Hepsiburada yanlış ürün gönderdi

janggeum

Hectopat
Hepsiburada'dan DDR3 1600 MHz RAM sipariş etmiştim. Sanırım laptop RAM'ı gelmiş. Bu ürünü nasıl iade edebilirim veya değişim yapabilirim?
Sipariş ettiğim RAM: Kingston ValueRam 4GB 1600MHz DDR3 Ram (KVR16N11S8/4) Fiyatı
Ayrıca ben sipariş ettiğimde 170 TL idi. Şu an 195 TL yapmışlar. Fatura da bilgiler doğru sadece ürün yanlış.

Bana gelen RAM;

Dosya Ekleri

• IMG_0228.JPG
    IMG_0228.JPG
    121,8 KB · Görüntüleme: 74
Hepsiburada'dan DDR3 1600 MHz RAM sipariş etmiştim. Sanırım laptop RAM'ı gelmiş. Bu ürünü nasıl iade edebilirim veya değişim yapabilirim?
Sipariş ettiğim RAM: Kingston ValueRam 4GB 1600MHz DDR3 Ram (KVR16N11S8/4) Fiyatı
Ayrıca ben sipariş ettiğimde 170 TL idi. Şu an 195 TL yapmışlar. Fatura da bilgiler doğru sadece ürün yanlış.

Bana gelen RAM;
Satıcının numarası var ise satıcıyı yok ise Hepsiburada müşteri hizmetlerini arayıp iade işlemi başlatın ve şikayet edin.

Bana gelen RAM;
Geçmiş olsun, pek şansınız yok ama bir deneyin.

Elmacıktan daha önce 2 adet ürün aldım hiç bir sorun yaşamamıştım.

Sipariş numarasını müşteri hizmetlerini verdiğinizde hata anlaşılır ve sizi yönlendirirler nasıl iade edileceği konusunda. Ama iade sonrasında asıl aldığınız ürünü gönderirler mi bilemem.

İade talebi oluştur ama orada bir seçenek vardı resmi çek yanlış örün olarak gönder fiyat farkı olmadan aldığınız RAM'i gönderirler.

20 IQ diyen arkadaşın mesajı silinmiş nicki aklım da kalmadı da. İade talebi oluşturamadım çünkü ürün teslim edilemedi görünüyordu. Daha sonra müşteri hizmetlerini aradım. Ürünün tarafıma ulaştığını aktif ettiğini söyledi. Ben internetten pek ürün almıyorum, nasıl iade yapılacağını bilemeyebilirim. Bu ayıp değil. 2 yıldır bir sorunum olduğum da burada paylaşıyorum çoğu zaman da çözüm buluyorum. Umarım bu sorun da kolayca çözülür. Vakit ayırıp yardım eden arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Hepsiburada müşteri temsilcisi iade için kod verdi. Yurtiçi Kargo'ya gidip ürünü kod ile gönderdim, ücret almadılar. Daha sonra ürün iadesi 3 gün için de gerçekleşti. 2 gün içerisinde de param yattı. Şimdi RAM almaya korkar oldum yine yanlış gelirse diye. Amazon'a baktım Kingston DDR3 1600 MHz RAM bulamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı