Hepsiburada Ürün İadesi

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
Resimde gördüğünüz gibi kargo ile hepsi burada'ya gönderdim ürünü. Ancak şimdi ne yapmam lazım? Telefona ne yapıldı? Hiç aramadılar, bilgi vermediler.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada'yı arayarak bilgi alabilirsiniz.
Aradım bana cevap vermediler, yani ürün onarımı tamamlandığında size mesaj atacağız dediler ancak 10 gün oldu ellerine ulaşalı hala bir cevap yok.

Bana şöyle bir mesaj attılar.
Adsız.png

Dostum ayıplı ürün kapsamında geri dönüş yaptığından dolayı ürün servise düşecektir.
Servis incelemesi sonucu doğrulanır ise, ister para iadesi istersen de aynı ürünün yenisini sana tedarik edeceklerdir.

Bunun için servisin sahip olduğu yasal süreyi bekleyeceksin, belli olmaz daha çabuk da geri dönüş sağlanabilir. Ardından adresine yeni ürün veya Hepsiburada hesabına hediye çeki yollanır. Sen istersen hediye çekini kartına yansıtabilirsin.

Dostum ayıplı ürün kapsamında geri dönüş yaptığından dolayı ürün servise düşecektir.
Servis incelemesi sonucu doğrulanır ise, ister para iadesi istersen de aynı ürünün yenisini sana tedarik edeceklerdir.

Bunun için servisin sahip olduğu yasal süreyi bekleyeceksin, belli olmaz daha çabuk da geri dönüş sağlanabilir. Ardından adresine yeni ürün veya Hepsiburada hesabına hediye çeki yollanır. Sen istersen hediye çekini kartına yansıtabilirsin.
Bugün 11 gün oldu. 20 iş gününe kadar beklemeli miyim? Ben telefonu aldığımda sorun yoktu, hoparlör boğuk ses veriyor diye gönderdim. Ben telefonu 599 tl ye aldım ancak şuan aynı yerde 450 tl para iadesi yapılırsa yeniden sipariş vermem sizce doğru olur mu? Aynı ürün veya başkasının tamirli ürünü bana mı gönderilir?

Keşke konu açıp danışsaydın bizlere, ayıplı ürün dediğin için bekliyorsun şuan :)
Ben şahsen direkt olarak para iadesi için, ayıplı ürün olduğunu belirtmeden iade ederdim.
Daha önce benim de çok iadem oldu Hepsiburada'dan. Buna akıllı telefonlar da dahildi.

Mazeret belirtmeden iade etseydin şimdiye para elinde olabilirdi.

Para meselesine gelelim : Sana ödenecek miktar site üzerindeki etiket fiyatı değildir asla.
Senin cebinden kaç TL çıktı ise o kadar parayı sana iade ederler. Yani 600TL iade alacaksın.
Sana bu 600 TL'yi hediye çeki olarak yollarlar ki müşteri farklı ürünlerin siparişini hiç uğraşmadan verebilsin diye. Sen de o zaman 450TL'den tekrar sipariş edersin.

İstersen de paranın tamamını IBAN numaran üzerinden banka kartına aktarabilirsin. Bu işlem de 1 iş günü sürer, daha fazla sürdüğüne şahit olmadım.

Son olarka sana tamir edilmiş bir ürün veremezler, sıfır kutusunda ürün vermeliler.
Ayıplı telefonun suçlusu sen değilsin neticede, 600 liraya kullanılmış telefon alacak değilsin. Sana uzun uzun anlatıyorum, yorulmuyorsundur inşallah.
Ancak bu para işleri biraz detay gerektiriyor, bilmende fayda var.
Bundan sonra mazeret belirtmemeye çalış mümkünse :) Zira mazeretsiz olsa bile 2 hafta sürüyor paranın eline geçmesi :(

Verdiğin bilgiler için teşekkürler :) Ben şimdi ürünü istemiyorum para iadesi istiyorum desem boşuna sanırım :/

Dostum biz ne anlatıyoruz :) Sen şuan madur bir kullanıcısın.

İster yenisini, ister para iadesini, ister tamir edilmiş halini, istersen de tamir bedeli kadar indirimlisini alabilirsin.

Bunlardan en mantıklısı elbette para iadesi, yalnızca servisin ne diyeceğini bekle şuan.

Servisin bana vereceği cevabı ilk burada paylaşacağım.

Para iadesi isteyeceğim ancak ürünün kulaklık ve şarj cihazı şuan bende onları' da göndermem gerekir mi?

Servisin sana vereceği cevabın pek bir önemi yok, her türlü iade alabilirsin.
Kulaklık ve şarj cihazına gelirsek "Hayır onları sana hediye ettiler" dememi beklemiyorsun değil mi :)

Ürünün kutu içeriği zarar görmemiş biçimde ambalajına kadar eksiksiz olmalı.
Mesela bu hatan bile süreyi uzatacak durduk yere.

Kutu içeriği eksik olduğu için adresine geri gönderilebilir ürün.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı