Hepsiexpress Dağıtım Problemi

sergun

Hectopat
Selamlar,
Cuma günü Hepsiburada'dan yaptığım alışveriş, pazar günü kargoya verildi ve bu sabah sekizde izmir bornova hepsiexpress şubesine ulaştı.

Yaklaşık saat dört gibi telefonuma dağıtıma çıkarıldığı, gün içerisinde ulaştırılacağı yazan bir SMS geldi ancak sitelerindeki kargo takibinde "dağıtıma çıktı" ibaresi yer almıyor ve "bornova dağıtım merkezi - teslimat birimine ulaştı" yazıyor. Saat de geç olmaya başladı, mesai saatleri biter gibi duruyor.

Siterindeki bilgiyle gönderdikleri SMS birbirini tutmuyor. Sizce bugün içerisinde ulaşır mı, mesai saatleri dolacak gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
SMS bilgilendirmesi geldiyse büyük ihtimal
Gelecektir diye düşünüyorum. Web sitesindeki profilinize daha geç yansıtılıyor, bazı ürünlerinde ayni gün teslimatta sorun yaşadım fakat böyle bi durum olduğunda genelde üzgünüz biraz gecikiyoruz şeklinde bir ibare yer alıyor. İstanbul teslimatları icin bahsediyorum.

SMS bilgilendirmesi geldiyse büyük ihtimal
Gelecektir diye düşünüyorum. Web sitesindeki profilinize daha geç yansıtılıyor, bazı ürünlerinde ayni gün teslimatta sorun yaşadım fakat böyle bi durum olduğunda genelde üzgünüz biraz gecikiyoruz şeklinde bir ibare yer alıyor. İstanbul teslimatları icin bahsediyorum.
Hepsiburada'dan alışveriş yapılmaz. Büyük ihtimalle yarın ulaşır.
Şu ana kadar hep memnun kaldığım bir firmayı sadece bir karışıklıktan dolayı boş yere kötülemeniz anlamsız.

İzmir'deyim.
Tesadüf, bu konuyu açtıktan yarım saat sonra kapı çaldı. Demek ki SMS'e güvenmek gerekiyormuş. Bu geç saate kadar da dağıtım yapan başka kargo firması bilmiyorum; işlerini çok iyi yapıyorlar.

@Batu Z

Hepsiburada.com tamamen şans odaklı bir firma. Yani standartlarla işletilmiyor ve özellikle de satış sonrası müşteri desteği kötü fakat bazen de şaşırtabiliyor. Mesela, 5 gün önce 5.200 TL'lik ekran kartını, 4.200 TL'ye yakaladım ve çok memnun kaldım. Bir de beklenmedik bir şekilde Hollanda çıkışlı, çok sağlam paketlenmiş bir cihaz yolladılar.

Yine de Amazon.com.tr önceliğimdir. Umarım Türkiye pazarında, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alırlar. Kullandığım monitörün yenisi stoklarında yok diye, stoğa gelene kadar kullanın, geldiğinde yenisini aynı fiyattan tekrardan satın alırsınız dediler. Fiyat yükselirse, farkını geri iade ediyorlar. Üstelik sipariş kaydım, bir müşteri temsilcisine atandı ve kendisi beni stokların durumu hakkında arayıp, bilgilendirecek. Ayıplı ürün mü geldi? Hiç servise, oraya buraya göndermekle uğraşmıyorlar. Direkt iade alıp, aynı fiyattan yenisini satma garantisi veriyorlar (Sistemlerinde şimdilik "değiştirme" adımı yokmuş fakat eklenecekmiş). Kargonun da evinden alınması için ellerinden geleni yapıyorlar. Müşteri memnuniyetinin tam olarak tercümesi Amazon'dur.

@Batu Z

Hepsiburada.com tamamen şans odaklı bir firma. Yani standartlarla işletilmiyor ve özellikle de satış sonrası müşteri desteği kötü fakat bazen de şaşırtabiliyor. Mesela, 5 gün önce 5.200 TL'lik ekran kartını, 4.200 TL'ye yakaladım ve çok memnun kaldım. Bir de beklenmedik bir şekilde Hollanda çıkışlı, çok sağlam paketlenmiş bir cihaz yolladılar.

Yine de Amazon.com.tr önceliğimdir. Umarım Türkiye pazarında, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alırlar. Kullandığım monitörün yenisi stoklarında yok diye, stoğa gelene kadar kullanın, geldiğinde yenisini aynı fiyattan tekrardan satın alırsınız dediler. Fiyat yükselirse, farkını geri iade ediyorlar. Üstelik sipariş kaydım, bir müşteri temsilcisine atandı ve kendisi beni stokların durumu hakkında arayıp, bilgilendirecek. Müşteri memnuniyetinin tam olarak tercümesi Amazon'dur.
Anlatmaya çalıştığım buydu ama üzerime geldiler :D

HepsiExpress biraz kurumsallıktan uzak olsada saat 21.00 bile olsa teslimatı getiriyorlar. Ayrıca evde olmadığınızda veya adresi bulamadıklarında sizi arıyorlar konum attım ben geçen gün. İnşallah yakında rezil MNG, Yurtiçi gibi kargo şirketlerine örnek olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı