HepsiBurada rezaleti

feneresevdalı

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 4650G
GPU: RX Vega 7
RAM: 2x8 Goodram 3600 MHz CL 18
SSD: Kingston A2000 500 GB M.2 NVME
PSU: FSP Hyper K 500w 800+
Bundan 1 ay önce falan HepsiBurada'dan QCY T5 model kulaklığı aldım. Ancak gerek dokunmatik fonksiyonlarını kullanmanın çin işkencesi olması (2 kere dokunmam gereken yerde 10 kere dokunuyorum yine algılamıyor) gerekse de ses seviyesinin azlığı olsun memmun kalmadım ve iade talebinde bulundum. (14 günlük yasal iade hakkım dolmadan) Ürün servise gitti. Servisten cevap bekliyoruz diye 2-3 hafta oyaladılar beni. Dedim olabilir ürünü sağlam yollayıp yollamadığıma dair bir kontrol yapılıyordur eyvallah. Sonra 2 gün önce telefonuma kargo takip kodu geldi. Bana hiçbir geri bildirim yapmadan ürünü aynen geri kargolamışlar. Sundukları gerekçe: Açıklama yetersiz / hatalı (böyle bir durumda benimle iletişime geçip ek açıklama isteyebilirlerdi. bana haber vermeden ürünü yollamaları sinirimi bozdu.) Neyse destek hattıyla konuştum ürünü kargodan almayacağım tüketici haklarına gideceğim diye. 2 dakika sonra bana mail attılar. Gelen mailde ürünün yenisi ile değişim verildiğini ve değişim ürününün kargoda olduğu yazıyordu. Kargoyu aldım. Paketi açtım ve şok geçirdim. Ürün aynı. Üstüne de kağıt yapıştırmışlar "Test edildi. Sorun bulunamadı". HepsiBurada destek hattına yazdım ve bana mailde değişim ürünü gelecek dediniz gelen ürün aynı ürün dedim. (güvenlik bandrolünü kazımıştım kutunun. kutu aynı kutu) Bana ısrarla ürünün değişim ürünü olduğunu söylediler. Bende kutunun daha önce açılmış olduğunu ve bana gelen kargo paketinde değişime dair evrak bulunmadığını söyledim. Bana değişim durumunda ürünün yanında değişim evrağı verilmediğini söylediler (muhahahahhaa) Israr ettim ve değişim yapıldığına dair fatura/belge istedim. Bana dalga geçer gibi ürünü aldığım tarihe ait faturayı mail atmışlar. Destek taleplerini açtıktan sonra bugün bir de destek hattından yolladığım ürüne dair sorun bulunamadığını ve bana geri gönderileceği bilgisini içeren bir yazı yollamışlar sağolsunlar. Kargoyu aldıktan sonra lütfetmişler kendileri bu konuda

1- Ürün değişti ise sorunsuz (!) ürün neden değişir ve değişim evrağı neden gönderilmez?
2- Ürün değişmediyse görüştüğüm 4-5 farklı kanaldan neden tarafıma gelen ürünün değişim ürünü olduğunu söylüyorlar?
3- Ürün değişim ürünü ise bana günler önce yapmaları gereken 2 numaralı resimdeki geribildirimi neden bugün atabiliyorlar? (Değişim olduğuna dair mail attıktan sonra bunu göndermeleri de fazlasıyla komik)

1600434988377.png

1600435192287.png
1600435053480.png

Son düzenleme:
Benim sıralamam 1- Trendyol 2- Hepsiburada 3- N11. Elektronik şans işi derler ve gerçekten de öyle. Sonra uğraş dur, hangi firma olursa olsun sıkıntı çıkarıyorlar.

Geri
Yukarı