Çözüldü Her Blue Switch'in kalitesi aynı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
12
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, iki gün önce Vatan Bilgisayar'daydım, gezerken sanırsam bir klavye gördüm. Çok hoşuma gitti, galiba Rampage BYGAME K1'di, mavi switch'miş, ilk defa duydum bu switch işini. Sesi de aşırı hoşuma gitti, çok yazı yazanlar için mavi switch öneriliyormuş bildiğim kadarıyla. Çok yazı yazıyorum. Sorum şu, bu klavye ile herhangi bir mavi switch klavyenin tuşları aynı kalitede mi? Xingzuan Mavi Switch diyor ama pek emin olamadım.

İlk önce buraya sormak istedim, klavyenin linki aşağıda. Büyük ihtimalle buydu.

Stealth 03 tercih edersem ne gibi farkları olur? Bu switch'ler kendi aralarında marka marka ayrılıyor mu yoksa?

Çözüm
Birden fazla switch markası var. En kalitelileri Cherry marka olarak kabul ediliyor. Yazı yazma işine gelirsek bir süre sonra mavi switch baş ağrıtabilir, can sıkabilir. Rampage gibi markalarda ise dandik switchler kullanılıyor. Bir süre sonra basmama, çift basma gibi sorunlar yaşaman çok olası.
Rampage gibi markalar kalitesiz switchler kullanır, kaliteli bir switch daha iyi bir deneyim yaşatır. Ayrıca Blue Switch çok ses çıkarır. Kaliteli Blue Switch olarak bunu öneririm:

Birden fazla switch markası var. En kalitelileri Cherry marka olarak kabul ediliyor. Yazı yazma işine gelirsek bir süre sonra mavi switch baş ağrıtabilir, can sıkabilir. Rampage gibi markalarda ise dandik switchler kullanılıyor. Bir süre sonra basmama, çift basma gibi sorunlar yaşaman çok olası.

Çözüm
Rampage gibi markalar kalitesiz switchler kullanır, kaliteli bir switch daha iyi bir deneyim yaşatır. Ayrıca Blue Switch çok ses çıkarır. Kaliteli Blue Switch olarak bunu öneririm:
Yani switch switch ayrılıyor? Anladım, linkteki klavye de eminim güzeldir ama bunu karşılayacak bütçem henüz yok gibi. Zaten sistemi bile zor toplayacağım, bir klavyeye 300-400 TL ayırdım. Stealth 03 hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?

Birden fazla switch markası var. En kalitelileri Cherry marka olarak kabul ediliyor.
Tahmin ettiğim gibiymiş, bilgi için teşekkür ederim.

Yazı yazma işine gelirsek bir süre sonra mavi switch baş ağrıtabilir, can sıkabilir.
Neden?

Her Blue Switch aynı değil, arkadaşlar anlatmış zaten markaya göre farklılık gösteriyor. Piyasada hepsi Türkiye'de olmasa da bir çok Switch markası bulunmakta, ufak bir araştırmayla çoğunu öğrenebilirsin.

Yani switch switch ayrılıyor? Anladım, linkteki klavye de eminim güzeldir ama bunu karşılayacak bütçem henüz yok gibi. Zaten sistemi bile zor toplayacağım, bir klavyeye 300-400 TL ayırdım. Stealth 03 hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?

Tahmin ettiğim gibiymiş, bilgi için teşekkür ederim.

Neden?
Galax Stealth 03 güzel bir klavyedir, switchleri fiyatı dahilinde iyi, alınabilir.

Mavi switchler bildiğiniz daktilo gibi. Epey bir yazı işiyle uğraşıyorum. O ses bir süre sonra tak tak tak beynimi deliyor resmen. Sırf bu yüzden klavyemi satışa koydum. Brown switch klavye arıyorum. Red switch de önermem. Linear oldukları için yazı yazmak çok zor, durmadan hatalı basım yapılıyor.

Galax Stealth 03 güzel bir klavyedir, switchleri fiyatı dahilinde iyi, alınabilir.
Bir süre sonra göz atacağım o halde.

Mavi switchler bildiğiniz daktilo gibi. Epey bir yazı işiyle uğraşıyorum. O ses bir süre sonra tak tak tak beynimi deliyor resmen.
Aslına bakarsanız sırf yazı yazmak için blue switch klavye alabilirim, rahatsız olduğum zaman sessiz bir klavyeye geçebilirim. Sesini beğendim gibi, uzun kullanımda rahatsız eder mi bilemiyorum.

Piyasada hepsi Türkiye'de olmasa da bir çok Switch markası bulunmakta, ufak bir araştırmayla çoğunu öğrenebilirsin.
Daha detaylı bilgi almak için konu oluşturmuştum.

Geri
Yukarı