Hepsiburada Ürün İadesi

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Hepsiburada'dan 30.08.2018 tarihinde laptop soğutucu aldım. Soğutucuyu masamın üstüne koydum, üstüne laptopumu koydum ve hiç yerini değiştirmedim. Laptopumun zaten bataryası bitik oynatma şansım da yok. Durup dururken USB yerlerinden bir tanesi çalışmamaya başladı. Siteden iade yapmaya çalıştığımda "Ürünüm Arızalı" seçeneğine tıklayınca 14 gün içerisinde yapılabilir diyor. Durup dururken bozuldu, ben bunun değişimini yapamayacak mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
fatura kutu ve diğer apartaları eksiksiz bir şekilde "arıza talebi oluşturun verilen gönderi kodu ile gönderin bazı ürünlerde tamir olmuyor direk değiştirebilirler.."
Doğrudan iade işlemi başlatamazsınız 14 gün geçtiği için.
Yapmanız gereken, servis başvurusu ile Hepsiburada'ya başvurmak.
@Hepsiburada

Hepsiburada'dan 30.08.2018 tarihinde laptop soğutucu aldım. Soğutucuyu masamın üstüne koydum, üstüne laptopumu koydum ve hiç yerini değiştirmedim. Laptopumun zaten bataryası bitik oynatma şansım da yok. Durup dururken USB yerlerinden bir tanesi çalışmamaya başladı. Siteden iade yapmaya çalıştığımda "Ürünüm Arızalı" seçeneğine tıklayınca 14 gün içerisinde yapılabilir diyor. Durup dururken bozuldu, ben bunun değişimini yapamayacak mıyım?
Teknik servisi var ise oraya göndermeli servis raporu almalısınız, servis size tamirat yada değişimi o rapor ile bildirir. Tamiratı mümkünse sorarlar yapılsın derseniz ücretsiz yaparlar, tamiratı mümkün değilse yine size bildirir ve düzenlenecek raporla aldığınız yere başvurur bire bir değişimini gerçekleştirirsiniz.

Basit bir USB portu arızası nedeniyle değişim yapılmaz zaten çoğu zaman. 14 günlük internet alışverişlerinde geçerli cayma hakkı süreni geçirdiysen direkt olarak servise gönderebilirsin. Servis ise tamir edip sana geri yollar, hepsi bu.

2 Tane USB portu var bir tanesi bozuldu. Bana USB portu lazım değil ama kalan portda bozulursa fanlar çalışmıyor. Bozuk usb girişinde fan çalışıyor ama 10 da 1 i gücünde çalışıyor ışıklar falan sönük yanıyor. Şu anlık yollamayı düşünmüyorum ama ileride lazım olabileceği için bilgi almak için bu konuyu açtım.

fatura kutu ve diğer apartaları eksiksiz bir şekilde "arıza talebi oluşturun verilen gönderi kodu ile gönderin bazı ürünlerde tamir olmuyor direk değiştirebilirler.."

Çözüm
Ürünüm bozuldu sitesinde iade seçeneği vardı onu işaretleyip onayladım. Daha sonra kargoya vermem için bana kod verdiler. Fatura vs. kutuya koyarak kargoyla yolladım. 2 Gün sonra yenisini yolladılar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı