Hepsiburada'dan alınan PCI EX1-NVMe SSD dönüştürücü SSD'yi yaktı

tariksuhakilic

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Samsung Odyssey G7 32" / Ryzen 9 5900X / MSI X570S Edge Max Wi-Fi / Corsair Vengeance RGB Pro 4x8GB Cl18 3600MHz / Sapphire Nitro+ SE RX 6800XT / Corsair H150 RGB / Corsair iCUE 5000X / Steelseries Apex Pro / Steelseries Rival 650 Wireless / MSI OPTIX G27CQ4 / Acer Nitro XV272S / Steelseries QcK 3XL Prism / 2x Samsung 980 Pro 1TB / Samsung 970 Pro 512GB / WD SN350 480GB / Samsung 970 Evo 250GB / Sandisk SSDPlus 480 / Corsair CX750F / G512SE Hero
Merhaba, daha öncesinde USB dönüştürücü ile kullandığım 970 EVO 250GB SSD' mi tak çıkar sıktığı için X1 slotuma takayım dedim ve linkteki https://www.hepsiburada.com/alfais-...-donusturucu-p-HBCV000001RTS1?magaza=Evaletim evaletim tarafından satılan ürünü aldım. SSD'yi X1 slotuna takmadan önce vidayla sabitledim. SSD'yi X1 slotuna taktım, bilgisayarı açtığım anda SSD'den azıcık duman geldi ve direkt bilgisayarı kapattım. Geri çıkarıp USB dönüştürücü ile tekrar denedim ve SSD'yi yakmış 😀. Şikayet edip SSD'min ve ürünün parasını en azından alabilir miyim? Bunlar yüzünden SSD'm yandı. İçinde veri de vardı ama ne olduğunu da hatırlamıyorum.

Bu dönüştürücünün yaktığına dair video kanıtın yoksa hiçbir şey iddia edemezsin maalesef.
Ucuz bir şey olsa başka bir Ssd daha takıp onu da yakayım derdim de ucuz da değil 🙃🙃🙃 teşekkürler yine de. Yaktığına dair yorumumu Hepsiburada onaylamazsa tüketici hakem heyeti üzerinden şikayet deneyeceğim. Aynı PCIe slotunda 2 gün önce farklı SSD yine farklı bir dönüştürücü ile sorunsuz çalışıyordu. Üründen olduğu kesin yani ☹️.

Ucuz bir şey olsa başka bir Ssd daha takıp onu da yakayım derdim de ucuz da değil 🙃🙃🙃 teşekkürler yine de. Yaktığına dair yorumumu Hepsiburada onaylamazsa tüketici hakem heyeti üzerinden şikayet deneyeceğim. Aynı PCIe slotunda 2 gün önce farklı SSD yine farklı bir dönüştürücü ile sorunsuz çalışıyordu. Üründen olduğu kesin yani ☹️.
Anlıyorum, üründen olduğuna da inanıyorum ama satıcı inanmayacak. Dolandırıcılar çok olduğu için satıcının kendini savunması gayet doğal. Video olsa dahi "Dönüştürücüye zarar vermediğini nereden bilelim?" demeleri fazlasıyla olası.

THH'ye başvurabilirsin ama elinde herhangi bir kanıt olmadığı için sürecin sonuçlanacağını sanmıyorum.

Ürünün Alfais olması da şaşırtmadı bu arada. :) Piyasanın en kalitesiz kartlarını üretiyorlar.

Ucuz bir şey olsa başka bir SSD daha takıp onu da yakayım derdim de ucuz da değil 🙃🙃🙃 teşekkürler yine de. Yaktığına dair yorumumu Hepsiburada onaylamazsa tüketici hakem heyeti üzerinden şikayet deneyeceğim. Aynı PCI-e slotunda 2 gün önce farklı SSD yine farklı bir dönüştürücü ile sorunsuz çalışıyordu. Üründen olduğu kesin yani ☹️.

HB en fazla ürünü iade edip, dönüştürücünün ücretini iade eder. THH'ye başvuracaksan elinde kanıt olan ürünü de kaybetmiş olacaksın ama THH'den ne sonuç çıkar onu da bilemiyorum. Normaldebilirkişi tarafından PC'nin komple incelenip arızanın kaynağının tespit edilmesi lazım ama TR şartları malum.

Anlıyorum, üründen olduğuna da inanıyorum ama satıcı inanmayacak. Dolandırıcılar çok olduğu için satıcının kendini savunması gayet doğal. Video olsa dahi "Dönüştürücüye zarar vermediğini nereden bilelim?" demeleri fazlasıyla olası.

THH'ye başvurabilirsin ama elinde herhangi bir kanıt olmadığı için sürecin sonuçlanacağını sanmıyorum.

Ürünün Alfais olması da şaşırtmadı bu arada. :) Piyasanın en kalitesiz kartlarını üretiyorlar.

Aslında kanıt var PC ve dönüştürücü hala elinde arkadaşın. ABD'de falan ürün direk incelemeye gidip analiz edildikten sonra sorunun nedeni tespit edilip ona göre tazminat vs durumları oluyor okuduğumuz kadarıyla ama bizim memlekette süreç nasıl işler bilemiyorum. Ben olsam şansımı denerdim ama😀

Bu tarz ürünlerde sorumluluk maalesef kullanıcıya ait oluyor. Hakem heyetine bu durumu belirterek başvurabilirsiniz. Ürüne inceleme isteyebilirsiniz. Eğer adaptörde üretim kaynaklı bir kısa devre bulunursa haklı çıkarsınız. Ancak süreç 1-2 yıl alabilir.

Aslında kanıt var, PC ve dönüştürücü hala elinde arkadaşın.
Tamam da, ya SSD zaten bozuktuysa ve arkadaş satıcıdan parasını çıkarmak istiyorsa? Ya dönüştürücüyü kendi bozduysa? Ya dönüştürücünün bir suçu yoksa, arkadaş yanlış kurulum ya da dikkatsizlik sonucu kısa devre yaptırdıysa?

Konu sahibini suçlamıyorum tabii ki ama satıcı savunmasını bu şekilde yapacak. Haksız da sayılmaz, satıcının kapısını her çalan doğruyu söylemiyor sonuçta.

Geri
Yukarı