Rehber Her bütçeye Bluetooth hoparlör önerisi

EnderTR52

Hectopat
Makaleler
2
50TL-100tl= Polosmart FS38⭐
Mikado freely k6.

Neden yıldız koydum?
Çünkü daha temiz ses ve bass kalitesi var.

100-200tl= Oppo Bluetooth hoparlör w/clock
Tronsmart element groove.
Tronsmart element T6 mini⭐

Neden yıldız koydum?
Çünkü 15W çıkış gücü, 360 derece sesi, pasif radyatörle arttırılmış bassları ile cidden F/P bir hoparlör.

200-350tl= JBL GO 2
LG pl 2⭐
JBL clip 3
Anker Soundcore Motion b⭐

Neden 2 tane yıldız koydum?
Aslında yıldızı Anker'e verecektim ancak LG'nin kompakt tasarımı ve sesinin yüksekliği fiyatına göre çok iyi olduğu için 2sine de verdim ikisi de çok iyi hoparlörler.

350-550TL= UE Wonderboom.
Tronsmart element mega⭐
Tronsmart element Force Plus.
Sony XB12 extra bass.

Neden yıldız koydum?
Çünkü 40W çıkış gücüyle 1 odayı rahatça doldurabilen, bassları arttırabileceğiniz EQ ayarına sahip olan fiyatına göre rakibi olmayan bir ürün.

550-850TL= Tronsmart element T6 Max.
LG pl5.
Tronsmart mega Pro.
Tribit maxsound+
Sony xb22.

Neden yıldız yok?
Çünkü bu hoparlörler hepsinin birbirinden farklı özellikleri var.
Yani örnek olarak; T6 Max bir derin bass woofer a sahip bu da onu bassların çok kuvvetli olduğunu gösterir ancak tiz performansı çok başarılı değil aynı durum tam tersi şekildede oluyor o yüzden burada yıldız koymadım ama şöyle bir şey yapacağım.

Derin basslar için=t6 Max, mega Pro.
Yüksek ses ve güçlü bass için=maxsound+XB22
Yüksek ses dengeli ses için=PL5

850-1500TL= Anker motion+⭐
JBL flip 5
LG PL7⭐
Ue boom 3
Ue wonderboom 2
JBL charge 4
Sony xb33.

Evet, bu bütçede kesinlikle tevsiye ettiğim bir hoparlör var o da Anker Motion Plus.
Anker'in bu modeli cidden çok iyi performans veriyor 1000 lira fiyatıyla 1500TL üzerindeki rakiplerini 30W stereo ses 50Hz e kadar inebilen sürücüleri ve ince sesleri veren tweeterları ile geçebiliyor 2.yıldızı ise PL7'ye verdim Anker ile arasında fazla fark olmayan bir ürün aslında charge 4'e de yıldız verecektim ancak ben PL7'nin renkli ışıkları olduğu için tasarım açısından daha iyi buluyorum sizin için bu önemli değil ise charge 4 de iyi bir hoparlör.

2000-3500TL= H/K GO play.
H/k Aura Studio 3
H/k onyx Studio 6
JBL Xtreme 2
JBL Xtreme 3
JBL boombox 1
Sony xb43.
Marshall stanmore BT II.

Bunlar arasından birine yıldız koymadım çünkü bu fiyatlardaki hoparlörlerin hepsi tatmin edecektir ama kısa bir özet geçeyim.
Hk Aura Studio 3 bu listedeki en fazla bass veren hoparlör içinde tam olarak 100W güce sahip bir subwoofer var!

Hk GO play bu listedeki kompakt hoparlörden ancak boyundan büyük işlere kalkışıyor hknın derin bassları, ince tizleri ve vocalleri tam olarak size yansıtıyor.

Hk onyx Studio 6 tasarımı çantaya benzeyen bir hoparlör bu hoparlörü test ettim ve gerçekten muazzam sesi var bu listedeki tüm hk hoparlörlerin bassları çok iyi hk bass olayını çözmüş.

Gelelim Xtreme 2'ye yerini büyük abisi Xtreme 3'e bırakan Xtreme 2 40W çıkış gücü 2 tane pasif radyatörü 2 tane tweeterı ile iyi işler çıkarıyor ve bu hoparlörün bence en iyi yanı ses yüksekliği son ses te bir mahalle sesi duyabilir. Ancak bir soru var aklımda sizce yeni Xtreme 3'e Xtreme 2 yerine 1000 lira vermek değer mi?

Xtreme 3 çıkalı 1 yılı geçmeden çok popüler oldu ve hak ediyorda fazla konuşmaya gerek yok JBL kalitesi :D

JBL boombox 1, 2021 yılına kadar en iyi JBL taşınabilir hoparlördü 60W çıkış gücü 2 tweeter kolay tutma yeri olması onu çok iyi bir hoparlör yapıyordu.
Boombox 2 çıktı ama onu bir sonraki fiyat aralığında göreceğiz.

Sony XB43, ritimle birlikte hareket eden ışıkları Sony'nin X-balanced ismini verdiği bir teknoloji kullanıyor eski Sony hoparlörde tweeter yoktu ve Sony kullanıcıları bundan çok şikayet ettiği için XB43'te 2 adet tweeter bulunuyor.

Son olarak marshall stanmore BT 2, marshall hoparlörleri genelde herkes biliyor bu hoparlörde 50W bir woofer ve 2 tane 15W'lık tweeter bulunuyor.
Genelde klasik müzik sevenler için idealdir.

4000+=JBL Boombox 2⭐
JBL partybox 100.
JBL partybox 310.
JBL partybox 1000.
Marshall tufton.

Son fiyat aralığındada benim favorim kesinlikle boombox 2 oldu nedeni ise diğerlerine göre taşıması çok daha kolay ve sesi cidden çok yüksek çıkıyor bence bir hoparlörü dışarıda kullanacaksanız ve fazla paranız varsa boombox 2 alın gerisini o sizin için halleder. Partyboxlara gelirsek bana göre fazla abartı tabii ki bassları olsun ses seviyesi olsun boombox a göre daha yüksek ama bence partyboxlar düğün için ya da bir konser salonu için kullanılabilir çünkü boombox fazlasıyla yeter.

Umarım beğenmişsinizdir sorunuz varsa aşağıdan sorabilirsiniz.
50TL-100tl= Polosmart FS38⭐
Mikado freely k6.

Neden yıldız koydum?

100-200tl= Oppo Bluetooth hoparlör w/clock

Neden yıldız koydum?
Çünkü 15W çıkış gücü, 360 derece sesi, pasif radyatörle arttırılmış bassları ile cidden F/P bir hoparlör.

200-350tl= JBL GO 2
LG pl 2⭐
JBL clip 3

Aslında yıldızı Anker'e verecektim ancak LG'nin kompakt tasarımı ve sesinin yüksekliği fiyatına göre çok iyi olduğu için 2sine de verdim ikisi de çok iyi hoparlörler.

350-550TL= UE Wonderboom.
Tronsmart element mega⭐
Sony XB12 extra bass.

Neden yıldız koydum?
Çünkü 40W çıkış gücüyle 1 odayı rahatça doldurabilen, bassları arttırabileceğiniz EQ ayarına sahip olan fiyatına göre rakibi olmayan bir ürün.

LG pl5.
Tronsmart mega Pro.
Tribit maxsound+
Sony xb22.

Neden yıldız yok?
Yani örnek olarak; T6 Max bir derin bass woofer a sahip bu da onu bassların çok kuvvetli olduğunu gösterir ancak tiz performansı çok başarılı değil aynı durum tam tersi şekildede oluyor o yüzden burada yıldız koymadım ama şöyle bir şey yapacağım.

Derin basslar için=t6 Max, mega Pro.
Yüksek ses ve güçlü bass için=maxsound+XB22
Yüksek ses dengeli ses için=PL5

850-1500TL= Anker motion+⭐
JBL flip 5
LG PL7⭐
Ue boom 3
Ue wonderboom 2
JBL charge 4
Sony xb33.

Evet, bu bütçede kesinlikle tevsiye ettiğim bir hoparlör var o da Anker Motion Plus.
Anker'in bu modeli cidden çok iyi performans veriyor 1000 lira fiyatıyla 1500TL üzerindeki rakiplerini 30W stereo ses 50Hz e kadar inebilen sürücüleri ve ince sesleri veren tweeterları ile geçebiliyor 2.yıldızı ise PL7'ye verdim Anker ile arasında fazla fark olmayan bir ürün aslında charge 4'e de yıldız verecektim ancak ben PL7'nin renkli ışıkları olduğu için tasarım açısından daha iyi buluyorum sizin için bu önemli değil ise charge 4 de iyi bir hoparlör.

2000-3500TL= H/K GO play.
H/k Aura Studio 3
H/k onyx Studio 6
JBL Xtreme 2
JBL Xtreme 3
JBL boombox 1
Sony xb43.
Marshall stanmore BT II.

Bunlar arasından birine yıldız koymadım çünkü bu fiyatlardaki hoparlörlerin hepsi tatmin edecektir ama kısa bir özet geçeyim.
Hk Aura Studio 3 bu listedeki en fazla bass veren hoparlör içinde tam olarak 100W güce sahip bir subwoofer var!

Hk GO play bu listedeki kompakt hoparlörden ancak boyundan büyük işlere kalkışıyor hknın derin bassları, ince tizleri ve vocalleri tam olarak size yansıtıyor.

Hk onyx Studio 6 tasarımı çantaya benzeyen bir hoparlör bu hoparlörü test ettim ve gerçekten muazzam sesi var bu listedeki tüm hk hoparlörlerin bassları çok iyi hk bass olayını çözmüş.

Gelelim Xtreme 2'ye yerini büyük abisi Xtreme 3'e bırakan Xtreme 2 40W çıkış gücü 2 tane pasif radyatörü 2 tane tweeterı ile iyi işler çıkarıyor ve bu hoparlörün bence en iyi yanı ses yüksekliği son ses te bir mahalle sesi duyabilir. Ancak bir soru var aklımda sizce yeni Xtreme 3'e Xtreme 2 yerine 1000 lira vermek değer mi?

Xtreme 3 çıkalı 1 yılı geçmeden çok popüler oldu ve hak ediyorda fazla konuşmaya gerek yok JBL kalitesi :D

JBL boombox 1, 2021 yılına kadar en iyi JBL taşınabilir hoparlördü 60W çıkış gücü 2 tweeter kolay tutma yeri olması onu çok iyi bir hoparlör yapıyordu.

Sony XB43, ritimle birlikte hareket eden ışıkları Sony'nin X-balanced ismini verdiği bir teknoloji kullanıyor eski Sony hoparlörde tweeter yoktu ve Sony kullanıcıları bundan çok şikayet ettiği için XB43'te 2 adet tweeter bulunuyor.

Son olarak marshall stanmore BT 2, marshall hoparlörleri genelde herkes biliyor bu hoparlörde 50W bir woofer ve 2 tane 15W'lık tweeter bulunuyor.

4000+=JBL Boombox 2⭐
JBL partybox 100.
JBL partybox 310.
JBL partybox 1000.
Marshall tufton.

Son fiyat aralığındada benim favorim kesinlikle boombox 2 oldu nedeni ise diğerlerine göre taşıması çok daha kolay ve sesi cidden çok yüksek çıkıyor bence bir hoparlörü dışarıda kullanacaksanız ve fazla paranız varsa boombox 2 alın gerisini o sizin için halleder. Partyboxlara gelirsek bana göre fazla abartı tabii ki bassları olsun ses seviyesi olsun boombox a göre daha yüksek ama bence partyboxlar düğün için ya da bir konser salonu için kullanılabilir çünkü boombox fazlasıyla yeter.

1400TL ye DOSS Soundbox XL var 12w lık bir subwoofer ı bulunuyor yüksek bass kalitesi isteyenler için iyi bir tercih.

Son düzenleme:
bro selam 1400 1500 gibi bir bütçem var. Logitech x300 den Charge 4 e geçmeyi düşünüyordum fakat 1900 liraya xtreme 2 gördüm bütçemi zorlayıp xtreme 2 almaya değer mi ?

Bro selam 1400 1500 gibi bir bütçem var. Logitech X300'den Charge 4'e geçmeyi düşünüyordum fakat 1900 liraya Xtreme 2 gördüm bütçemi zorlayıp Xtreme 2 almaya değer mi?

Eğer yüksek ses istiyorsan Xtreme 2'ye değer bass olarak abartılacak bir fark yok ama Xtreme 2'nin tizleri ve ses seviyesi daha yüksek 500 lira fazla verebilirsin ama bütçeni zorlamak istemiyorsan charge 4'te iyidir.

50TL-100TL= polosmart FS38⭐
Mikado freely k6.

Neden yıldız koydum?

100-200TL= Oppo Bluetooth hoparlör w/clock

Neden yıldız koydum?

200-350TL= JBL GO 2
LG pl 2⭐
JBL clip 3

350-550TL= ue wonderboom.
Tronsmart element mega⭐
Sony XB12 extra bass.

Neden yıldız koydum?

LG pl5.
Tronsmart mega Pro.
Tribit maxsound+
Sony xb22.

Neden yıldız yok?

Derin basslar için = T6 Max, mega Pro.
Yüksek ses ve güçlü bass için = maxsound+XB22
Yüksek ses dengeli ses için = pl5.

850-1500TL= Anker Motion+⭐
JBL flip 5
LG PL7⭐
Ue boom 3
Ue wonderboom 2
JBL charge 4
Sony xb33.

2000-3500TL= h/k GO play.
H/k Aura Studio 3
H/k onyx Studio 6
JBL Xtreme 2
JBL Xtreme 3
JBL boombox 1
Sony xb43.
Marshall stanmore BT II.

Son olarak Marshall stanmore BT 2, Marshall hoparlörleri genelde herkes biliyor bu hoparlörde 50W bir woofer ve 2 tane 15W'lık tweeter bulunuyor.

4000+=JBL boombox 2⭐
JBL partybox 100.
JBL partybox 310.
JBL partybox 1000.
Marshall tufton.

1400TL'ye doss soundbox XL var 12W'lık bir subwoofer ı bulunuyor yüksek bass kalitesi isteyenler için iyi bir tercih.

Merhaba hocam. Sizce hangi model iyi hangisini alayım. Bass seven biriyim. Mikrofonuda olması şart benim için ve AUX ile kullanacağım. Çok fazla araştırma yaptım ancak işin içinden çıkamadım. Yardıma ihtiyacım var. Bütçem 250 TL Max. Bunların hiçbiri deyip başka öneriniz varsa o da olur.
1- Polosmart FS25 Kablosuz Hoparlör Siyah | Polosmart
70 TL fiyat çok uygun herhangi bir arıza durumunda muhatap var kalitesini basını bilemiyorum 2*5W
2- Tronsmart Element T6 Mini Bluetooth Hoparlör
185 TL son ses seviyesi biraz düşük kalıyormuş kimileri basının yapay olduğunu söylemiş masanın üstünde durdurması zor bir cihaz ama emin olamıyorum.
3- Doss SoundBox Bluetooth Hoparlör, Mavi: Amazon.com.tr
260 TL Amazon'da satış rekoru kıran en çok satan hoparlördü genel yorumlar çok iyi normalde galip bu bence ancak muhattabı yok bozulsa sıkıntı olur kimi yorumlarda zamanla kendi kendine açılma kapanmama sorunları okudum başıma gelirse cihaz çöp olabilir.
4- Urban Sound Dws-711 Kablosuz Taş Soundbar - Migros
Ses seviyesi çok yüksekmiş şu anki favorim bu sanırım bassları da iyi miş 2*5 W 2 adet pasif radyatörü var sanırım üzerinde muhattabı var Migros.
5- YENİ Syrox S14 Süper Bass Taşınabilir Mini Bluetooth Hoparlör Fiyatları ve Özellikleri
Uygun fiyatlı güzel bir cihaz gibi ama detaylı bilgim yok.

Merhaba hocam. Sizce hangi model iyi hangisini alayım. Bass seven biriyim. Mikrofonuda olması şart benim için ve AUX ile kullanacağım. Çok fazla araştırma yaptım ancak işin içinden çıkamadım. Yardıma ihtiyacım var. Bütçem 250 TL Max. Bunların hiçbiri deyip başka öneriniz varsa o da olur.
1- Polosmart FS25 Kablosuz Hoparlör Siyah | Polosmart
70 TL fiyat çok uygun herhangi bir arıza durumunda muhatap var kalitesini basını bilemiyorum 2*5W
2- Tronsmart Element T6 Mini Bluetooth Hoparlör
185 TL son ses seviyesi biraz düşük kalıyormuş kimileri basının yapay olduğunu söylemiş masanın üstünde durdurması zor bir cihaz ama emin olamıyorum.
3- Doss SoundBox Bluetooth Hoparlör, Mavi: Amazon.com.tr
260 TL Amazon'da satış rekoru kıran en çok satan hoparlördü genel yorumlar çok iyi normalde galip bu bence ancak muhattabı yok bozulsa sıkıntı olur kimi yorumlarda zamanla kendi kendine açılma kapanmama sorunları okudum başıma gelirse cihaz çöp olabilir.
4- Urban Sound Dws-711 Kablosuz Taş Soundbar - Migros
Ses seviyesi çok yüksekmiş şu anki favorim bu sanırım bassları da iyi miş 2*5 W 2 adet pasif radyatörü var sanırım üzerinde muhattabı var Migros.
5- YENİ Syrox S14 Süper Bass Taşınabilir Mini Bluetooth Hoparlör Fiyatları ve Özellikleri
Uygun fiyatlı güzel bir cihaz gibi ama detaylı bilgim yok.

Öncelikle syrox önermiyorum sebebi ise önceden eski bir syrox hoparlör kullanmıştım bassları yeterli olsa da sesi hiç temiz değil cidden dinlediğiniz müzikten soğutur o derece.

Polosmartın bazı hoparlörleri iyi olsa da sizin attığınızı iyi olduğunu düşünmüyorum 2x5W çıkış gücü yazmışlar 10W gücündeki bir hoparlörü 70 liraya satıyorlar yüksek ihtimal sürücüler kötü sadece çıkış gücü yüksek o yüzden polosmartı da gözüm tutmadı.

Ben Tronsmart ya da doss tercih ederdim eğer bütçeniz yetiyorsa doss soundbox daha iyi olacaktır bass olarak fazla fark olmasa da ses seviyesi ve tiz olarak Tronsmart'ın önünde, Tronsmart'ın tizleri zayıf bir hoparlör bütçe sizin karar sizin.
En son aldığım hoparlörü 4 yıl kullandım bu da öyle olur almışken biraz daha fazla verip iyisini büyüğünü alıyım diyorum. teşekkür ederim sağolasın
eğer bass seviyorsan H/K Onyx Studio 6 öneririm Xtreme 2 den bassları çok daha fazla.

Öncelikle syrox önermiyorum sebebi ise önceden eski bir syrox hoparlör kullanmıştım bassları yeterli olsa da sesi hiç temiz değil cidden dinlediğiniz müzikten soğutur o derece.

Polosmartın bazı hoparlörleri iyi olsa da sizin attığınızı iyi olduğunu düşünmüyorum 2x5W çıkış gücü yazmışlar 10W gücündeki bir hoparlörü 70 liraya satıyorlar yüksek ihtimal sürücüler kötü sadece çıkış gücü yüksek o yüzden polosmartı da gözüm tutmadı.

Ben Tronsmart'ya da doss tercih ederdim eğer bütçeniz yetiyorsa doss soundbox daha iyi olacaktır bass olarak fazla fark olmasa da ses seviyesi ve tiz olarak Tronsmart'ın önünde, Tronsmart'ın tizleri zayıf bir hoparlör bütçe sizin karar sizin.

Eğer bass seviyorsan h/k onyx Studio 6 öneririm Xtreme 2'den bassları çok daha fazla.

Teşekkür ederim. Tek sorun doss soundbox ın Türkiye'de yetkilisi olmaması sorunla karşılaştığımız zaman muhatap olmayacaktır çok yüksek ihtimal. İçime sinecek bir model bulamadım. Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim tekrardan.

Anker ve sony xb12 arasında kaldım hangisini tavsiye edersin hocam? ne gibi + ları vardır birbirlerine karşı

Anker Motion b yüksek ses ve dışarda kullanım için idealdir.

Sony bass ağırlıklı ve Anker'e göre ses seviyesi biraz düşüktür.

Anker stereo yani sağ ve sol kanal, Sony mono çıkışlıdır.

Benim tercihim Anker olurdu bas olarak fazla farkları yok.

Anker 12W çıkış gücü, Sony 5W çıkış gücüne sahip.

Anker Motion b yüksek ses ve dışarda kullanım için idealdir.

Sony bass ağırlıklı ve Anker'e göre ses seviyesi biraz düşüktür.

Anker stereo yani sağ ve sol kanal, Sony mono çıkışlıdır.

Benim tercihim Anker olurdu bas olarak fazla farkları yok.

Anker 12W çıkış gücü, Sony 5W çıkış gücüne sahip.

Anker Motion B ile Tronsmart T6 Mini arasında kaldım. Dışarıda basketbol oynarken müzik dinlemek için kullanacağım. Sizce hangisini almalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı