Hepsiburada rezaleti monitör iadesi reddedildi "kutusu açılmış"

batuh007

Hectopat
Yer
İzmit, Turkey
Edit: Ürünün iadesi reddedildiği için tarafıma tekrar kargolanmış. Bu durumda kargoyu almalı mıyım? İade sürecinde olumsuzluk yaratır mı?

Hepsiburada'dan 27GL850-B monitör aldım ve tarafıma 06.05.2020 tarihinde ulaştı.Ürünü 13.05.2020 de 14 günlük iade hakkımı kullanarak kolay iade ile iade etmek için işlemleri başlattım iade etme sebebim ise beğenmemiş olmam. Ürünü gayet güzel özenle paketledim ki zaten birçok kablo vs... Kullanmamıştım hep kendi kablolarımı falan kullandım monitörün jelatinleri vs... Bile üzerindeydi. İade talebime takriben tarafıma Aras Kargo kodu iletildi bende bu kod ile bayramdan önce ürünü kargoya verdim tabii ki araya bayram girdi ve bugün sonuç çıktı "reddedildi". Hepsiburada müşteri hizmetlerini aradım ve iademin neden reddedildiğini sordum cevap ise şu oldu "ürünün kutusuna zarar verilmiştir tekrar sıfır olarak satılma ihtimali yoktur ve ürün 2.el statüsüne düşmüştür. İadesi uygun değildir." Nedeniyle reddedilmiştir bu nedenle ürünü iade alamıyoruz.

24e2ca6b03329b3df98328f1c5f4e0d3.jpg

Kolay iade koşullarında yazdığı gibi sadece hijyen açısından sorun yaratabilecek ürünlerin kutusu açıldı ise iade alınmıyor. Ayrıca ürünün kutusunda da herhangi bir hasar yok. Tüm resimlerini çekmiştim. Hepsiburada tarafınada resimleri WhatsApp üzerinden ilettim THH başvurusunu gün içinde yapacağım konuya gelişmeleri ekleyeceğim destek olursanız sevinirim.

Kargolamadan önce resimleri de çekmiştim özenle paketledim hiçbir kusur yok geldiği gibi yolluyorum. Resimler konuya eklendi.

Dosya Ekleri

• 20200506_093117.jpg
    20200506_093117.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 116
  • 20200520_014727.jpg
    20200520_014727.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 97
  • 20200506_093406.jpg
    20200506_093406.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 92
  • 20200506_093416.jpg
    20200506_093416.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:
Aynı olayı ben de yaşıyorum şu an. Aldığım monitörü saçma sapan mazeretler uydurarak iade almıyorlar. THH'ye başvurdum, sonuç bekliyorum. Şu an için ürünü geri yolladıklarında teslim almayıp iade yollatıyorum ki "Ürün kargoya verildiğinde yasal hak olan 14 gün geçmişti." gibi rezil bir ifadeleri olmasın.
Hepsiburada iade rezaleti - Technopat Sosyal

Son düzenleme:
"İade sebebim; ürünü beğenmemiş olmam" her ne kadar bana göre kabul edilebilir bir sebep olmasa da, böyle bir yasal hakkınız mevcut.

Yasal hakkınıza aykırı bir işlem yapılmış, THH başvurusu yaşadığınız bölgeye göre süresi değişse de olumlu sonuçlanacaktır.

Hayırlısı diyelim. 🙋‍♂️

Kimi insanlar üstüne düşmeyip uğraşmadığı için oluyor bunlar herkes sizin gibi THH de arasa hakkını zaten bu şekilde insanları uğraştırmayı brakacaklar. Yüz buldukları için şanslarını deniyorlar işte.

Destekleriniz için çok teşekkür ederim.Evet sonuna kadar gidicem.Umarım forumdaşlara da ders niteliğinde bir konu olur.Bu zamanda 4000TL kolay kazanılmıyor ve tamamen haklarım doğrultusunda hareket ediyorum.Tek aklıma takılan kısım ürünü kargodan almalı mıyım yoksa geri mi yollamalı mıyım ?

@Hepsiburada konuya bekleniyorsunuz.

Son düzenleme:
begenmeme sebebi nedir?
27 inch büyük geldi normalde rekabetçi oyunlar oynuyorum.Bu monitörden sonra farkettim ki maksimum 25 inch ideal.Ayrıca monitörde panel kaynaklı ips glow ve blb gözüme çok çarpıyor.
Arkadaşlar iade reddedildiği için ürün tarafıma geri yollanıyor.Kargoyu almalı mıyım ? Alsam süreci aksatır mı ?
Forumda konu düzenlemesi yapılamadığı için konu altına yazıyorum THH başvurusu yapıldı.Hepsiburada adıma yeni bir talep oluşturdu.3 İş günü içinde cevaplanacakmış.Bu talebe THH başvuru formunuda ekliyeceğim.
asd.png

Kesinlikle vazgeçmeyin. 15 gün şartsız koşulsuz iade hakkımız var . THH bu sorunu çözecektir.
Başvurumuzu yaptık hocam bekliyoruz bakalım ne olacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı