Hepsiburada'nın Yaptığı Sahtekarlık

Ben şu ana kadar arkadaşımla toplamda 10'dan fazla alışveriş yaptım hiçbir sorun yaşamadım.
Müşteri ile nasıl iletişim kuracağını bilmeyen bir kurum. Bozuk ürün satıp destek mesajlarını kitliyorlar. Şans size denk gelmemiş sorun yaşamanız durumunda süreçleri nasıl uzatıp, yalan yanlış bilgi verdiklerini görürsünüz.

Vallaha hocam bende 28 Kasım'da bir RAM sipariş ettim. Kargolama tarihi 2 aralık yazıyordu. Ama yine de düşündüm bu indirimler yüzünden yoğunluk olacağını taş çatlasa 1 hafta sürer dedim. Tarih 2 aralığı gösterdiğinde ürünümün halen daha kargoya verilmemiş olduğunu hatta kargoyu geçtim daha hazırlanma sürecine bile gelmemiş olduğunu gördüm daha iptal sürecindeydi sipariş ve teslim tarihi 12 aralık olmuştu. Daha sonra güç bela müşteri hizmetlerine ulaştığımda şu cevabı aldım ' bugün 2 aralık yani henüz teslim tarihi geçmemiş olduğundan işlem yapamıyoruz. Siz kontrol edin eğer bugün kargoya verilmez ise bizi arayın gece 02: 00 saatine kadar arayabilirsiniz işlem ve talep başlatırız' dediler aradım bütün gece ulaşamadım müşteri hizmetlerine. Diğer gün yine zar zor ulaştım hep aynı cevap 'talebinizi oluşturduk' veya 'sistemden müşteri hizmetleri mesajlarından bize ulaşabilirsiniz '

Çok sıkıştırdığımda ise isterseniz iptal edebilirsiniz diyorlar. Ya neden iptal edeyim hocam piyasanın 100 TL altında almışım okadar beklemişim. Paramı denkleştirmişim bir zahmet artık bana başka cevaplar verin dedim. Yine aynı daha sonra 3 aralık öğleden sonra siteden talebime yanıt geldi oda bir ömür geçti öyle geldi yanıt. 4 aralıkta yanıtta şu şekilde ' Siparişinizin en geç 4.12.2019 tarihinin gün sonuna kadar kargolanacağını öngörüyoruz. ' Şeklindeydi, yani yine kesinlik yok varsayım, öngörü. Üstelik satıcıda Hepsiburada'nın kendisi. Bakalım şu an bu mesajı 04.43'te yazıyorum. Yarın öğlen tekrar müşteri hizmetleriyle görüşeceğim pek sabrım kalmadı açıkcası umarım sorun yaşayan herkesin sorunları hallolur kısa zamanda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo şirketleri ve siteler yoğun, bunu bilerek sipariş vermiyor musunuz? Verdikten sonra da şikayet konuları açılıyor. Ben geçen sene 2500TL siparişimi (içinde telefon var..) 13 gün bekledim. Hiç de düşünmedim gelmez şöyle olur böyle olur. Milyon sipariş verildi hatta birkaç milyon. Biraz yoğunluk olması normal. Almayın o zaman derdiniz de olmasın. Hepsiburada'dan dünyaları aldım hiçbir sorun yaşamadım normal zamanda da. Bu indirim dönemindeki yoğunluğu da bilerek bişiler aldım yine bekliyorum.

Vallaha hocam bende 28 kasımda bir ram sipariş ettim. Kargolama tarihi 2 aralık yazıyordu. Ama yinede düşündüm bu indirimler yüzünden yoğunluk olacağını taş çatlasa 1 hafta sürer dedim. Tarih 2 aralığı gösterdiğinde ürünümün halen daha kargoya verilmemiş olduğunu hatta kargoyu geçtim daha hazırlanma sürecine bile gelmemiş olduğunu gördüm daha iptal sürecindeydi sipariş ve teslim tarihi 12 aralık olmuştu. Daha sonra güç bela müşteri hizmetlerine ulaştığımda şu cevabı aldım '' bugün 2 aralık yani henüz teslim tarihi geçmemiş olduğundan işlem yapamıyoruz. Siz kontrol edin eğer bugün kargoya verilmez ise bizi arayın gece 02:00 saatine kadar arayabilirsiniz işlem ve talep başlatırız'' dediler aradım bütün gece ulaşamadım müşteri hizmetlerine. Diğer gün yine zar zor ulaştım hep aynı cevap ''talebinizi oluşturduk'' veya ''sistemden müşteri hizmetleri mesajlarından bize ulaşabilirsiniz ''

Çok sıkıştırdığımda ise isterseniz iptal edebilirsiniz diyorlar. Ya neden iptal edeyim hocam piyasanın 100 tl altında almışım okadar beklemişim. Paramı denkleştirmişim bi zahmet artık bana başka cevaplar verin dedim. Yine aynı daha sonra 3 aralık öğleden sonra siteden talebime yanıt geldi oda bir ömür geçti öyle geldi yanıt. 4 aralıkta yanıtta şu şekilde '' Siparişinizin en geç 4.12.2019 tarihinin gün sonuna kadar kargolanacağını öngörüyoruz.'' şeklindeydi, yani yine kesinlik yok varsayım, öngörü. Üstelik satıcıda hepsiburadanın kendisi. Bakalım şuan bu mesajı 04.43 te yazıyorum. Yarın öğlen tekrar müşteri hizmetleriyle görüşeceğim pek sabrım kalmadı açıkcası umarım sorun yaşayan herkesin sorunları hallolur kısa zamanda.

Aynı olayı İncehesap ile yaşıyorum. 3 iş günü içerisinde vereceğiz dediler fakat bugün vermezlerse 4. iş günü bitmiş olacak.Ben de 28 Kasım akşamı verdim siparişi.

Aynı olayı İncehesap ile yaşıyorum. 3 iş günü içerisinde vereceğiz dediler fakat bugün vermezlerse 4. iş günü bitmiş olacak.Ben de 28 Kasım akşamı verdim siparişi.

İncehesapta baya patlamış diye duydum hocam. Biraz sıkıştırınca müşteri hizmetleri yola geliyor ama yinede pek lehimize bir hareket sağlanamıyor.

G750H model bir PSU aldım 21 aralıkta. O günden itibaren bekliyordum. 27 kasımda kargoya verilir yazılıyordu. 28 kasım olmuştu hala vermemişlerdi kargoya. Aradım dedim ki niye verilmemiş kargoya, satış elemanı 3 aralık'ta verilir kargoya alırsınız ürününü stokta var demişti. Bu gün aradım neden ürünüm kargoya verilmemiş diye, sizi bilgilendirmişler efendim ürününüz kargoya verilecek diye, yarın verilmesi lazım fakat ürününüz stokta görülmüyor yarında verilmezse kayıt yaparsınız dediler. Bende dedim ki be adamlar yoksa neden var diyorsunuz, ben başka siteden alırdım diyorum. Hayır bazıları almış yorum yazıyor ben indirime girdiğinde aldım yapılan şeye bak. Yarında gelmezse şikayet edebilir miyim? Şimdi PSU olmuş 900 lira, gel de al. Yarın inşallah atarlar. Konu sürecini buradan devam ettiririm.

İade edebilirsin, depo da yoksa bekletirler seni baya. Paranı hafta içi mesai başladığı zaman gönderiyorlar. Sakin ol, sinir krizleri geçirme hemen. 😁

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı