin de fark ettiğin üzre saçmalıktan ibaret.

Yapman gereken, hiç oyalanmadan @yika38 'in paylaştığı link aracılığı ile başvurunu tamamlamak. Yazman gerekenler ise ana hatlarıyla "14 gün içerisinde arayarak talebimi belirttim ve ekran görüntüsünü eklere yükledim; ancak kendileri kutunun açılması sebebiyle iade hakkımı yitirdiğimi ilettiler. Ben tüketici haklarını bildiğim ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını bildiğim için Tüketici Hakem Heyetine başvurmuş bulunmaktayım" temalı bir yazı yazarsın.

14 gün içerisinde talepte bulundum ancak kutu açıldığı için alamayız dediler yazacaksın, başka gereksiz ayrıntılara girmeyeceksin. Panelde ışık sızması sorunu o veya bundan bahsetmeyeceksin. Bir sorundan bahsetme ki cayma hakkında iradeli olduğun anlaşılsın; teknik servis olayın içine girmesin.

Arkadaşlar 14 günlük iade süresi ürünü göndermek için değil, talebinizi satıcıya aktarmak için geçerli olan süredir. Daha sonra ürünü kargoya verebilirsiniz. @DeSouzaAlex 14 gün içerisinde arayarak talebini belirttiysen hukuken cayma hakkını kullanmana mani bir durum yok.
Kutunun açılmasının iade hakkını engellediğine yönelik söylemler ise senin de fark ettiğin üzre saçmalıktan ibaret.

Yapman gereken, hiç oyalanmadan @yika38 'in paylaştığı link aracılığı ile başvurunu tamamlamak. Yazman gerekenler ise ana hatlarıyla "14 gün içerisinde arayarak talebimi belirttim ve ekran görüntüsünü eklere yükledim; ancak kendileri kutunun açılması sebebiyle iade hakkımı yitirdiğimi ilettiler. Ben tüketici haklarını bildiğim ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını bildiğim için Tüketici Hakem Heyetine başvurmuş bulunmaktayım" temalı bir yazı yazarsın.

14 gün içerisinde talepte bulundum ancak kutu açıldığı için alamayız dediler yazacaksın, başka gereksiz ayrıntılara girmeyeceksin. Panelde ışık sızması sorunu o veya bundan bahsetmeyeceksin. Bir sorundan bahsetme ki cayma hakkında iradeli olduğun anlaşılsın; teknik servis olayın içine girmesin.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Hepsiburada üzerinden iade talebi oluşturmadım boşluğuma geldi. Ancak dediğiniz gibi hem telefonla hem de Facebook Messenger üzerinden iade talebim oldu. Ancak ben saçmalık yaptım bu sorunları dile getirdim hatta değişim veya iade diye sordum. Sorun olur mu? Telefonda sadece iade olarak sormuştum. Şu aşamada ne yapmalıyım? Moralim bozuldu keşke dediğiniz gibi yapsaydım en başta. :(

Site üzerinden iade işlemi başlatma zorunluluğun yok, bunlar satıcının tüketiciye sağladığı kolaylıklar. Bazen sistemlerde hata olup iade butonu ilgili süreden önce devre dışı da kalabiliyor zaten.

Olay tamamen; kargo teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde herhangi bir iletişim kanalı ile satıcıya bilgi aktarmış olmak. Süreyi hesapla, içerisindeysen yukarıda söylediklerimi yapacaksın. Rehber güzel şekilde anlatıyor, yapamazsan aşama aşama yine yardımcı oluruz.

Yalnızca bilmen gerekiyor ki bu süreç 2-3 ay ve en ama en kötü ihtimalde 6 ay bile sürebilir, kanunen azami sonuçlanma süresi 6 ay. Yine de 3 ay sürer, Kara Cuma indirimleri yüzünden bir çok şikayet yağmıştır bu ay. Bu süreçte ürünü kullanmaman, kutusuna veya içeriğine hiçbir zarar vermemen gerekiyor.

Sosyal medya ile çeşitli web sayfalarından derdini anlatırsan daha erken de çözüm sağlayabilirsin belki.
Yine de Hepsiburada iade konusunda oldukça hoşgörülü bir firma; yani iade etme niyetin varsa keşke zamanında davransaydın, sende de suç yok değil :) Fakat enseyi karartma, söylediklerimi yaparsan iadeni alırsın o konuda için rahat olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı