Hepsiburada ürünün tekrar satılabilirlik özelliği kaybolmuştur diye iadeyi reddetti

@Engin Baysal

2 gün içerisinde geri dönüş ne demek hocam? O işlemi o an sonuçlandırman gerekiyor. Üst yetkili birine bağlayana kadar geri adım atma diyorum. Onların o 2 gün dediği şey; zaman kazanmak için oyalama taktiği. 2 gün sonra da geri dönmeyecekler zaten. O sana boş boş konuşan çakala sormadın mı Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni okudun mu diye?

İnternetten alınan cihazları, satın almadan önce deneme imkanı olmadığı için, yasalar cihazı açıp deneme ve memnun kalınmazsa koşulsuz şartsız iade hakkı veriyor. Bu iç çamaşırı değil diyeceksin.

Sana o yüzden müdürünü iste diyorum. Yokuş yaptıklarında da senin talebini reddettiklerine dair kağıt isteyeceksin. Yaptıklarının suç olduğunu ve o kağıdı verirseler başlarının yanacaklarını bildikleri için de buna yanaşmayacaklar ve işini görecekler.

Burada ana konu; işin görülene kadar o telefonu asla ama asla kapatmayacaksın. Tekrardan ara dostum. Keşke numaran bende olsaydı da konferans görüşmesinde senin yerine ben konuşsaydım. Bu çakallara Viktor R3znov lazım.
Bu arada "Kurulum gerektiren ürünler" adı altında bir madde var. Sizin Apple hesabınızı girmeniz kurulumdur deyip bir güzel sayarlar.
O cihaz Apple hesabından kaldırılabilir dostum. Öyle bir bahanede bulunma hakları yok.

Şöyle bir şey var kurulum yapmadan cihazı nasıl test edeceğim? Benim koşulsuz şartsız 14 gün içinde iade etme hakkım yok mu?
Cihazı test etmen gerekmiyor. Bizi ilgilendirmez. Kurulumu biz yapmadıysak iade almıyoruz.

Değil mi @Hepsiburada bey?
O cihaz Apple hesabından kaldırılabilir dostum. Öyle bir bahanede bulunma hakları yok.
Hocam gerekirse mahkemeye kadar gidebilir olay. Ama saçma saçma yazmışlar sitelerine. Onu diyorum. Yoksa konu sahibi sonuna kadar haklı.

Cihazı test etmen gerekmiyor. Bizi ilgilendirmez. Kurulumu biz yapmadıysak iade almıyoruz.

Değil mi @Hepsiburada bey?

Hocam gerekirse mahkemeye kadar gidebilir olay. Ama saçma saçma yazmışlar sitelerine. Onu diyorum. Yoksa konu sahibi sonuna kadar haklı.
Mahkemeye gitmeden de çözülebilir. Önemli olan o çakalların bahanelerini anında çürütüp, onları telefonda çaresiz bırakmak.

Tabii. Sizi müdürüme bağlıyorum. dıt dıt dıt dııııtt, dıt dıt dıt dıııııtt.
Ben her aramamda müdürlerine bağlanıyorum. İyi sıkıştırırsan paşa paşa bağlıyorlar. Yoksa bu tür konular müşteri temsilcileriyle çözülecek işler değil.

Bilgi vereyim. Bunu birçok kişi bilmiyordur. Eğer telefon görüşmelerinde müşteri ile bir sonuca varılamazsa, müşteri bir üst amir ile konuşma hakkına sahiptir. Müşteri temsilcilerinin amirlerine bağlamama çabasının sebebi; puanları düşürülüyor ve fırça yiyorlar.

Bugüne dek her işimi böyle çözdüm. Hatta daha çok yasal hakka sahip olduğum için, özellikle internetten alışveriş yapıyorum ve bu tür çakallıklara maruz kaldığımda, onları köşeye sıkıştırıp, istediğimi yaptırmak güzel oluyor.

Biliyoruz da ben şu ana kadar en az 20 kere denemişimdir. 1-2 kere anca ulaşabildim. Bırakın amiri, gerekli birime bile aktarmıyorlar. Devlet kurumunda bile böyle. Santralin numarasını vermişler oradan bir yere aktaracak telefonu boşa alıyor.
İşte, önemli olan seni amirine aktaracak olan kişinin, aktarmadığı takdirde başının belaya gireceğini ona hissettirmek. Yanlış anlama kimseye beceremiyorsunuz vb. demeye çalışmıyorum fakat ince nüanslar var ve konuşmalarda bunları kullanmayınca geri vites yapmazlar.

Elimde hallettiğim konulara dair bir sürü ses kaydı var. Telefonda duruyordur. Eğer Steam'in falan varsa, bir ara dinletirim ve bu çakalları ne hale soktuğumu görmeni isterim :D Dinsizin hakkından imansız gelir hocam.

Mesela forumda abuk subuk mesaj atanlara karşı olan üslubumu görmüşsündür. Beni tanımayan kişi, bu adam 24 saat sinirli mi der ama senin gibi aramızın iyi olduğu ve beni yakından tanıyan arkadaşlar nabıza göre şerbet verdiğimi bilir. Keşke ülkemiz, sakince konuşarak anlaşma sağlanabilecek bir ülke olsa ama maalesef ülke çakal dolu.

İşte, önemli olan seni amirine aktaracak olan kişinin, aktarmadığı takdirde başının belaya gireceğini ona hissettirmek. Yanlış anlama kimseye beceremiyorsunuz vb. demeye çalışmıyorum fakat ince nüanslar var ve konuşmalarda bunları kullanmayınca geri vites yapmazlar.

Elimde hallettiğim konulara dair bir sürü ses kaydı var. Telefonda duruyordur. Eğer Steam'in falan varsa, bir ara dinletirim ve bu çakalları ne hale soktuğumu görmeni isterim :D Dinsizin hakkından imansız gelir hocam.

Mesela forumda abuk subuk mesaj atanlara karşı olan üslubumu görmüşsündür. Beni tanımayan kişi, bu adam 24 saat sinirli mi der ama senin gibi aramızın iyi olduğu ve beni yakından tanıyan arkadaşlar nabıza göre şerbet verdiğimi bilir. Keşke ülkemiz, sakince konuşarak anlaşma sağlanabilecek bir ülke olsa ama maalesef ülke çakal dolu.
Haklısınız hocam

Son düzenleme:
Zaman kaybetme THH başvuru yap, bende teknoloji firmasında müşteri hizmetleri olarak çalışıyorum, bizimki elden görerek satış olduğu için bu durumu kapsamıyor ancak davalık olana şirketler geri adım atmaz ayrıca haklı olduklarını biliyorlarsa dava ile de uğraşırlar.

THH başvur zaman kaybetme sonra onlar uğraşsın.

Hepsiburada'dan gelen geri dönüş bu şekilde oldu:
Merhaba Engin Bey, [SiparişNo] numaralı siparişinizde yer alan Apple iPad Pro Wi-Fi 64GB 10.5" FHD Tablet - Space Grey MQDT2TU/A - Gri ürünü servis raporu olmaması sebebiyle iade alınamadı. Belirtilen ürün gruplarında ürünün servis raporu olması durumunda iade talebiniz karşılanabilir. İade olarak gönderdiğiniz ürün adresinize Yurtiçi Kargo aracılığıyla ile tekrar gönderildi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı