Hepsiburada Ürün İadesi

Geri gönderecek olsalar 11 gündür gönderirlerdi herhalde :)
aaa.png

Adsız.png

Dosya Ekleri

• sss.png
    sss.png
    66,4 KB · Görüntüleme: 339
  • aaa.png
    aaa.png
    66,4 KB · Görüntüleme: 345
Dostum o kulaklık ve batarya sendeyken asla para iadesi falan alamazsın, bunu kafana yerleştir öncelikle :)
Nasıl ki senin yasal haklarından bahsediyoruz burada, servisin de 20 gün yasal hakkı var.
İsterse 19 gün yatar, 20. gün ilgilenir. Buna karışamazsın, yalnızca müşteri memnuniyetini etkiler servisin bu tutumu.

Kutu içeriğindeki eksikleri tamamladığında süreç ilerler. Şuan için tek yapman gereken 2-4 gün daha beklemen. Genelde en geç 2 hafta içerisinde geri dönüş sağlanır böyle bir durum için.

Ürün tamir edilip bana geri gönderilirse ben istemediğimi söyleyip ücret iadesi alabilir miyim? Kulaklık ve şarj cihazını' da kutuya koyup göndersem.

Dostum o kulaklık ve batarya sendeyken asla para iadesi falan alamazsın, bunu kafana yerleştir öncelikle :)
Nasıl ki senin yasal haklarından bahsediyoruz burada, servisin de 20 gün yasal hakkı var.
İsterse 19 gün yatar, 20. gün ilgilenir. Buna karışamazsın, yalnızca müşteri memnuniyetini etkiler servisin bu tutumu.

Kutu içeriğindeki eksikleri tamamladığında süreç ilerler. Şuan için tek yapman gereken 2-4 gün daha beklemen. Genelde en geç 2 hafta içerisinde geri dönüş sağlanır böyle bir durum için.
Buradan para iadesi için bir işlem yapmam gerekiyor mu?
Adsız.png

Sen müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğinde ürünün para iadesini istediğini belirttin mi?
Hayır ürünün arızalandığını söyledim. Onlarda bize gönderin biz tamir edelim veya para iadesi yapalım dediler.

Dostum sen az önce ayıplı ürün diyordun, şimdi ise bozuldu ve tamire yolladıma kayıyor olay :)

Bak açıkça söyleyeyim sana, firma senin tamir istediğini sanıyor olabilir.
Çünkü ne kutu içeriğini yollamışsın ne de para iadesi istemişsin.
Belki de tamir için bekletiyorlardır 12 gündür.

Ara ve para iadesi istediğini belirt, sürecin nasıl ilerleyeceği hakkında bilgi al hemen.

Dostum sen az önce ayıplı ürün diyordun, şimdi ise bozuldu ve tamire yolladıma kayıyor olay :)

Ara ve para iadesi istediğini belirt, sürecin nasıl ilerleyeceği hakkında bilgi al hemen.
Öncelikle ben ayıplı ürün diye bir şey yazmadım :)
Ürünüm arızalandı durduk yere dedim. Aradım bana dediler ki: ürünü 20 iş günü içerisinde servis' den çıkmaz ise değişim veya para iadesi yapılır. Ürünün tamiri mümkün değil ise yine aynı işlem uygulanır dedi. Bedel iadesi istediğimi belirttim o zaman buraya talebinizi yazalım dediler. Bende tamam dedim servis bu talebinizi' de görecek dediler. Aksesuarları bende dedim servis eğer arıza raporunda para iadesi veya birebir değişim onaylarsa sizden o aksesuarları yine kargo aracılığı ile isterler dedi. Sanırım servis' in dediği olacak.

Ürün 18 gün sonunda onarıldı. Gerçekten bir rezillik. Hemde hoparlör gibi küçücük bir nedenle.
Adsız.png

Bugün 20 gün oldu telefon hala gelmedi onarılarak gönderildi yazıyor ama telefon eve gelmedi. Ben şuan para iade hakkımı kullanabilir miyim?

Dostum son mesajımda net bir biçimde bilgilendirdim seni ancak sen hala olasılıklar arasında kalmış, sesini çıkarmamışsın.
Yapacağın şey firmayı arayıp, "Kardeşim ben para iadesi istiyorum, servis telefonu boş yere tamir etmesin" demekti.
Şuan servis elbette ufak kusuru giderip telefonu adresine yollayacaktır. Ancak bu elini tıkamaz merak etme.
Yapacaklarını yazıyorum sana :
  1. Firmayı arıyor ve durumu anlatıyorsun, "Ben tamir edilmiş telefonu kabul etmiyorum, para iadesi talebimi iletiyorum" diyeceksin. Bana ürün tamir edilecek denmedi, para iadesi talebinizin iletildiğine dair bilgi verdiklerini de hatırlat.
  2. Sana güzelce yardımcı olurlarsa ne ala. Yok, yanaşmazlar ise Tüketici Haklarına başvuracağını belirt ve başvur.
  3. Ürünün faturası - ürünün servise gittiğine dair belge - Tüketici Haklarına sunacağın dilekçe ile talebini bildirebilirsin.
  4. Süreç incelenir, haklı bulunursan ki çok yüksek ihtimalle bulunursun, çünkü haklısın. Firma ücreti ödemeye mahkum bırakılır.
Ancak bu kadar uzamaz süreç, tamir edilmiş bir ayıplı ürünü kullanmak zorunda değilsin. İade talebini olumlu karşılayacaklardır diye düşünüyorum.

Dostum son mesajımda net bir biçimde bilgilendirdim seni ancak sen hala olasılıklar arasında kalmış, sesini çıkarmamışsın.
Yapacağın şey firmayı arayıp, "Kardeşim ben para iadesi istiyorum, servis telefonu boş yere tamir etmesin" demekti.
Şuan servis elbette ufak kusuru giderip telefonu adresine yollayacaktır. Ancak bu elini tıkamaz merak etme.
Yapacaklarını yazıyorum sana :
  1. Firmayı arıyor ve durumu anlatıyorsun, "Ben tamir edilmiş telefonu kabul etmiyorum, para iadesi talebimi iletiyorum" diyeceksin. Bana ürün tamir edilecek denmedi, para iadesi talebinizin iletildiğine dair bilgi verdiklerini de hatırlat.
  2. Sana güzelce yardımcı olurlarsa ne ala. Yok, yanaşmazlar ise Tüketici Haklarına başvuracağını belirt ve başvur.
  3. Ürünün faturası - ürünün servise gittiğine dair belge - Tüketici Haklarına sunacağın dilekçe ile talebini bildirebilirsin.
  4. Süreç incelenir, haklı bulunursan ki çok yüksek ihtimalle bulunursun, çünkü haklısın. Firma ücreti ödemeye mahkum bırakılır.
Ancak bu kadar uzamaz süreç, tamir edilmiş bir ayıplı ürünü kullanmak zorunda değilsin. İade talebini olumlu karşılayacaklardır diye düşünüyorum.
Dostum
Adsız.jpg
ben telefonu alalı 6 ay oluyor aldığımda hiç problem yoktu. İnşaat da çalıştığım için hoparlöre toz kaçtığını düşündüm çok cızırdıyordu çünkü. Ben müşteri hizmetlerine para iadesi istediğimi belirttim ama bana şöyle bir mail attılar.

Benim senden öğrenmek istediğim bugün 20 gün oldu telefon servise ulaştığından beri ben 20 gün geçtiği için para iadesi alabilir miyim?

Telefonu alalı 6 ay olduğunu yeni öğreniyorum :) Dostum hangi iadeden bahsediyorsun sen, para iadesi falan alamazsın hiçbir şekilde.
Telefonda çok daha ağır bir hasar olsa dahi servis sana para iadesi sunmaz.

Şuan için telefonun adresine kargolanmasını bekle, yapabileceğin hiçbir şey yok.
Ben sanıyordum ki yeni aldığın bir telefonda bu sorunu yaşıyorsun. 6 ay geçmiş dostum aradan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı