Hepsiburada'da satılmayan ürünün iade süreci nasıldır?

AyBumin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, çok mutluyum çünkü 11 aylık laptopum iade alındı. Onay raporu bekliyorum. Bu konuda anlatmıştım, ufak bir hata. 11. ay olmaı gerekiyor. Şimdi sorum şu: ServisPoint dedi ki size rapor yollayacağız, siz onu Hepsiburada'ya iletirsiniz iade veya değişim alırsınız dedi. Şu an mevcut laptop satışta yok Hepsiburada'da.

İade almam mı daha olası, yoksa depoda kalan 1-2 tanesini verme ihtimalleri var mı ya da muadil bir ürün mü verirler ve iade hakkımı zorlayabilir miyim? Çünkü ben para iadesi istiyorum. Değişim de istemiyorum. Yani bana Hepsiburada size şu ürünü verelim ya da aynı üründen var onu değiştirelim dediklerinde ben para iadesi için ısrar edebilir miyim? Kanuna göre ürün ayıplı çıkarsa satıcı tüketicinin talebini yerine getirmek zorunda diyor.

Deneyimi olup ve bilgisi olan benimle paylaşabilir mi?

Hocam 11 ay geçmiş. Sorun şu olur diye düşünüyorum: Siz ürünü farazi 1000TL den aldınız ama 11 ayda dolar yerinde saymadı elbette. Yani o ürün 1200TL olduğunu varsayarsak ürünün muadili ile değiştirilmesi o firmaya zarar açar. Kendimden örnek vereyim. JBL T500BT aldım 350 TL ye fiyatı 420 falan olduğu zamanda üründe bir sorunla karşılaştım. Gönderdim servise ve para iade ettiler. Aldığım fiyattan. Oysaki ürün hepsiburada da satılıyordu.

Hocam 11 ay geçmiş. Sorun şu olur diye düşünüyorum: Siz ürünü farazi 1000TL'den aldınız ama 11 ayda dolar yerinde saymadı elbette. Yani o ürün 1200TL olduğunu varsayarsak ürünün muadili ile değiştirilmesi o firmaya zarar açar. Kendimden örnek vereyim. JBL T500BT aldım 350 TL'ye fiyatı 420 falan olduğu zamanda üründe bir sorunla karşılaştım. Gönderdim servise ve para iade ettiler. Aldığım fiyattan. Oysaki ürün Hepsiburada'da satılıyordu.

Para iade etsinler zaten laptopu pahalı almıştım çok acil ihtiyaç sebebiyle. Ama dayatma yaparlarsa hakkım var mı bilmiyorum.

Para iade etsinler zaten laptopu pahalı almıştım çok acil ihtiyaç sebebiyle. Ama dayatma yaparlarsa hakkım var mı bilmiyorum.
Hımm. Hocam siz pahalıdan aldıysanız eğer para iadesi etmezler bu sefer. Siz bir satıcı olsanız aynısını yaparsınız yani. Muadiliyle değiştirilmesi de mümkün o zaman...

Hakkınız var. Tüketici Hakem Heyetine gider orada hakkınızı ararsınız. Ben bile 350 TL'lik ürün için gittim oraya. Yani sizinki laptop ise gitmeniz en doğal hakkınız. Size zaten 2 seçenek sunarlar(Genelde) : Ürünün bedeli, Ürünün muadili ile değişimi.

Aldığınız ürün ithalatçı garantili mi ? Yoksa firma garantili mi ?

Hımm. Hocam siz pahalıdan aldıysanız eğer para iadesi etmezler bu sefer. Siz bir satıcı olsanız aynısını yaparsınız yani. Muadiliyle değiştirilmesi de mümkün o zaman...

Hakkınız var. Tüketici Hakem Heyetine gider orada hakkınızı ararsınız. Ben bile 350 TL'lik ürün için gittim oraya. Yani sizinki laptop ise gitmeniz en doğal hakkınız. Size zaten 2 seçenek sunarlar(Genelde) : Ürünün bedeli, Ürünün muadili ile değişimi.
Umarım değişim yaparlar. Bir de servis ürün bizde kalıcak dedi. Size sadece rapor yollayacağız onu Hepsiburada'ya iletirisiniz dedi normal mi?

Aldığınız ürün ithalatçı garantili mi ? Yoksa firma garantili mi ?
Firma

Hocam ürünü iade almaları zor bir durum gibi. 11 ay geçtiği için arızanın sizden kaynaklı bile olduğu düşünülebilir. Garantisi dolmadan siz bir Tüketici Hakem Heyetine başvurun. Bazen firmalar pu*tl*ğuna ürünü sağlam göstertiyor. Kendim bizzat yaşadım bu durumu. Anlatırsam çok uzar.

Hocam ürünü iade almaları zor bir durum gibi. 11 ay geçtiği için arızanın sizden kaynaklı bile olduğu düşünülebilir. Garantisi dolmadan siz bir Tüketici Hakem Heyetine başvurun. Bazen firmalar pu*tl*ğuna ürünü sağlam göstertiyor. Kendim bizzat yaşadım bu durumu. Anlatırsam çok uzar.
İyide rapor var elimde nasıl almazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı