Hepsiburada Nike Air Force 1 sahte mi?

Benim de güvencem hepsiburadaya açıkcası. Sonuç olarak 14 gün koşulsuz iade hakkım var. Ürünü aldıktan sonra geri iade edebilirim. Evet bu arada fiyatın komik olduğunu da biliyorum. Ama sonuç olarak internet üzerinden büyük indirimlerle de ürün satın alabiliyoruz. Ben de isterim kendi mağazından 1000tl verip almayı ama gelin görün ki stok yok 44 numara için.

Hepsiburada üzerinden 250+ siparişim bulunuyor, bir kez bile mağdur kalmadım, bir kez bile sahte ürün ile karşılaşmadım. Şikayetvar.com üzerindeki şikayetler genellikle zihin yönünden handikaplı ya da para verdiği için kendinde her türlü hakkın bulunduğunu düşünen insanlar ile dolu.

İlk 14 gün neredeyse bütün kategorilerde koşulsuz şartsız garanti hizmetleri bulunuyor, kimse kullanılmış bir ürünü geri almak zorunda değil, kontrol etmek bu kadar zor değil.

Hepsiburada, kendi sattığı ürünlerin hiçbirini sahte satmıyor, satıcılara ise orijinal satma zorunluluğu koyuyor. Siz orijinal olmayan bir ürün aldığınıza eminseniz de arkanızda durup o ürünün iadesini alıyor. Hepsiburada kendisi sahte ürün satamaz, öyle bir riski göze alamaz hiçbir büyük şirket. Mediamarkt'ın sahte telefon satması ile aynı saçmalıkta olur bu. Şu ana kadar ne yakınlarımda, ne kendimde ne de başkasında hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. 14 gün iade online satışlarda bulunuyor zaten, ürünün orijinalliği kontrol etmek için 14 gün gayet gayet yeterli bence. Eğer orijinal değil ise ürün orijinal değil diyerek iade edebilirsiniz. Hatta, bunu yapmak zorunda bile değilsiniz, ben bu ürünü cayma hakkım ile iade etmek istiyorum dediğiniz sürece alıyorlar.
Yorumuna katılıyorum, en sık kullandığım alış-veriş sitelerinden biridir kendileri ve bu zamana kadar bana hiç sahte ürün satmadılar. Sadece bir kez -ki o da yurt dışından, Avusturya civarından gelen bir üründe- replika olayı varmış ki zaten onu da yorumda herkes yazmış. Bende ürün gelince hiç açmadan iade ettim ve HepsiBurada direkt tüm vergisi, kargosu, ürünün fiyatını hepsini iade etti tarafıma. Yani bir sıkıntı çıkmaz eğer ürün hatalı-sahte ise diye düşünüyorum.

Orijinal Nike'ın sitesinde 1.159 TL fiyatı var. 100-200 TL ucuza satmıyor ki, satıcı sorularındaki şu cevaplar bile orijinal olmadığını belli ediyor.

satici.PNG

Orijinal Nike'ın sitesinde 1.159 TL fiyatı var. 100-200 TL ucuza satmıyor ki, satıcı sorularındaki şu cevaplar bile orijinal olmadığını belli ediyor.

Eki Görüntüle 1118739
Farkında mısınız? Attığınız 2 satıcı birbirinden farklı ve konu sahibinin attığı linkteki satıcı değil 2'side?

Farkında mısınız? Attığınız 2 satıcı birbirinden farklı ve konu sahibinin attığı linkteki satıcı değil 2'side?
Sizde kendiniz diyorsunuz bunlar satıcı distribütör değil. Yani garantiyi kendileri sunamazlar. Garantiyi anca Nike sunabilir veya Nike'ın Türkiye distribütörü.

Sizde kendiniz diyorsunuz bunlar satıcı distribütör değil. Yani garantiyi kendileri sunamazlar. Garantiyi anca Nike sunabilir veya Nike'ın Türkiye distribütörü.
Hocam ben kimseye zorla aldırtmıyorum? Bazen pazardan aldığımız ürünlerde orijinal oluyor ancak ufak kusurları oluyor, bu durum olduğu için zaten pazarda satılıyorlar? Yani o ufak kusur bence önemsiz ama marka için önemli bu yüzden de "atıl" olarak çok ucuza pazarcıların eline geçiyor. Yani bu da öyledir muhtemelen, çünkü yorumlarda QR kod okutulup orijinal olduğu kanıtlanmış ürün diyorlar.

Hocam ben kimseye zorla aldırtmıyorum? Bazen pazardan aldığımız ürünlerde orijinal oluyor ancak ufak kusurları oluyor, bu durum olduğu için zaten pazarda satılıyorlar? Yani o ufak kusur bence önemsiz ama marka için önemli bu yüzden de "atıl" olarak çok ucuza pazarcıların eline geçiyor. Yani bu da öyledir muhtemelen, çünkü yorumlarda QR kod okutulup orijinal olduğu kanıtlanmış ürün diyorlar.
O farklı bir şey. Satıcı farklılığı var falan. Keşke N11 gibi yapsalar her satıcının ayrı ilanı olsa.

O farklı bir şey. Satıcı farklılığı var falan. Keşke N11 gibi yapsalar her satıcının ayrı ilanı olsa.
Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır hocam. Mesela Amazon arayüz olarak berbat bir siteye sahip ama müşteri memnuniyeti süper. Yani herkes kendince bir satış stratejisi belirlemiş gidiyor.

Eki Görüntüle 1118739
Açıkcası alacağım mağazanın yorumları değil. Lakin eğer gerçekten kusurlu ya da defolu ürün satıyorlar ise bu garanti süreleri normaldir. Burada bir ayakkabı 1/3 fiyatına almaktan bahsediyoruz. Elbette ki bir yerde kusuru olacaktır. Benim takıldığım nokta orjinal olup olmasası çünkü çakma ayakkabılar çok zararlı sağlığımız için. Eğer yakın zamanda alırsam tekrar konuyu güncellerim sanırım biraz daha nike'ın mağazasından stok bekleyeceğim.

Açıkcası alacağım mağazanın yorumları değil. Lakin eğer gerçekten kusurlu ya da defolu ürün satıyorlar ise bu garanti süreleri normaldir. Burada bir ayakkabı 1/3 fiyatına almaktan bahsediyoruz. Elbette ki bir yerde kusuru olacaktır. Benim takıldığım nokta orjinal olup olmasası çünkü çakma ayakkabılar çok zararlı sağlığımız için. Eğer yakın zamanda alırsam tekrar konuyu güncellerim sanırım biraz daha nike'ın mağazasından stok bekleyeceğim.
Muhtemelen şurada açıkladığım gibidir:

Bazen pazardan aldığımız ürünlerde orijinal oluyor ancak ufak kusurları oluyor, bu durum olduğu için zaten pazarda satılıyorlar? Yani o ufak kusur bence önemsiz ama marka için önemli bu yüzden de "atıl" olarak çok ucuza pazarcıların eline geçiyor. Yani bu da öyledir muhtemelen, çünkü yorumlarda QR kod okutulup orijinal olduğu kanıtlanmış ürün diyorlar.

Geri
Yukarı