Hepsiburada ve Yurtiçi kargo rezilliği

MEHMET TATLI

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Research&Development Engineer
2 gün önce hepsiburada üzerinden klavye aldım. Klavye ertesi gün ikindi gibi kargoya verildi. Ben sürekli takibini yapıyordum. Bugün Antalya Düden şubesinden dağıtıma çıkarıldı yazıyordu. 1 saat öncesine kadar bekledim, ürün hala elime geçmediği için ben de Yurtiçi kargo Düden şubesini aradım. 5 defa aramama rağmen kimse telefonu açmadı. Bende bulunduğum ilçedeki Yurtiçi kargo şubesini arayayım dedim. Yurtiçi kargo Korkuteli şubesini aradım. Onlar da telefona bakmadı. Ben de üşenmedim, kalktım şubeye gittim. Onlar kargonun Korkuteli'de olmadığını, Düden şubesinde beklemekte olduğunu, istersem oraya gidip alabileceğimi ya da hepsiburada'yı arayıp adresi doğrulatmam gerektiğini söyledi. Eve geldim. Sonra Yurtiçi kargo Akdeniz bölge müdürlüğünü aradım, tabii ki yine kimse telefona bakmadı!
Sonra hepsiburada hesabımı açıp adreste bir yanlışlık mı var diye baktım. Adres ... Merkez/ Korkuteli /Antalya idi.
Bu salak hepsiburada, buradaki merkez yazısını Antalya merkez sanıp kargoyu Muratpaşa'ya göndermişler. Ancak oradaki merkez ibaresi Korkuteli merkez manasındadır. Bunu düzeltmek için adres düzenlemeye bastığımda merkez ibaresini kaldıramadığımı gördüm, merkez ya da Korkuteli ilçesinin köyleri seçilebiliyor, seçmemek kabul edilmiyor.
Sonra ben de hepsiburada destek hattını arayıp olayı söyledim, düzelteceklerini söyledi, inşallah düzeltirler.
Şimdi ben hepsiburada'nın yanlış adrese kargo gönderdiğine mi yanayım yoksa Yurtiçi kargonun bu hiçbir şeyi önemsemeyen tavrına ve hiçbir telefona bakmayışına mı!
İnşallah olay düzelir ve 3 gündür beklediğim klavye elime ulaşır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende yurtiçi kargoya verdim evimin adresini eksiksiz yazmama rağmen en yakın şubeleri benden 26 km uzaktan gelip almamı talep ettiler hepsini dava etmeyi düşünüyorum çünkü hem kargo parası verip hemde benim gidip almam tam bir rezalet.

Yurtiçi nin en sıkıntılı şubelerinden biri Muratpaşa Düden bence. HB den aldığım ürünler bana çok daha yakın başka şube olmasına rağmen inatla düden şubeye gidiyor. Bir de mahalle mahalle günlere bölüp öyle dağıtım yapıyorlar bulunduğum mahalleye salı getiremezlerse perşembeye alıyor. Yani HB den Salı alsam Çarşamba verilse Perşembe öğlen ellerine geçse en erken Salı dağıtıma çıkıyor. O gün yetişmezse Perşembe. RE-ZA-LET ama HB mecbur bırakıyor.

Dünyanın en iyi kargocusu bana göre. Bende sipariş vermiştim hepsiburadadan. Hastaneye gelecekti kargo ve ben köye gitmiştim. Sonra ertesi gün kargo dağıtıma çıkarıldı yazdı internette. Baktığım an köydeki eve zil çaldı ve hiç birşey demediğim halde kargo hastaneden benim köye getirmiş kargoyu. Çok şaşırdım ürünlerdede sıkıntı yoktu.

Dostum yemin ederim her alışveriş yapmama bir sıkıntı yaşıyorum yurtiçi kargoda. Böyle sorunlu bir firma olamaz. Dediğin problem burada da var, açmıyorlar telefonları.

Bir de kapıyı çalıp apartmanın içinde daireyi 10 saniyede bulamayınca "Teslim Edilemedi" denip şubeye gitti kargo dün 2.defa. Neyse ki şube yakın evime ama acelesi olan için rezalet bir durum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı