Hepsiburada'yı nasıl şikayet edebilirim?

viamort

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Biliyorsunuz G513QM bir laptop almıştım ilk çıktığı zaman 14.200 TL üzerinden. Laptopta arıza vardı ve bu hafta başı laptopu servise gitmesi için Hepsiburada'dan onarım talebi oluşturarak kargoladım.

Ürün Hepsiburada deposuna gitti, onarım talebi oluştuğu söyleniyordu. Bana iade talebim olduğu doğrultusunda mail geldi ve WhatsApp destek hatlarına durumu yazdım. Destek hattı ürünün onarım için servise gönderileceğini söyledi. Yaklaşık birkaç saat sonra SMS geldi ve ürünün ücreti olan 14.200 küsuru benim banka hesabıma yatırdıklarını belirttiler. İade için.

Ben de Hepsiburada.com'a girip kontrol ettim ve gerçekten iade edilmiş gözüküyordu. Tekrar WhatsApp hatlarına yazdım. Sistemsel arızadan ötürü olduklarını söyleyip bir süre hizmet alamadım. Bir saat kadar sonra ise kontrol ettirdiğimde ürünün onarım talebinin kabul edildiğini söyleyip, bana iade ile ilgili verilen mesajların görüntüsünü istediler. Ben gönderdikten sonra ise ürünün iade edildiğini belirttiler. Ben onarım için gönderdiğimi söylediğimde servis tarafından iade raporu çıktığında onarılamazsa iade edildiğini belirttiler. 1 gün içerisinde Hepsiburada deposuna gitmiş, daha sonra servise gitmiş, servis kontrol edip tamir edilemeyeceğini anlayıp rapor vermiş ve Hepsiburada iade etmiş?! Ve tekrar istersem sipariş edebileceğimi söylediler. Ürün ben aldıktan 2 gün sonra 16.200, 1 hafta sonra 18 bin TL'den listelendi, nasıl alacağımı sordum. Onarım yapılamadığında iade yapılıyormuş. En olmadı değişim yapılmalıydı dedim ve kapattım.

Tüketici hakem heyeti, Cimer, gerekli neresi varsa şikayet başvurusu yapmak istiyorum. Ayrıca başvurunun nasıl yapılacağını gösterdiğiniz bir konu var ise atarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler yardımınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketici hakem heyetine gidebilirsin. Tercihi sana bırakmaları gerekiyordu. Değişim, iade gibi haklar senin tercihin.

Tüketici hakem heyetine yapıyorum başvurumu teşekkürler.

Evet TR'de olduğumu biliyorum, THH'den olumlu cevap çıkmama ihtimaline karşın cimer'e de başvuru yapmayı düşündüm, istediğim şey ceza almalarıydı aslında. Ama THH'de deneyeceğim ilk şansımı. Sonuca ulaştığında bir konu açar bilgilendirmeye çalışırım herkesi süreç ile ilgili

Yeni konular

Geri
Yukarı