Her bütçe için karma çevre birimleri önerilerim!

Merhaba. Bugün hazır indirim sezonundayken sizlerle birlikte karışık çevre birimleri önerilerimi paylaşacağım.

Hadi başlayalım.

Bu bütçede GXT 830 dışında pek bir alternatif yok.

150TL civarı bütçeniz varsa SPK8274 kaçırılmaz bir ürün.
Bütçe 200 olabiliyorsa, Cynosa Lite en iyi tercih.

Zurnanın zort dediği bütçe aralığına geliyoruz.

TKL, Outemu Red switch;

TKL, Outemu Blue switch;

Full boy, Outemu Red switch;

Maalesef bütçe az bile olsa yükselmeden eli yüzü düzgün, full boy, Blue switch bir klavye yok.

Bu bütçeden sonra membran önermeyeceğim, şahsen bu bütçeden sonra membran almak gereksiz.
Full boy, Outemu Red switch;

Full boy, Outemu Blue switch;

Full boy, Optik switch;

Bu bütçede tek seçeneğimiz GH100.

150TL'ye yakın bütçeye GXT 310C.

200'e yakın bütçeye GXT 354.

Yine zurnanın zort dediği yere geliyoruz.

220'ye yakın bütçede G528C;

250TL bütçede Sono;

300TL bütçede HS35;

Mümkünse KZ EDR1 tercih edin, olur da KZ istemezsiniz veya KZ'nin stoğu biter, Xiaomi Piston Fresh Edition önerdim.
Piston Fresh Edition kulaklığı Teknostore dışında almanızı önermem zira çakma gelme olasılığı var. Yakın zamanda Teknostore üzerinden Piston Fresh sipariş verdim, elime ulaşınca CX200 ile karşılaştırmasını ve incelemesini yapacağım.

100TL'ye yakın bütçede;
150TL bütçede;

Normalde bu bölüme kendi kullandığım CX 200 ile başlayacaktım ancak yakın fiyata CX 2.00G olduğundan önermiyorum.

KZ tarafında;

300TL bütçede;

350TL bütçede;

S: Niye Philips'in belli ürünlerini önermedin?
C: Çoğu fason mal. O yüzden ne kadar çalışacağına ve kalitesine garanti veremiyorum. Mesela Kırmızı ve Blue switch'li bir klavyesi var, aynı ürün Frisby falan filan tarafından da satılmakta.

S: Niye Rampage, Hadron, GamePower v.s yok?
C: Benzer fiyatlara Trust gibi daha iyi alternatifleri varken o çöpleri önermedim.

S: Niye belli bütçenin üstünde öneri yapmadın?
C: Ben daha çok düşük bütçelere hakimim. Yüksek bütçelerde öneri yapabilirim ancak hata yapma oranım daha yüksek. O yüzden yüksek bütçelere etiketlerseniz, benden daha tecrübeli birini etiketleyip hata yapabilirim. Affola.

S: Optik switch'i kısaca açıklayabilir misin?
C: Blue switch gibidir, ses ve hissiyat olarak pek farkları yok.

Dipnot: Corsair HS35'in renkleri, konsolları temsil ediyor. Kırmızı Switch, yeşil Xbox, mavi PlayStation için. Tabii bu modelleri de PC'de kullanabilirsiniz ancak kombo jak ile geliyor, siyah modelinde mikrofon ve kulaklık jakları ayrı. PC için alıyorsanız, siyah modeli tercih edin.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu makalemi konulara atabilirsiniz ve düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Herkese harika günler dilerim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı