Hepsiburada seri no dalavereleri

Ne yazık ki o kadar bilgim yok ama şu şekilde düşünün. Size iPhone 11 Siyah telefon sattım ve faturada kırmızı yaziyor. Sizce aynı olur mu?
Ayrıca elinizdeki cihazın seri nosu farklı olduğu için ve siz garantiye göndereceğiniz zaman fatura isteyecekleri için (ki elinizdeki faturadaki cihaz başka oluyor) işe yaramaz diye düşünüyorum.
Ben de bundan ötürü sıkıntı edip ürünü hemen yollayayım, uğraşmayayım dedim çünkü ne fatura güven veriyordu ne de Hepsiburada.

İade gelen ürünlerin satışı tekrar yapılabiliyor mu bilmiyorum, yeni bir ürünmüş gibi görünmesi için öyle yazılmış da olabilir, yanlışlıkla da yazılmış da olabilir. Servisten dönmüş mü ürün?

Arkadaşlar benim bir sıkıntı daha var. Gittigidiyor üzerinden mt_bilisim adlı satıcıdan 2 ay kadar önce bir ekran kartı aldım. Kartın 1 fanı hiç dönmüyor, ne bilgisayar açılışında ne de başka zaman hiç dönmedi. Ayrıca bir başka sorunu da cs:go'da (Kartı ısıtan oyun değil) düşük ayarlarda bile kısa kısa sürekli takılmalar yapıyor. Garantiye yollamak için faturayı çıkarayım dedim. Fatura sandığım şey e-irsaliye imiş. Adamlar bana sadece e-irsaliye yollamış. Mesaj attım biraz önce satıcıya. Fatura yollamazlarsa "Biz zaten fatura yollamıştık" falan diye yalan konuşurlarsa ne yapacağım? Son 5 siparişimin 4'ünde hep böyle sorunlar yaşadım. Yeminle bıktım artık :(
İade gelen ürünlerin satışı tekrar yapılabiliyor mu bilmiyorum, yeni bir ürünmüş gibi görünmesi için öyle yazılmış da olabilir, yanlışlıkla da yazılmış da olabilir. Servisten dönmüş mü ürün?
Yapılıyor hocam, şurdan biliyorum: MSI marka bir monitör almıştım 3 yıl önce, garanti başlatayım dedim MSI sayfasından ve zaten garantisinin 1 ay öncesinden başlamış olduğunu görmüştüm. Öyle sanıyorum ki 2. ya da 3. Dünya ülkeleri olarak gördükleri yerlerde iade verilen monitörleri tekrar satışa koyuyorlar.
Az önce Hepsiburada ile yine görüştüm, diyorlar ki "Üründe ölü piksel olduğu için bu ayıplı ürün teknik servise girmesi gerekiyordu ve hala teknik serviste."... Adamlara(?) "Ölü piksel benim ayıbım değil, ölü pikseli benim yapmam mümkün değil. Faturaya kasti olarak yanlış seri numarası girmeniz ve bundan ötürü 45-50 gündür paramı rehin almanız düpedüz sizin ayıbınız." diyorum anlamıyorlar. Hem üst düzey ayıplı ürün yolla, hem kasti olarak yanlış seri numaralı fatura yolla hem de paramı hiçbir suçum olmadığı halde 45-50 gün rehin tut. Pes! İşte böyle kalitesiz, müşteriyi zerre kadar önemsemeyen hem hatalı hem pişkin lanet bir alışveriş sayfası Hepsiburada.

Son düzenleme:
Ne yazık ki o kadar bilgim yok ama şu şekilde düşünün. Size iPhone 11 Siyah telefon sattım ve faturada kırmızı yaziyor. Sizce aynı olur mu?
Ayrıca elinizdeki cihazın seri nosu farklı olduğu için ve siz garantiye göndereceğiniz zaman fatura isteyecekleri için (ki elinizdeki faturadaki cihaz başka oluyor) işe yaramaz diye düşünüyorum.

Aslında yasalar yavaş yavaş bu saçmalığa son veriyor. Yani firmalara diyor ki sen bu ürünü üretiyorsun, seri numarasını kaydediyorsun, müşteri bu ürünü alıp sitene kayıt yaptırınca müşteriye niye fatura, kutu vs. soruyorsun elinde zaten ürünün kaydı var diyor. Fakat ülkemizde ki bazı şirketler hala "kutu, fatura, ürünün tüm aksesuarları, ürünü alırken giydiğin kazak, ürünü almaya giderken bindiğin otobüsün plakası gibi müşteriyi zorlayacak her şeyi istiyor. Süpürgeyi tamire götürüyorum adam diyor küçük fırça nerede? Ne yapacaksın küçük fırçayı bozuk kısmı getirdim orayı tamir et sen, değişim olursa o zaman konuşalım onu :D.

Hepsiburada da böyle durumlar var. Benim konuya da yazmışsınız zaten. Ben geçen sene aldığımda bu durumu kontrol etmedim ve üründe sıkıntı yaşayınca, serviste fark ettik durumu. Hepsiburada kesinlikle rezillik. Durumu çözmediler bile benim de. THH süresinde olay benim.

Hepsiburada da böyle durumlar var. Benim konuya da yazmışsınız zaten. Ben geçen sene aldığımda bu durumu kontrol etmedim ve üründe sıkıntı yaşayınca, serviste fark ettik durumu. Hepsiburada kesinlikle rezillik. Durumu çözmediler bile benim de. THH süresinde olay benim.

Bizim gibi fatura ile ürün üzerindeki seri no sorunu yaşayan biri olmuş Hepsiburada ile, 10 ay peşinde koşmuş. THH'ye falan bildirmiş ta 10 ayda ancak parasını alabilmiş THH kararı ile. Hepsiburada resmen alışveriş teröristliği yapmış, rehin almışlar parasını 10 ay.
Yaklaşık 2 ay boyunca param Hepsiburada tarafından rehin tutulduktan sonra iadem onaylandı ve hesabıma yatırıldı. Şikayet sayfalarına yazdıktan sonra sonuç alabildim ancak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı