Hepsiburada'ya Gönderilen Ürünün Kullanılamaz Halde Geri Gelmesi

Yukarıda belirttiğim hatalarının arasına ürünü sizin yolladığınız (umuyorum ki straforlu orjinal) kutusuyla geri göndermediklerini, farklı bir kutuya koyarak gönderdiklerinin de bilgisini üstüne basa basa ekleyin.

Maalesef resmi olarak yapabileceğiniz bir şey görünmüyor. Geçmiş olsun.
Canım benim o iş öyle olmuyor işte, neden geçmiş olsun deyip kestirip atıyorsun? Üyemizin bir kusuru yoksa, hayvanın teki monitörü fırlattıysa ne diye cezasını bu adam çeksin? Lütfen doğru bilgi verelim. Bu mantıkla yola çıkarsak kimse hiçbir eşyasını hiçbir yere gönderemezdi. Zaten insanların siniri tepesinden aşkın olur bu tip vakalarda bir de yanlış bilgi verip olayı karıştırmayalım.

@smarst Net anlayabilmen adına detaylı şekilde yardımcı olacağız; monitöre bir zarar vermediysen, (ki zaten kullanıcı veya servis durup dururken bir ürüne zarar vermez asla) için rahat olsun hakkını sonuna kadar savunacağız.

Öncelikle teknik servisler anlaşmalı oldukları kargo şirketini kendisi belirler. Ben X firması ile çalışacağım der. Eğer X firması yoldan geçeni işe alıp ucuza iş yapan bir firma ise ortaya çıkan hasarlardan da kullanıcı sorumlu tutulamaz. Servis, kendisine gelen ürünleri teslim aldıktan sonra açar ve gözle görülür bir kusur olması durumunda anlaşmalı bulunan kargo şirketine tutanak tutturulur, zaten anlaşmalı çalışıyorlar. Yani servis mutlaka ama mutlaka tutanak tutturmak zorundaydı ancak tutmamış ve ürünü size geri yollamış 2. seferki gönderim sonrası. Burada büyük bir hataları var bu 1.

Gelelim 2. konuya, bir kargo firması asla ama asla; alıcı dışında hiçbir kimseye ürün teslim edemez. Aynı evde yaşıyor bile olsa kanunen kime gönderilmişse o alabilir. Kargo şirketinin de hatası var burada.
Sen zaten kontrol edemezdin, gönderi zaten kontrol şartlı yollanmamış ki kontrol edebilesin. Hadi kontrol şartlı gönderildi, sana teslim edilmemiş ki?

Ürün kargo şirketinin çuvallama yöntemi ile ürün taşıması yüzünden olmuş. Tüketici Hakem Heyeti ile hak talep edebilirsin kesinlikle. Sana yardımcı oluruz bu konuda; asla ümitsizliğe kapılma yanlış bilgilendirmeler yüzünden.

Açtırmıyorlar ki ne tutanağından bahsediyorsunuz? İmza vereceksin yoksa açtırmayız diyor adamlar. Verir vermez kaçıp gitmelerini hiç söylemiyorum bile.

Siz de kargonun değerli ve açmak için hakkınız olduğunu, beklemez ise şikayet edeceğini söylerseniz bakın nasıl duruyor. Ayrıca diğer arkadaşa cevap olarak söylüyorum 2. gönderişte kargoyu arkadaş teslim almamış o yüzden THH kesinlikle haklı bulacaktır son kullanıcıyı.

Bana gelen kutuda herhangi bir hasar bulunmuyor. Kutunun hasar aldığı yerden ürün hasar almış görünmekte. Biz ürünü teslim alırken tutanak tutmamız gerekiyor fakat bariz şekilde hasar görmüş kutuyu teslim alırken neden firmaların tutanak tutması gerekmiyor?

Dosya Ekleri

• IMG_0352.JPG
    IMG_0352.JPG
    1,1 MB · Görüntüleme: 29
  • IMG_0354.JPG
    IMG_0354.JPG
    1,1 MB · Görüntüleme: 35
  • IMG_0355.JPG
    IMG_0355.JPG
    992,7 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_0356.JPG
    IMG_0356.JPG
    924,2 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_0357.JPG
    IMG_0357.JPG
    1,1 MB · Görüntüleme: 35
  • IMG_0358.JPG
    IMG_0358.JPG
    1.020,7 KB · Görüntüleme: 29
Siz de kargonun değerli ve açmak için hakkınız olduğunu, beklemez ise şikayet edeceğini söylerseniz bakın nasıl duruyor.
Arkadaşlar kargo şirketleri gönderi özellikleri bölümünde "Kontrol Şartlı" ibaresini görmediği sürece size kutu içeriğini açtırmazlar. Böyle bir dünya yok, açtıran varsa da bilinçsizliğinden veya uğraşmak istemediğinden açtırıyordur.

Linki paylaşılan rehberde kargoda oyuncu leptobu büyük hasara uğrayan ve tutanak tutulmayan bir arkadaşımızın hikayesini okuyabilir, yaşadığı süreçleri satır satır okuyabilirsiniz. Arkadaşımız hakkını aldı, mahkemesini de kazandı :)

Sizin gönderdiğiniz ürün sorunsuz gitse, servis tekrardan sorunsuz kargoya verse ancak size gelirken hasara uğrasa ve tutanak tutulmadan teslim alsanız bile hakkınızı arayabilirsiniz.
Kargo şirketleri bir ürünü kabul etmeden önce kutusunda bir hasar olup olmadığını kontrol edip, yeterli güvenlik önlemine yani sağlamlığa sahip bir kutuda olup olmadığına bakar ve ona göre kabul eder. Kırılacak bir ürün varsa ona göre de etiket basar ki bu tip durumlar yaşanmasın.

Son düzenleme:
İyi de o kutunun dış kolisinde hasar yok ki içindeki orjinal kutusunda hasar var yada ben görsellerden yanılıyorum. Bu da demektir ki ürün hasarlı şekilde kolilendi. Yinede yanılıyor olabilirim. Gerçi yukarıda arkadaş gayet güzel su serpmiş gönüllere yani bunlarında bir önemi yok.

@Zgrrs Hocam göndermeden önce anlamazlar diye fotoğraf çekip yazdırıp koliye ekleyip gönderdim. Ürünün göndermeden önce hasarsız fotoğrafları bulunuyor.
@BilgisayarKurdu Hocam ben artık onarım istemiyorum. Ücret iadesi alabilmek için talep türünü ne olarak seçmem gerekiyor?

İyi de o kutunun dış kolisinde hasar yok ki içindeki orjinal kutusunda hasar var yada ben görsellerden yanılıyorum. Bu da demektir ki ürün hasarlı şekilde kolilendi. Yinede yanılıyor olabilirim. Gerçi yukarıda arkadaş gayet güzel su serpmiş gönüllere yani bunlarında bir önemi yok.
Ben su serpmek niyetli yorum yapmıyorum yanlış anlaşılmasın :) Haklı kim haksız kim onun ayrımını yapıp ona göre yardımcı oluyoruz. Hakem heyetleri de benim gibi haklı ile haksızı ayırt edecek delillere bakar. Mesela servise der ki; "Madem hasarlı geldi neden tutanak tutma girişiminde bulunmadın"?

Fotoğrafları ben de şimdi sorarak netleştireceğim olayı.

@smarst Resimlerdeki 1. yani Hepsiburada bantlı koli nedir? 2. AOC monitör kutusu nedir? Net anlat çünkü bu fotoğraflar önemli.
1. kutu ile yolladın da 2. kutu ile geri mi geldi? Yukarıdaki arkadaş 2. kutuyu 1. kutunun içerisine koyduğunu düşünüp bana yüklenmiş bir üst mesajında :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı