Her açılışta mavi ekran hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar, sistemimi uzun süredir kullanamamaktaydım. Bu sebeple ben de uzay kasa yaptım ve tüm bileşenleri tekrardan söküp taktım ve bilgisayar bir şekilde çalıştı. Anladığım kadarıyla bir parça yerinden oynamıştı ve bende tüm parçaları takınca problemim çözüldü fakat şimdi de bilgisayarımı açık bıraktım ve başka bir odaya geçtim. Yaklaşık 2 saat sonra geri döndüğümde bilgisayar kapanmıştı kendi kendine bende açayım dedim fakat mavi bir ekranda hatanın düzeltilmesi için Microsoft'a bu hatayla ilgili verileri göndereceğiz diyor ve sayaç %100'e ulaştığı vakit sistem doğal olarak kapanıp açılıyor fakat yine aynı ekran çıkıveriyor ve bunu ben durdurmadığım sürece loop'a giriyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Daha önce hiç donma takılma yapmayan sistem bir anda hiç açılmamaya başlayınca üstüne düşmek istedim.
Not: Sistem hala açıkta duruyor.
Sistem Özellikleri:

• Asus M5A97 Evo R2.0 Anakart
  • Corsair Vengeance DDR3 4 GB RAM x2
  • AMD FX-8150 3.6 GHz işlemci
  • Asus GeForce GTX 560 Ti ekran kartı
  • Cooler Master GX 750W Bronze güç kaynağı
  • Seagate 1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,

HDD/SSD'ye cleandisk işlemi uygulayarak formatını Windows 7 için MBR, Windows 8,8.1 ve 10 için GPT olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra Win 7 için Legacy, Win 8, 8.1 ve 10 için UEFI BOOT ayarında işletim sistemini yeniden yükleyebilirsin.

Mavi ekran hatalarında işletim sistemi açılmadığı durumlarda minidump ve olay görüntüleyicisi dosyasını almak için güvenli modda açabilirsiniz.

Bu Videoyu İzleyin İşinizi Görecektir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sağ olun, şu anda başarılı bir şekilde atmakta formatı. Bekliyoruz bakalım.

Format Atmayı Denediniz Mi Acaba?
Format öncesinde bir çok çözüm yolu varken neden BSOD sorunlarında doğrudan format attınız mı diye soruyorsunuz? Bilmiyorsanız bilgi vermeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı