Her açılışta "Preparing automatic repair"

Faslan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Az öncesine kadar PC'de hiçbir sorun yoktu. Windows Update'te bir hata verdi. O hatayı araştırırken bir sitede CMD'ye şöyle bir kod girin yazılmıştı

rd /S /Q C:\Windows\SoftwareDistribution

Kodu girdim CMD'ye. Bir süre sonra PC'de programlardaki semboller ve masaüstü dosyalar kayboldu. Açık olan bir dosya vardı o sırada. Oradan yerel disk C'ye baktığımda sıfırlanmıştı neredeyse. 200 300 GB fazla yer açılmıştı. Sonra PC'yi resetlemek zorunda kaldım ama PC açılmıyor. Safe mode da giremiyorum. Ne açarsam açayım preparing automatic repair yazıyor. Ancak o arayüz açıldığında da hiçbir şeye tıklayamıyorum. Çünkü fare ve klavyeyi o sırada görmüyor. Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kod sadece SoftwareDistribution klasörünü siler. Bahsettiğiniz gibi programlardaki sembollerin ve masaüstü dosyaların kaybolmasına sebep olmaz.

Eğer sisteminiz açılmıyorsa fakat verileriniz önemli ise C sürücüsünü silmeden doğrudan üstüne Windows kurabilirsiniz. Eski sistem ve dosyalarınız Windows.old klasörüne taşınır.

Başka hiçbir değişiklik yapmamıştım ama. En son bu kodu girmiştim ve beklerken youtubeda video izliyodum. Buna ne sebep olmuş olabilir? Ve preparing automatic repair arayüzü açıldığında mouse ve klavyeyi pc görmüyor. Cdyle tekrar windows kurmaya çalışırsam o arayüzde görür mü?
Gittim bilgisayarcıdan Windows kurulumunu USB'ye attırdım. Boot'tan kurulumu açıyorum. İşlemin son kısmında uyumluluk raporu diye bir şeyle karşılaşıyorum.
Bu raporda yazan şu;
Bilgisayarınızı Windows yükleme medyası kullanarak güncelleme seçeneği kullanılamaz.
Eğer Windows'un bir kopyası bilgisayarda zaten yüklüyse ve yükseltme yapmak istiyorsanız, yükleme medyasını çıkartın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows normal şekilde başladıktan sonra, yükleme medyasını yerleştirin ve Windows kurulumunu çalıştırın.
Yalnız sorun şu ki önceden de belirttiğim gibi bilgisayarı açmaya çalışırken preparing automatic repair yazıyor ve sonrasında gelen menüde klavye ve mouse çalışmıyor. Lütfen yardım edin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı