Hepsiburada Ürün İade Sorunu

yhenn

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar İşletmeni
Yaklaşık 2 hafta önce i7 7700 işlemcim için @GCN hocamın önerisiyle Hepsiburada sitesinden Akasa Venom Pico kule soğutucu aldım. Kutusu öyleki elle açmak mümkün olmadığından, bıçakla kenarlarından fazla yıpratmadan nazikçe keserek açtım. Çıkan fanın anakarta monte edilecek ayaklarından birisi kısaydı ve ürünü iade etmek istedim. Hepsiburadayı aradım ve ayağının tekinin kısa olduğunu, kutuyu mecburen keserek açtığımı ve iade etmek istediğimi söyledim. Temsilci arkadaş kargoya verip göndermemi söyledi, bende ertesi gün gönderdim. Az önce kargodan aradılar evde yok musunuz diye, ben de maillerimi kontrol ettim. Hepsiburada'dan gelen mail şu şekilde: "Merhaba,
İade için göndermis oldugunuz ürününüz ürünün orijinal paketinde
deformasyon oldugu için iade reddedilmistir.
İyi günler dileriz.
Hepsiburada"

Kutuyu başka türlü açma imkanım olsa zaten keserek açmazdım. Şimdi nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 3-4 yıl önce R7 250 almıştım. O zamanlar ben çıkartıp kasama takmıştım ve görüntü gelmemişti. İade etmek istediğimde rahatça etmiştim. Kutusunda hiçbir deformasyon yoktu. Sen kutuyu mu kestin? Fotoğraf atar mısın?

Hepsiburada'ya daha fazla detay vererek ürünün iadesini tekrar talep edin. Yine reddedilirse ilçenizdeki tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctis 3 aldım kutuyu 0 çizikle açtım hiçbirşey olmamıştı iade ettim düzgün bir şekilde kabloları vs hepsini koydum ama neymiş kabul etmemişler nedenine bakmadımda kutu ile ilgiliyse sonra bana düzgün fişleri bantlayıp 0 ürün gibi geri göndermişler.Bende keşke direk tekrar iade deyip yollasaydım sonuçta 0 ürün gibi bantlama yapılmış falan kutuya.

Ben 3-4 yıl önce R7 250 almıştım. O zamanlar ben çıkartıp kasama takmıştım ve görüntü gelmemişti. İade etmek istediğimde rahatça etmiştim. Kutusunda hiçbir deformasyon yoktu. Sen kutuyu mu kestin? Fotoğraf atar mısın?
akasa venom pico kutusu - Google'da Ara:
Kutu resimde göründüğü gibi. Ön taraftaki saydam plastiği fanı çıkarabileceğim azami şekilde bıçakla kestim. Başka şekilde açabilsem zaten öyle açardım.

3 ayağı anakarta monte edilebiliyor ama teki havada kalıyor. O şekilde kullanılabilir fakat çok ses çıkarır titremeden dolayı. Ayrıca soğutma olarak tam randıman alabileceğimden şüpheliyim.

Ürün size bu şekilde geldi ise ayıplı mal sınıfına girer zaten. Buradan hareketle, 14 günlük iade hakkınızdan dolayı değil, ayıplı mal olduğu için bunu bildiren bir not ile veya arama ile tekrar aldığınız yere geri gönderin. Para iadesi, onarım veya değişim yapma yükümlülükleri var. Üreticiye kadar yolu var bu işin. Çünkü kutudan böyle çıkmış ürün. Ayıplı mal hakkında internette kısa bir araştırma yapmanızı ve haklarınızı bilerek karşı tarafla iletişime geçmenizi ve ikna edici bir üslup ile istediğinizi söylemenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı