Hepsiburada'nın rahatsız edici SMS taktiği

bertony

Hectopat
Hepsiburada'dan bir mouse aldım.
Ve bu fareyi aldıktan sonra telefon numarama günde en az 5 adet SMS atıyorlar.
İşte bana özel 25 tele kupon, bu fırsat çok tavsiye ediliyor bilmem ne gibisinden sürekli SMS gönderiyorlar.
Bu sizlerede geliyor mu?
Ayrıca SMS iptali içinde hbsms yaz 3172'ye gönder diyor.
Gönderelim bakalım.

SMS ve mail ile kampanyalardan haberdar olmak istiyorum seçeneğini işaretlemişsiniz hesap açarken. Üyelik bilgisi güncelleme>kullanıcı bilgilerim>iletişim tercihlerinden kapatabilirsiniz.

Uygulama ayarlarından kapatılabiliyor. İlk üye olduğunuz zaman tüm bildirim seçenekleri açık geliyor.

SMS ve mail ile kampanyalardan haberdar olmak istiyorum seçeneğini işaretlemişsiniz hesap açarken.

Sağ olun kapalıydı ama tekrar bir ürün alınca tekrar açılmış. Bunu da kasıtlı olarak böyle yaptıklarını düşünüyorum.
Test etmek için bir ürün daha alıp denemem gerekecek.
Tekrar bir ürün alacağım hepsiburadadan,eğer bu sms bildirimleri tekrara açılırsa şikayetçi olacağım.
Zaten fakiriz,sürekli birşeyler al diye propaganda yapıyorlar.

Sağ olun kapalıydı ama tekrar bir ürün alınca tekrar açılmış. Bunu da kasıtlı olarak böyle yaptıklarını düşünüyorum.
Test etmek için bir ürün daha alıp denemem gerekecek.
Tekrar bir ürün alacağım hepsiburadadan,eğer bu sms bildirimleri tekrara açılırsa şikayetçi olacağım.
Zaten fakiriz,sürekli birşeyler al diye propaganda yapıyorlar.
Tam olarak neyden şikayetçi olacaksınız? Sonuçta hepsiburada size bildirimleri açıp açmamayı seçenek olarak sunmuş. Herhangi bir ürün aldıktan sonra tekrar bildirimler açılsa bile, aynı şekilde girip kapatabilirsiniz. Sorun bildirimlerin açılmasıysa biraz boşa uğraşırsınız gibime geliyor.

Tam olarak neden şikayetçi olacaksınız? Sonuçta Hepsiburada size bildirimleri açıp açmamayı seçenek olarak sunmuş. Herhangi bir ürün aldıktan sonra tekrar bildirimler açılsa bile, aynı şekilde girip kapatabilirsiniz. Sorun bildirimlerin açılmasıysa biraz boşa uğraşırsınız gibime geliyor.

Hayır ben Hepsiburada'dan 1 yıl önce anakart alırken bu SMS reklamları kapatmıştım.
Sonra 1 sene geçti, yeni bir mouse aldım.
Mouse alır almaz düzenli biçimde SMS üzerinden reklam mesajları gelmeye başladı.
Ama ben diyorum ki kapatmıştım bu reklam smslerini ve tekrar bir alışveriş yapınca tekrar kendiliğinden reklam SMS'leri açıldı.
Bunu tam olarak test etmek için şimdi reklam SMS'leri bildirimini site üzerinden kapattım.
Tekrar bir ürün alacağım Hepsiburada'dan.
Eğer bir ürün aldıktan sonra tekrar SMS reklamları açılıyorsa burada kasıtlı bir reklam SMS pazarlama taktiği olduğu anlamına geliyor.

Bana da uzun zamandır SMS gelmiyordu. Tâki bir şey bakmak için sitesine girinceye kadar... SMS ayarlarımın hepsi kapalıda. Sitesine ne zaman girsem sonrasında SMS alıyorum. Denendi, teyitledim valla. Anladığım kadarıyla etkileşimli çalışan bir alt yapı sistemleri var. Ayarlar kapalı olsada SMS geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı